Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vampire: The Masquerade® - Bloodlines™ 2 [2020]

reampage

Öne çıkan mesajlar

Mitsoda'nın orijinal fikrinden sanırım hiç bişey kalmamış durumda geriye. Yazık oldu eldiven reyize =/

Elder olma fikri ilginç gerçekten, hani ilk oyunda bile LaCroix, Strauss, Jack falan tek elle sayılabilecek kadar elder karakter vardı. Ama tabi 300 yıllık uykudan uyanınca skillerini kaybetmek ve onları kazanmak üzerine bi lvl up düzenlenir gameplaye yedirilebilir bu olay ama bu kadar tarihten kopuk bi karakterin  düz insanlarla iletişimini nasıl yapacaklar telefon bilmez internet bilmez dünya savaşlarından bile haberi yok falan. Bide bi voice in your head muhabbeti var, sanırım torpordan uyandıran da bu olacak

ihzeBaA.jpeg

1 dolara aldığım için rahatlıkla ellerimi ovuşturuyorum şu anda, yani en fazla ne kadar kötü olabilir ki?...

Sosyal ağlarda paylaş

axedice, 03.09.2023 10:50 tarihinde dedi ki:

Mitsoda'nın orijinal fikrinden sanırım hiç bişey kalmamış durumda geriye. Yazık oldu eldiven reyize =/

Elder olma fikri ilginç gerçekten, hani ilk oyunda bile LaCroix, Strauss, Jack falan tek elle sayılabilecek kadar elder karakter vardı. Ama tabi 300 yıllık uykudan uyanınca skillerini kaybetmek ve onları kazanmak üzerine bi lvl up düzenlenir gameplaye yedirilebilir bu olay ama bu kadar tarihten kopuk bi karakterin  düz insanlarla iletişimini nasıl yapacaklar telefon bilmez internet bilmez dünya savaşlarından bile haberi yok falan.

VtM: Redemption da yaptilar ama orda ortacag da basliyordun. Bundan umudum yok ya...

Sosyal ağlarda paylaş

yani lvl1'den kendini unutan sith lord bile oynadık, 300 yıl uyuyup uyanmak için de "paslanmışım" vs gibi birşey düşünülebilir. hatta şu underworld'de olmuyor muydu, elder'ın kendine gelmesi bütün film sürmüştü. atrofi olur vücut, skill vs ama oynadıkça aşırı güçlenmeyi de rasyonalize etmek mümkün thin-blood olarak elderlara kafa tutabilmek yerine. potansiyeli var bence background'un.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

ue5 kullanıyormuş, robocop demoda da benzer bir suratın üst yanının çok ekspresif olmaması hissi vardı. daha çalışıp geliştirebilirler mi bilmiyorum, belki üzerinde uğraşırlar.

charı kendimiz hazırlayabileceğiz anlattıklarından ve concept art’tan anladığım ama klan sayısı azalmış galiba. bakalım benim ümidim azalmadı gördüğümden burada, resonance konsepti de ilginç.

yalnız son dönemde kafamızın içinde biraz fazla şeyler tutuyoruz rpg’lerde gibi lol. neyse hadi bakalım beni bayağı cezbediyor “elder geldi. sahibi geldi” anlatımı, noob olmadığımız bir perspektif.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Silphatos, 09.11.2023 22:28 tarihinde dedi ki:

yav ne kadara aldın da refundladın, dandik bi yemek bile yiyemiyorsun artık 250-300 kağıt aşağısı ki bunu refundlamaya 3 5 tıklama yapmaya uğraşmaya bile değmez şahsen

Vampire: The Masquerade® - Bloodlines™ 2: Blood Moon Edition 129,00 TL

Ben Mitsoda'yı postladıkları dönem refundladım.

Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun içinden geçtiği development hell olması dışında bile iyi olması için sebep yokki.

Ana karakterin adı "Phyre", Bond James Bond gibi, Phyre, Van Phyre, şakası mı yapacağız?

Elder oynama fikri ilginç gözükse dahi bunu açıkladıkları vidyoda bunu çağ açıcı bir plot hook gibi sunmaları, ki RPG lerde x sebeple gücünü kaybetmiş elder/yaşlı kimse konsepti çokçana işlenmiş olmasına rağmen (KOTOR1, KOTOR2, Planescape Torment, hatta Redemption'ın ikinci yarısı), bana çok net bir vizyon eksikliği olduğu gösteriyor.

Ek olarak V5 bir sistem olarak şuan "elder" oynamaya izin vermiyorken (ki 200-300 senelik vampir ne kadar elder ayrı tartışma konusu), muhtemelen V5ten de basitleştirilmiş bir sistem kullanan oyun o hissiyatı/güçleri nasıl simüle edecek, ederse ne kadar setting bazında makul olacak tartışmalı.

Oyun zaten V5 sistem/lore'u üzerine kurulu, o başlı başına bir başarısızlık abidesi.

Acaba niye sadece 4 clan var, bu clanlar V5 o kadar "stereotiplerin" dışına çıkmaya çalışırken niye olabilecek en klişe şekilde lanse ediliyor?

Bu kadar konuşup, aynı bir önceki devler gibi çok limitli gameplay footage sunmaları zaten şüpheli.

Mitsoda/Avellone'un tüm yaptıkları üzerine çizgi çizmişler.

Tabi kafanın içinde bir ses/karakter fikrinin fazla kullanılmış olduğu gerçeği var. Ya başka bi oyun vardı, cyber bişi, kafamızda gene bir "hayalet" vardı, Keanu abimize benziyordu falan, hatırlayamadım şimdi. Ah, ne kadar da orijinal bi fikir. Ki setting bazında da benzer bir olay Londra Prensi Mithras/garip bir sabbat veledi arasında da var.

Saysam daha da sayarım. Oyunun iyi olma şansı 0'a çok yakın, iyiye yakınsarsa da korsanlarım, Paradox'a V5'i bu kadar piç ettikten sonra gıdım para kazandırasım yok. 30tl ye bilememde, 120tl ye Bloodlines 2 den oyun Steamde çoktur.

Soimyr tarafından düzenlendi
oyunun iyi olma sebebinin 0a yakınsamasına dair daha fazla sebep
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...