Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ŞAMPİYON 2018-2019 Sezonu Genel Tartışma

pattisliborek

Öne çıkan mesajlar

tarihinde ilk kez avrupa'ya gitmesi kötü takım yapmaz ki herifleri. zorya, hertha, bilbao'lu gruptan 11 puanı çöp takım toplayamaz. 6 maç oynanıyor yani, elemeli tur olsa denk getirdiler dersin, aç arsenal maçının özetini izle, herifler kaliteli top oynadılar. bak tekrar diyorum, bahane değil ama gidip çok kötü bir takıma elenmedik diyorum. hazırlıksızdık, bok gibi oynadık ve adamlar bizi ezerek eledi. dalga da geçersin tamam ama sen başka noktaya taşıyorsun.

gs istikrarlı değil tabii de hangi takımımız istikrarlı? biz türkiye içindeki rekabetten bahsediyoruz. avrupa standardında hiçbir takımımızın esamesi okunmaz uzun vadeli bakarsan. ama ben fenerbahçe ve beşiktaş'la karşılaştırıyorum (o fatih terim istatistiğinden geldi konu, o yüzden) ve o zaman da bunlar ölçü değil diyorum. mesele boktan takımlara elenmekse, fark yemekse bunların aynısını, fazlasını fener'le beşiktaş da yaşamıştır. ama karşılığında ortaya koyulan başarıda bu 2 takımın toplamı gs'ye erişemiyor işte. yoksa ben AVRUPA FATİHİYİZ HER SENE GİDİP TOKATLIYORUZ diyen ultras değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

Gs istikrarlı Avrupa takımı olma özelliğini son senelerde kaybetti zaten. Şimdi "ahanda geri döndük" yaygarası kopmasının sebebi de o.

Östersunds bir kriter değil ama. Adamlar çıktı deli top oynadı, bizden sonra da oynadılar sürpriz yaptılar. Zamanında aynısını Gs de yaptı diyr CL kurallarını değiştirmişti uefa manu elenince. Dönem dönem oluyo bunlar. Tanıdık örnek vermek gerekirse Denizlisporun İstanbulsporun uefa macerasında kim tanıyordu bu takımları?

Dönem dönem bi takım çıkıp estiriyo işte kimsenin tanımadığı, sonra siliniyo sman alevi gibi parlaması sönünce.
Sosyal ağlarda paylaş

Celtics said:

tarihinde ilk kez avrupa'ya gitmesi kötü takım yapmaz ki herifleri. zorya, hertha, bilbao'lu gruptan 11 puanı çöp takım toplayamaz. 6 maç oynanıyor yani, elemeli tur olsa denk getirdiler dersin, aç arsenal maçının özetini izle, herifler kaliteli top oynadılar. bak tekrar diyorum, bahane değil ama gidip çok kötü bir takıma elenmedik diyorum. hazırlıksızdık, bok gibi oynadık ve adamlar bizi ezerek eledi. dalga da geçersin tamam ama sen başka noktaya taşıyorsun.

gs istikrarlı değil tabii de hangi takımımız istikrarlı? biz türkiye içindeki rekabetten bahsediyoruz. avrupa standardında hiçbir takımımızın esamesi okunmaz uzun vadeli bakarsan. ama ben fenerbahçe ve beşiktaş'la karşılaştırıyorum (o fatih terim istatistiğinden geldi konu, o yüzden) ve o zaman da bunlar ölçü değil diyorum. mesele boktan takımlara elenmekse, fark yemekse bunların aynısını, fazlasını fener'le beşiktaş da yaşamıştır. ama karşılığında ortaya koyulan başarıda bu 2 takımın toplamı gs'ye erişemiyor işte. yoksa ben AVRUPA FATİHİYİZ HER SENE GİDİP TOKATLIYORUZ diyen ultras değilim.

farkındaysan kimse terimle ilgili paylaşılana bir şey dememiş zaten ?
denmez de sayısal veri var ortada ki zaten adamın başarılı olduğunun aksini söyleyecek insanın da aklından şüphe ederim.

e sonra cevap verenler zaten gs'li, son 5 yıla bakın diyen de gs'li
son 24 avrupa maçında 4 galibyet de istatistik.

konuyu burdan tutup Beşiktaş'a getiren sensin. ama bunun altına östersundz yazınca konuyu başka yere taşıyan ben mi oluyorum ?

cidden rica edicem bir daha oku konuyu
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

Celtics said:

farkındaysan kimse terimle ilgili paylaşılana bir şey dememiş zaten ?
denmez de sayısal veri var ortada ki zaten adamın başarılı olduğunun aksini söyleyecek insanın da aklından şüphe ederim.

e sonra cevap verenler zaten gs'li, son 5 yıla bakın diyen de gs'li
son 24 avrupa maçında 4 galibyet de istatistik.

konuyu burdan tutup Beşiktaş'a getiren sensin. ama bunun altına östersundz yazınca konuyu başka yere taşıyan ben mi oluyorum ?

cidden rica edicem bir daha oku konuyu

neyse iyi kötü anladık birbirimizi, sıkıntı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

CthuLhu said:

aktiftablet said:

Celtics said:

DarKRideR said:

son 24 avrupa maçında 4. galibiyeti olmuş gs'nin, hal böyleyken dönemsel galibiyetler üzerinden övücülük yapmak bayağı büyük saçmalık, sefillik kusura bakmayın asdfsdf bunun tam tersi bir takım kötü dönem geçiriyor diye ezmek, yermek vs...

ne dönemseli ya, türkiye rezilse biz napalım. ortalama bir performansla bile açık ara ezmişiz işte diğer takımları. senin takımında o dönemsellik de yok. kim bilir kaç yıl puan rekoru kırmıştık diye gezeceksiniz. 2 sene önce forma reklamı yaptınız "biz bu formayla uefa'da çeyrek final oynadık" diye. fenerli dalga geçse yine anlayacağım. :D

GSnin son 20 yıldaki tüm avrupa maçlarının puan ortalamsı 1.5, Beşiktaş'ın 1.7 gibi bişeydi yanlış hatırlamıyosam. Fener'in hatırlamıyorum.

bölen kaç bu 1,5 ve 1,7'deki?

Toplam aldığı puan bölü oynadığı maç sayısı işte. Adam TR çok rezil, biz ezmişiz vs diyince hatırladığımı yazdım.
Sosyal ağlarda paylaş

Celtics said:

elemeli maçların sayıldığına emin misin? :)

Emin değilim, ama galibiyet ortalamaları da çok benzerdi, GSnin üstünlüğü yaptığı maç sayısı öyle, ezmişsiniz falan değil. Gerçi senden başka gaza gelen de yok lokomotif galibiyetiyle. O yüzden daha fazla cevap verip, tartışmaya girmiycem.
Sosyal ağlarda paylaş

Celtics said:

elemeli maçların sayıldığına emin misin? :)

benim bir tane işsiz bankacı arkadaşım var, futbolun bu istatistik kısmını sever geçen oturup çıkarmıştı.

son 5 yıl
BJK- 57.0
GS- 29.5
FB- 23.5

Son 10 yıl
BJK- 87.0
GS- 77.0
FB- 63.0

Son 20 yıl
GS- 186.0
BJK-161.0
FB- 137.0

Son 30 yıl
GS- 194.2
BJK- 167.5
FB- 140.7

tabi bunlar puan ortalaması değil UEFA puanları da, trend açısından durum böyleydi bu sezon öncesi, yazın hazırlanmış.
Sosyal ağlarda paylaş

Su yukaridakiler neye gore hesaplandi o da onemli. UEFA grubuna girip mac kazanmakla CL de mac kazanmak ayni sey degil. Besiktas 2 sene cok basarili CL oynadi, iyi kuralar geldi ve takim cok iyiydi. Bu sene kotuler ama gruptan gule oynaya lider cikarlar. Bu grupta full cekseler bile ayni agirlikta mi degerlendirecegiz son iki seneyle?

UEFA'nin grup sisteminde baya dandik takimlar geliyor ama cok degil 3 sene once Skenderbeu'lu filan bir grup vardi Besiktas puan kaybetmisti o yuzden oluyor bunlar. Bizim ostersunds takim tamamen hazir degilken, adamlar cidden formdayken sacma sapan bir zamana denk geldi. Transferlerin cogu yoktu ama hadi onu gectim adamlar cok iyi sezon gecirdi zaten yazdik.

Maclari forma kazanmiyor. Nottingham Forest'in da 2 kupasi var ama ne alakasi var ki. Avrupa Fatihi zamaninda o zaman icin gecerli olan bir soz. Turk milli takimi 8 yerken efsane Metin Ali Feyyazli Besiktaslar UEFA ilk turdan elenirken GS Kupa 1'de yari final oynadi. Ustune 5 sen sonra Manchester elendi ki efsane olaydi, ondan 7 sene sonra kupa geldi.
Su an da tabii ki oyle bir durum yok, bu islerin surec oldugundan hep bahsediyoruz.

Ama surada futbolu bilen adamlar olarak cidden taraftar forumu seviyesinden cikmak lazim.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...