Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oyun Tube Thread

razzRaziel

Öne çıkan mesajlar

olm ben kendim konuya onu koymaya geldim zaten baktım kizillelma koymuş, niye çekemiyim adam başarılı konsept ortaya koymuş lol.

yani iyi iş yapmış ama full scan environment zaten, normalde de gerçek gibi görünüyor, bir de üzerine body cam adına filterlar da atınca yapaylık iyice yok olmuş gibi algılanıyor.

ama dediğin gibi bence herkes farkında değil, yani ben gerçekçi derken gerçek hayatı referans alıyorum. gerçek böyle görünmüyor.

zuzqbfL.png

bu olsa olsa gerçeğin 720p security cam videosu olur.

bir başka örnek, buna da scan environment koy aynı seviyeye ulaşır.

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

sana daha iyisini sen yap demek de baya kötü bir argüman, sdfs. senin de ne demek isteidğini anlıyorum ama snob tondan söyledin.

yani basit tricklerle, hayatın -zaten bir miktar digitalized olduğu için- kopyalanması daha mümkün çok niş bir kısmını (bodycam footage) standart oyuncuya gerçekçi dedirtebilecek kadar kopyalamış adam, bence başarı. yani texturelerin scanned environment olması veya fisheye fov look olması falan gerçekçilik hissini invalidate etmez ki. basit şarkılar da güzel oluyor : (

esas tamamen planlı her adımdaki camera-shake tek tek script edilmiş bir render mı izledik yoksa bunu motor içinde generate edebilmiş mi oradan şüphelenelim. terminolojiyi düzelt yanlış dediysem.

goldbären tarafından düzenlendi
  • Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

ya benim dikkat çekmek istediğim nokta bunu body cam şeklinde yapmak normal yapmaktan çok daha kolay(ki yapamıyoruz da zaten), arada bir fark var bu fark es geçilmesin istiyorum. bi tık daha abartalım, 90'ların vhs görüntüsüyle gerçekten ayıramayacağımız grafik yapmak zor değil. bugünün herhangi bir iyi görünen modern oyununa patlamış renklerle ve düşük çözünürlükle vhs efekti çak, gerçek gibi görünür ve ayırt etmek zorlaşır.

bi de scan olmasının çok büyük etkisi var, dediğim gibi scan zaten gerçek yani fotoğrafın 3d'si. ama scan olunca genelde detay ve boyut konusunda sıçıyor proje. şurda baya örnek var. adam da diyor zaten milleti kolayca grafiklerinizle etkilemek istiyosanız size anlatayım diye.

kamera hareketleri için muhtemelen iyi animasyon seti var, kamerayı vücuda yapıştırdın mı zaten direkt gerçek body cam gibi tepki veriyor body animasyonların iyiyse. karakter lean edince kamera da ediyor falan. muhtemelen bi kaç yerine dokunmuştur kamerayı düzeltmek ve yavaşlatmak için.

sonuç olarak adam gerçekten iyi iş çıkarmış yani, sadece texture ve modelden ibaret değil bunu başarmak. animasyonlar sesler falan bi indie oyun için çok iyi. ve performanslı da çalışıyorsa süper. şu ukrayna savaş videolarında yıkıntıların arasında gezenler vardı, gerçek body cam gibi hissediyorsun.

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

valla ilk 1 dakika ayırt edemedim gerçek mi değil mi diye. hileyse hile ulan sanki oyun sektörünün tamamı hile değilmiş gibi. Lumen'e kadar oha gölgeler ne güzel dediğimizde İNANMAYIN OLM ÖNCEDEN YERLEŞTİRİYOLAR ONLARI ORALARA TEK TEK mi diyoduk 😒

haksızsın raziel ve sana laflar hazırladım:

ah raziel, vah raziel

çekemiyosan kendin yap da gel

kıskanıyosan kremini sür de gel

pü yazıklar olsun sana.

• Haha 1
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...