Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Üzüm suyu thread

roket adam

Öne çıkan mesajlar

bu dolucanın veya kavaklıderenin vidalı kapaklı olanları vardı, sıhhi bir iş için almak icabet ettiğinde en ucuz o diye almıştım, alınca da bir içeyim dedim baya baya güzel içilebilecek sofra şarabıydı...

ucuz şarabı vidalı kapak ve yakın şişeleme tarihli olanları kovalamak lazım. mantar ve uzun şişeleme tarihi olan sofra şarapların randımanı düşüyor, mantar kuruyor hava alıyor falan... hele durduğu raf üsten aydınlatmalı falansa, şişe yatık değilse...

said:
Kavaklıdere şarapları eskitilmesi düşünülmeyen kaliteli şaraplarında kullanmak üzere vidalı kapak dönemine geçmiş bulunmaktadır.

Birçok ülkenin geçmiş oldugu bu uygulama ile hem mantar yüksek maliyetinden kurtulunacagını belirten yetkililer hemde mantar kaynaklı kokunun giderilebilecegini dile getirmişler.

Elazığ Öküzgözü ve Kapadokya Emir üzümlerinden üretilmiş olan ve "SADE" adını verdileri bu ilk vidalı kapak'a sahip şaraplar 17 ytl lik fiyatlar ile görücüye çıkmış durumda.

http://t24.com.tr/haber/kaliteli-sarapta-vidali-kapak-donemi,18122

2008 yılında 17tl mış şişesi...
Sosyal ağlarda paylaş

dogadanpc said:

Voys said:

iyi ve ucuz şarap : Mimoza (Rose)

Migros'larda bulabiliyorum sadece. Rose olarak var. Alt-Orta sınıftaki şaraplar içerisinde en iyisi ve fiyatı sadece 15.90 (70 lik)

abi sana guvendim aldim suan da iciyom ama cok afedersin bok gibi. saygilar

o senin elitliğin kardeşim (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

dogadanpc said:

ilk kez roze ictim ondan olabilir. yoksa ucuz saraplar olsun diyen biri degilim.
bana cok eksi geldi baya midem filan kalkti anlamadim. o sinirle yazdim direkt xd

tatlı şarap seviyorsan hiç gelmezmiş zaten sana. ben dry tercih ediyorum. hatta tatlı oldukça midemi bulandırıyor
Sosyal ağlarda paylaş

Torku şerbetleri geçen bakkalda gördüm, bilmiyorum kaç zamandır reyonlarda. Sarı olan limonata onu içmedim, hazır limonatalar pek hoşuma gitmiyor ama deneyeceğim onu da bir vakit. Şerbetlerden kırmızı olan kırmızı meyveli üzüm de var içinde ama bana çok tatlı geldi. Yeşil olan güzel yalnız. Çok tatlı değil, vodkayla karışınca da güzel ikili olacaklarmış izlenimi verdi. Bakkal fiyatı da 4 liraydı yamulmuyorsam. Tavsiye ederim bir deneyin.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...