Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

anakart sıvı temasi

Fin

Öne çıkan mesajlar

selam
gecen hafta kola dokuldu laptop numaratör kısmına cok iyi temizleyip kuruttugumu saniyordum ama sabah bi baktım dökülen yerin alt kismi kücük bir kola gölü olmuş.
servise götürdüm 6200TLlik garanti kapsaminda değiştirme faturasi ilettiler yaptirmayi tabiki dusunmuyorum, alternatif olarak istanbul icinde var midir tavsiye ?
Sosyal ağlarda paylaş

Yapman gerekenler sunlardi

1. Bataryayi cek, ki enerji olmasin componentler kisa devre yapmasin.

2. Laptobu sök(bunu youtube dan bakarak da yapabilirsin) ve anakarti tum bilesenlerden ayir.

3. Saf alkolle iyice sivi temasi olan yerleri temizleyip 1 gun kurumasini bekle

Ama tabi senin anakart simdi %90 cöp
Sosyal ağlarda paylaş

Marketten alinan suyun tamamen demineralize oldugunu dusunmek yanlis. Suyla temas etmis bir entegrenin calismasi her zaman dogru calisacagi manasina gelmiyor. Nem ve su (iclerindeki mineraller ve oksidasyon dolayisiyla) entegreyi yavas yavas oldururler.

Alkol denilince otomatikman etil veya metil alkolden bahsedilmiyor.

Temizlemek icin kullanilan solventler baska, izopropil alkol ile entegreye zarar vermeden temizlik yapilir gayet.

Seker alkolde cozulmuyor diye de bisey yok, su daha polar yapida oldugu icin alkolden yuzlerce kat daha hizli cozer elbette ama alkol de cozer. Zaten o yuzden 8-10 saat izopropil alkolde bekletilmesi gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

İsopropil alkol yazacaktım, yazmışlar.
Söküyon herşeyi , elinde sadece anakart kalcak şekilde. Kolanın değidiği herşeyi de sök. Klavye filan.

Buluyon yassı bir kap anakart ve diğer malzemeler sığacak şekilde.

Sonra anakartı bildiğin su ile yıka, direk ver banyoda duşun altına, 30 derece iyidir. Klavye de aynı şekilde.

Ondan ondan sonra yatır kabın içine, dök üstüne isopropil alkolu. Alkol suyu kurutur.

İyicene alkollendir. sonra çıkar, bırak kurusun. Kuruduğuna emin olduktan sonra. Topla Laptobunu. Kullan git.

Bir şey olmaz korkma, anakart dediğin şey o kadar nazik bir hayvanat değil.

Kola dökülünce, kısa devre yapıp, ondan dolayı bir zarar olmadı ise, o laptop canavar gibi çalışır.

Garip ama Gerçek Editi :
Velhasıl diyeceğim şu, millet su ve sıvı deterjanla bile anakart temizliyor. Bulaşık makinelerine bile durulama ya atanlar var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...