Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beyaz esya secimi

Pordakal

Öne çıkan mesajlar

Piyasanın en uzun garantisi hala Miellede, müthiş bir marka.Westinghouse'da efsanelerde özellikle buzdolabında çok iyi tavsiye ederim.

Diğer markalar için kısa vade planlama yapmakta fayda var.Bosh dur vs dir problematik olabiliyorlar, yerli markaların garantileri vs iyi.Yiğidi öldür hakkını yeme derler.Siemensde fena değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Merhabalar,
Bosch Siemens Profilo grubu için eğer eskilerin hep anlattığı "20 senedir kullanıyorum hiç bir şey olmadı" kalitesini arıyorsanız bu markaların Made In Germany olan modellerini seçmelisiniz. Bayide Made In Germany olanları sorduğunuzda zaten fiyat ve malzeme farkını göreceksiniz. (makinelerin iç haznelerine bakmanız yeterli)
Bunun haricinde Miele alırsanız da torunlarınız dahi o makineyi sorunsuz çalışırken görecektir.
Teknoloji zaten hızlı değişiyor, 4-5 sene gidecek orta karar birşey alsam yeter derseniz de mantıksız diyemem, seçimim TR üretimi Alman markaları olur.
Sosyal ağlarda paylaş

bu topic güzel oldu, ben de bir süre sonra beyaz eşya dizmem gerekebilir.

baktığım ürünler arasında en hoşuma gidenler bosch oldu. hem fiyatı kısmen ucuz hem de en kaliteli özellikleri sunuyor.
breville ve miele'nin ürünleri hep çok pahalı

Barathrum said:

Boschtan uzak durun. Babamlar eve full bosxh aldilar hep problem.
Arcelik iyidir, 2005 ten beri kullandigimiz buzdolabi camasir bulasik makineleri 1 kere servis gormedi adam gibi.

ahaha katılmıyorum.

arçelik iyidir de şu ana kadar aldığım hiç bir bosch üründe "problem"in p'si bile olmadı. adam gibi servis görmeyi bırak, hiç servis görmediler :D
Sosyal ağlarda paylaş

neutrino said:

bosch bayisinden mi aldin? mediamarkt falan mi?

yok, bosch çalışanı olduğumdan mütevellit kendi sitelerinde bize ayrı login kısmı var personel numarası ile kayıt olunabilen. ordan aldım ki normal fiyatları 10.900 peşin falan oluyodu bana 8.260'a geldi kredi kartına 9 taksitle
Sosyal ağlarda paylaş

inox rengi kullanan ürünler çok leke yapıyor ve çıkmıyor diyorlar.
beyaz almak şart sanırım.

epey'den baktığımda ilgimi çeken ürünler şunlar

TV: LG 65SJ800V / LG 65UH850V

Şofben: Bosch Comfort Condense ZWBR 35-3 A / Buderus Logamax Plus GB172-35iK

Buzdolabı: Samsung RT62K7060WW / Samsung RH77H90507F

Bulaşık Makinesi: Bosch SMS88MW00T / Siemens SN26M232TR

Çamaşır Makinesi: Bosch WAY28862TR / Samsung WW12K8412OW/AH

Ocak: Arçelik OI 656 SF / Bosch PIV675N17E

Fırın: Siemens HB656GHW1 / Bosch HBG655NW1

Çay Makinesi: Arçelik K 3283 C / Arçelik K 3286

Su Isıtıcı: Arçelik K 3312 / Bosch TWK70A03

Blender: Arçelik K 8240 / Breville BBL800

Mutfak Robotu: Siemens MK860FQ1 / Bosch MCM3501M

Mikser: Karaca Maestro Chef Stand / Kenwood KVL4100S

Kahve Makinesi: Homend Coffeebreak 5002 / Delonghi ESAM 6600 PrimaDonna

Uydu Alıcısı: Next 10000 UHD / Vu+ Uno 4K

Medya Oynatıcı: Tanix TX9 Pro / NVIDIA Shield Pro

Kahve/Baharat Öğütücü: Delonghi KG 89 / Bosch MKM6003

Elektrikli Süpürge: Rowenta RO8370 Multi Silence / Arnica Tesla Premium Rose ET14300

Tost Makinesi: Delonghi CGH 912 / Bosch TFB4431V

Ekmek Yapma Makinesi: Arçelik K 2720 / Profilo PBM1000W

Çok Amaçlı Pişirici: Bosch AutoCook Pro MUC88B68TR / Redmond RMC-M90E

Sosyal ağlarda paylaş

inox kullanıyorum bütün beyaz eşyayı, yağlı ellerinle bu
onun dışında, buzdolabını bosch almayın, no-frost olayında buz kırma diye bişi var, ses çıkarıyor katır kutur çatır çutur, gece gündüz.

10 yıllık annemlerin arçelik i daha ileri teknoloji, ses seda yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Pordakal said:

neutrino said:

bosch bayisinden mi aldin? mediamarkt falan mi?

yok, bosch çalışanı olduğumdan mütevellit kendi sitelerinde bize ayrı login kısmı var personel numarası ile kayıt olunabilen. ordan aldım ki normal fiyatları 10.900 peşin falan oluyodu bana 8.260'a geldi kredi kartına 9 taksitle

arçelikten 4 parçayı bile zor alırdın o paraya, bosch çalışanıysan şu başlığı açman bile bir tuhaf olmuş. neyse yine başkalarına daha yararlı bilgiler vermiş oldu böylece sdsfd
Sosyal ağlarda paylaş

annem 10 yıldır bosch kullanıyor 0 sıkıntı aletler. ben 5 yıldır bekar evimde boschun en ucuz modellerini kullanıyorum (çamaşır bulaşık buzdolabı termosifon). bir kere bile arıza çıkarmadılar. şimdi evleneceğim için tekrar bosch tercih ettim. buzdolabı camaşır bulaşık son seriler pazarlık vs 2018 ocak ayında peşin 7.500e geldi. bosch virali gibi oldu ama benim beyaz eşya tecrübem budur
Sosyal ağlarda paylaş

KillJoy said:

onun dışında, buzdolabını bosch almayın, no-frost olayında buz kırma diye bişi var, ses çıkarıyor katır kutur çatır çutur, gece gündüz.

10 yıllık annemlerin arçelik i daha ileri teknoloji, ses seda yok.

ne kadar kötü bir model aldığını merak ettim şimdi. 2 tane Bosch buzdolabım var ve sıfır sorun. ses sorunu felan da hiç olmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...