Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

x yasindayim, baslamak icin cok mu gec?

Tim

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
Tim said:

Yani varsa daha iyi onerileriniz paylasin, faydalanalim pek tabi. Kendinizden, isinizden, nasil kole olmadiginizdan falan bahsedin. Senede 200 gun calisip £100k+ kazanmaktan daha cazipse, sizin sektorunuzu ya da yonteminizi deneyelim.

abi sen ne is yapiyorsun ? freelance front-end developer adam bu kadar cok para kazanabiliyor mu ? hemde 200 gün calisarak oÔ
Sosyal ağlarda paylaş

cto deyince

ilkokul arkadaşımı buldum geçen
ne ara gittiyse muricaya gidip MIT bitirmiş üstüne harvard bitirmiş

n11 de cto
miami de yaşıyor
murica da kendi şirketi var

dünyanın adını bile duymadığım yerlerinden fotolar falan paylaşıyor

çalışırsan oluyormuş yani
Sosyal ağlarda paylaş

Lancelion said:

iyi developersa turkiye'de olmasi farketmez, kontrati alir gerekise tuvalu'dan calisir np

isi/kontrati bulmak biraz zor ama onu sormamis zaten, sorsa ona da yardimci olunur.

Remote contract rate'leri daha dusuk oluyor, sanirsin mesafe artinca yaptigin is azaliyor.

Diger yandan takimla ayni ortamda oturmamak da verimliligi dusuruyor bence. Remote calisip da efektif olabilen cok az insan gordum.
Sosyal ağlarda paylaş

Lancelion said:

iyi developersa turkiye'de olmasi farketmez, kontrati alir gerekise tuvalu'dan calisir np

isi/kontrati bulmak biraz zor ama onu sormamis zaten, sorsa ona da yardimci olunur.

peki iyi bir kontrati nasil buluyoruz ?

ben almanyada yasiyorum, aldigim maas 75k €. almanya icin ortalamanin cok üstünde. Tim diyor 100k üstüne 200 gün calisirim diyor. nasil buluyorsunuz bu isleri hic bilmiyorum. cok mu cevreniz var ? baya da riskli isler aslinda, cok düsündüm freelance olmayi ama hic is veren cevrem yok. herkes programci etrafimdaki.
Sosyal ağlarda paylaş

yvz5 said:

Lancelion said:

ben almanyada yasiyorum, aldigim maas 75k €. almanya icin ortalamanin cok üstünde. Tim diyor 100k üstüne 200 gün calisirim diyor. nasil buluyorsunuz bu isleri hic bilmiyorum. cok mu cevreniz var ? baya da riskli isler aslinda, cok düsündüm freelance olmayi ama hic is veren cevrem yok. herkes programci etrafimdaki.

25k icin job security'i birakmayacagini tahmin ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

yvz5 said:

Lancelion said:

tecrubeni bilmiyorum ama tecrube, baglantilar ve ulkenin etkisi cok. is degistirip network yaparsan, meetuplara katilirsan, repolarin dolu olursa, blog, twitter derken bilinirlik kasarsan ve yeterince sansliysan karsina bir seyler cikar. ozellikle CH ve GB'nin fiyatlari avrupa genelinden farkli, USA'e daha yakin. tim hem tecrubeli, hem de ingiltere'de, hele ilk isi bir sekilde bulduktan sonra snowballladigin icin 100-200k'a varabilmesi olasi.

onceki calistigim yer saatine 400 dolar fatura kesen developerlar ile calisiyordu, 400 tane hintliye 1 dolar verip yaptirabilecegin isler degil adamin yaptiklari.

ama sardalya'ya katiliyorum, zaten 75klik bordrolu isin varsa consultant olarak calismaya degmez bence de. bildigin bir konsept uzerinden bir urun olusturup satmak -startup kurmak ?- daha mantikli. bos zamanlarimda ben de ona ugrasiyorum, su anki kontratim bitsin diye bekliyorum bu esnada.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...