Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Change.org, diğer aktivist siteler ve Türkiye

lord_gorthaur

Öne çıkan mesajlar

Meraktan soruyorum, ayrıca bu tip aktivist hareketlere katılan arkadaşlar var ise; ya gerçekten yapılan kampanyalar hedefine ulaşıyor mu? Yapılan tepkiler bir cevap olarak geri dönüyor mu?

10bin 5bin imza toplandı şu şu oldu, diye bileceğimiz bir olay var mı?

Ben devlet olsam iplemem bu tip kampanyaları. :P
Sosyal ağlarda paylaş

lord_gorthaur said:

Meraktan soruyorum, ayrıca bu tip aktivist hareketlere katılan arkadaşlar var ise; ya gerçekten yapılan kampanyalar hedefine ulaşıyor mu? Yapılan tepkiler bir cevap olarak geri dönüyor mu?

10bin 5bin imza toplandı şu şu oldu, diye bileceğimiz bir olay var mı?

Ben devlet olsam iplemem bu tip kampanyaları. :P

https://www.change.org/tr/ba%C5%9Fard%C4%B1klar%C4%B1n%C4%B1z#featured

Buyur, kendin bak. Bu tür kampanyalar aslında farkındalık yaratmak isteyenler için bir platform görevi görüyor. Fikir alışverişi de yapılıyor. Başvuracağın merciyi bırak, farzet ki sen bir konuda rahatsızlık hissediyorsun, seninle aynı hisleri taşıyan onbinlerce insanın kampanyanı desteklemesi önemli bir motivasyon sağlar, evet yalnız değilim demek az şey değil. Zaten bu işlerde de en önemli unsur motivasyon.
Sosyal ağlarda paylaş

eldar said:

https://www.change.org/tr/ba%C5%9Fard%C4%B1klar%C4%B1n%C4%B1z#featured

Buyur, kendin bak. Bu tür kampanyalar aslında farkındalık yaratmak isteyenler için bir platform görevi görüyor. Fikir alışverişi de yapılıyor. Başvuracağın merciyi bırak, farzet ki sen bir konuda rahatsızlık hissediyorsun, seninle aynı hisleri taşıyan onbinlerce insanın kampanyanı desteklemesi önemli bir motivasyon sağlar, evet yalnız değilim demek az şey değil. Zaten bu işlerde de en önemli unsur motivasyon.

bu linki bilmiyordum inceliyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Yıldırım Koç var türk iş sendikasının eski eğitimcisi. Yıllardır iş ve işçi hareketleri hakkında yazılar yazar. 2-3 yıl önce imza kampanyaları hakkında bir yazı yazmıştı. Özet olarak dünya üzerinde imza kampanyası ile başarıya ulaşmış hiçbir hak arayışı yok. Ama birkaç imza kampanyası olarak başlayan daha sonra kitleselleşen ve başarıya ulaşan birkaç olay varmış.
Mesela haziran ayaklanması da ilk başta imza kampanyası ile başlamıştı, taksim metro çıkışında imza topluyorlardı yeşilciler, bir defa dönüp imza atmamıştım. Sonra olay beklenmedik şekilde kitleselleşti.

Kamuoyu yaratmak için iyi bir şey ama çözüm değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...