Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Superonline Hacız Problemi

senko

Öne çıkan mesajlar

Selamlar, konuyu tane tane yazmaya çalışacağım, bir ihtimal benzeri başına gelmiş, veya benzer case görmüş arkadaşlar olabilir.

[list]
[*] Yaklaşık tam tarihini hatırlamıyorum ama 1 yıl önce mevcut superonilne dsl hattımı başka bir eve taşıttırıyorum. (Öncesinde de kardeşimin oturduğu evde bulunuyordu hat, kardeşim ev değiştirince yeni eve taşıttırıyoruz.)

[*] Superonline yeni taşınılan evde boş port olmadığını bana 1-2 hafta beklememi söylüyor.

[*] Beklendikten sonra superonline boş port bulamadıklarını istenilirse hattın iptal edilebieceğni belirtiyor ben de tamam iptal edelim diyorum.

[*] Bir süre ses seda çıkmıyor, sonra bakıyorum faturalandırılmada devam ediyorum.

[*] Ben yine arıyorum yine iptal ediceğiz diyorlar benden bazı evrakları istiyorlar. (Burda durum karışıyor çünkü tam yurtdışına çıktığım dönemler, evrakları gönderdim mi göndermedim mi, gönderdim de ellerine geçmedi mi bilemiyorum)

[*] Daha sonra ben de faturayı takip etmiyorum, veya hat kapatıldı mı diye, bugün şak diye babama icra geliyor :) fatura ödenmediğinden dolayı

[*] Superonline'ı arıyorum, evet zamanında iptal işlemi başlatılmış ama evraklar bize ulaşmadığı için devam etmiş hizmet deniliyor

[*] Hukuk bürosunu arıyorum, haliyle sadece borcu takip ettiklerini superonline dosyayı çekmedği sürece bir işlem yapamayacaklarını belirtiyorlar.
[/list]
Gün sonunda ödemek zorunda kalıcam muhtemlen ama ufakta olsa bir çıkar yolu var mıdır diye bakınıyorum şu an.
Sosyal ağlarda paylaş

borca ve ferilerine itiraz et eğer süresi geçmediyse. ödeme emri babana tebliğ olduktan sonra 7 gün süren olması gerek. Takibi durudurursun kesinleşmeden sonrasında duruma göre mahkemede bakarsınız olayın aslına. Eğer takibi durdurmazsanız süresinde itiraz edip direk haciz vs işlemi uygulayabilirler ki bu da sıkıntı çıkartabilir.

Bir başka izlenebilecek yol borcun tamamını ödeyip daha sonrasında menfi tespit davası açıp işi halledebilirsin. Haklı oldugun durumda paranı faiziyle ve dava masraflarıyla birlikte geri alırsın.

bir anda aklıma gelenler bunlar avukat değilim belirteyim ama icra işlerinde az biraz bulundum.
Sosyal ağlarda paylaş

Geri donusleriniz için tesekkurler

Bir de soyle bir durum var, 7 gun icinde iyiraz etmem lazim haliyl icra ya.
Fakat ben yurtdisindayim ve icra babama geliyor 3.sahis olarak.

Bu durumda nasil bir yol izlemek lazim, babam dilekce verse oluyor mu, yoksa benim babama vekaletname verip dilekceyi oyle mi vermem gerekiyor

Tek care vekaletname ise bunu yurtdisindan nasil hallediyoruz?
Sosyal ağlarda paylaş

takip senin adınaysa vekalet vermen gerekicek mecburen keske tebliğ almasaymıs takibi kesinleştiremezlerdi baya zaman kazanırdın.

Vekalet verip zamanında TR yetiştirmek zor sanırım. Konsolosluğa gidiyorsun kimlik pasaport fotoğraf vs istiyorlar konsolosluk vekil tayin edeceğin kişinin de kimlik bilgilerini istiyor. (istenilen belgeleri nette bulursun) sonrasında imzalanan vekaletin bir örneği sana diğeride posta yoluyla babana gönderilecek bu esnada itiraz suresini kaçırman muhtemel.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada dava işlemlerine başla ama şikayet var'a da yaz bence, türktelekom şikayetleri baya ciddiye alıyordu. Süperonline da alır heralde. Tam 12 aydır yapılamayan işyeri telefonum için gece şikayet yazmıştım, ertesi gün saat gündüz 11 de şikayet aktif oldu, 3 saat sonra saat 2 de sorununuz giderilmiştir kontrol edermisiniz diye aradılar.
Sosyal ağlarda paylaş

o borcu hayatının sonuna kadar ödemesen de hiçbir şey olmaz.

icra falan getiremiyorlar yani evine. yapacakları birkaç yıl kurcalayıp en sonunda borcu bir hukuk bürosuna devretmek. hukuk bürosu da sürekli troller ama yani arar mesaj atar falan kandırmak için.

herhangi bir yaptırımları yok. hiçbir şey olmuyor. ödeme geç devam et eğer uğraşmak istemiyorsan.
Sosyal ağlarda paylaş

Tebligat gelmiş eve. Zaten hukuk bürosundaymış evrak, yani icra takibi açılmış anladığım kadarıyla. süresinde itiraz etmezse kayıtlı adresine fiili haciz de yaparlar, banka hesaplarına bloke koyup borca yeter miktarı dosyaya da isterler, bir iş yerinde çalışıyorsa maaşının 1/4 üne haciz de koyarlar vs vs.
Sosyal ağlarda paylaş

mascio said:

o borcu hayatının sonuna kadar ödemesen de hiçbir şey olmaz.

icra falan getiremiyorlar yani evine. yapacakları birkaç yıl kurcalayıp en sonunda borcu bir hukuk bürosuna devretmek. hukuk bürosu da sürekli troller ama yani arar mesaj atar falan kandırmak için.

herhangi bir yaptırımları yok. hiçbir şey olmuyor. ödeme geç devam et eğer uğraşmak istemiyorsan.

ne demek yaptırımları yok? maaşa haciz eve haciz her şeyi yapabilirler. dava hacze dönüştükten sonra hiç bir şey yepamazlar demek komik.
Sosyal ağlarda paylaş

eve tebligat geldi abi neyini ödemiyorsun, yaptırımı olmaz olur mu :)

vekalet yetişmeyeceği için paşa paşa ödedim kullanmadığım hizmetin borcunu.
Karşı dava ile almaya çalışcam bakalım. O da astarı yüzünden pahalıya çıkacak muhtemelen, 800tl'lik borç için daha fazla avukat masrafı vericeksem kendime ggnormk diyerek soğuk su içmekten başka bir seçenek kalmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

eve tebligat geldi abi neyini ödemiyorsun, yaptırımı olmaz olur mu :)

vekalet yetişmeyeceği için paşa paşa ödedim kullanmadığım hizmetin borcunu.
Karşı dava ile almaya çalışcam bakalım. O da astarı yüzünden pahalıya çıkacak muhtemelen, 800tl'lik borç için daha fazla avukat masrafı vericeksem kendime ggnormk diyerek soğuk su içmekten başka bir seçenek kalmıyor.

Davayı kazandığın takdirde yaptığın dava masrafını, ödediğin parayı faiziyle karşı taraftan tahsil ediyorsun avukat ta vekalet ücretini yine mahkemenin belirlediği miktarda karşı taraftan alıyor başta 3-5 masrafın olabilir tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

işte o 3-5 dediğin 400-500tl tutacaksa bile pek bi anlamı yok sanki
ki yurtdışındayım bi ton posta masrafı, vekalet masrafı noter masrafı vs girecek sanki işin içine
prosedürü de bilmediğimden neler gerekicek vs pek fikrim yok şimdilik
ama bonePart'ın dediği mantıklı bayağı, ilk tüketici heyetine gideyim.

adamlar kanser yalnız ya, bugün aradım dedim paranızı ödedim bana bi belge gönderin sizden bir servis almadığım, size borcum olmadığıma dair diye
karşıdaki akış açtım bilmemne yaptık 2 hafta içinde arkadaşlar döner diyor, ki o da daha olumlu veya olumsuz dönülceğinin dönülceği tarih
karşıdaki çocuğa da sinirlenemiyorum da, kanser ediyorlar müşteriyi hakikaten
Sosyal ağlarda paylaş

abi faturayı geçmiş olay
bana bildirilmeden (veya bildirildi bana gelmedi) icra bürosuna gitmiş.
İcra bürosu yasal takip başlatmış, yasal takip bitmiş, icra takibine gelmiş olay.
Superonline'lık bir durum yok zaten bu noktadan sonra.

Ha ama adamlar nedense inatla bu kişinin superonilne'dan aldığı hizmet servis yoktur kağıdı vermemekte diretiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

işte o 3-5 dediğin 400-500tl tutacaksa bile pek bi anlamı yok sanki
ki yurtdışındayım bi ton posta masrafı, vekalet masrafı noter masrafı vs girecek sanki işin içine
prosedürü de bilmediğimden neler gerekicek vs pek fikrim yok şimdilik
ama bonePart'ın dediği mantıklı bayağı, ilk tüketici heyetine gideyim.

adamlar kanser yalnız ya, bugün aradım dedim paranızı ödedim bana bi belge gönderin sizden bir servis almadığım, size borcum olmadığıma dair diye
karşıdaki akış açtım bilmemne yaptık 2 hafta içinde arkadaşlar döner diyor, ki o da daha olumlu veya olumsuz dönülceğinin dönülceği tarih
karşıdaki çocuğa da sinirlenemiyorum da, kanser ediyorlar müşteriyi hakikaten

Parayı haksız yere ödediğini dusundüğün ve geri almak için açacağın davanın adı istirdat davası olacak bunun da parayı ödediğin tarihten itibaren 1 yıl içerisinde açman mümkün hani yurtdısında ne kadar kalırsın falan bilmem bilgin olsun diye söyledim dava harçları dava konusu olan miktar 800 tl üzerinden hesaplanacağı için öyle 400-500 falan olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...