Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[TUTO] Nasil mining yaparim?

serjuhan

Öne çıkan mesajlar

Dark_Soul said:

Mining yerine , rige harcanan parayla borsadan o coini alıp , mining yaparak geçen ROI süresinde, çok daha karlı olmuyor mu her şekilde?

10 tane coin aldin ne zaman satacan? Kaçtan cikacan?
Her ay iki ckin urettin, uretmeye de devam ediyorsun, degeri de artmaya devam ediyor, ve sen yine üretmeye devam ediyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

mine ettiğin xcoinden ne zaman çıkacağın , kaç olunca satacağın sorusu olmuyor mu?
Her ay 2 x-coin üretemiyorsun zaten aynı rigle , zorluk sürekli artıyor.

Ekran kartlarının bozulması riski , sürekli kontrol etmen gerekliliği bir ton dezavantajı var.

Birde mesela ben 2 ay sonra miningi bırakayım desen , mine ettiğinin xcoinin fiyatı artsa bile büyük ihtimalle zarar ediyorsun. Sıfır aldığın kartlar, mining yapılmış 2. el kart piyasasında baya değer kaybediyor.

Borsadan aldığında , en azından fiyatı düşmediği sürece zarar etmeden çıkabiliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Ekran kartı dediğin şey üfleyince bozulan birşey değil ki abi. Open-air riglerde üzerlerinde open-air cooler'la çalışıyor bu kartlar ve az elektrik harcasın diye zaten undervolt edilmiş oluyor. Öyle abartı bir ısınma söz konusu değil dip dibe istiflemediysen kartları.

Hani fanı falan bozulsa desen en kötü driver crash yer, çalışmayı durdurur yani kart.

Remote monitoring yapabiliyorsun kartlara, cep telefonundan bile kontrol edersin yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Az önce elektrikler gitti geldi pc kapandı kaldı, bu böyle olmaz kesin bi olayı vardır dedim az google ladım meğerse biosta ayarı varmış elektrik gelince otomatik açılmaya ayarladım kafam rahat. Simplemining inanılmaz rahat pc açılınca 10-15 sn içinde tekrar kazmaya başlıyor.
Ek olarak ne klavye ne fare ne ekran ne hdd sadece ethernet kablasu bide usb tak çalıştır
Sosyal ağlarda paylaş

Dark_Soul said:

mine ettiğin xcoinden ne zaman çıkacağın , kaç olunca satacağın sorusu olmuyor mu?
Her ay 2 x-coin üretemiyorsun zaten aynı rigle , zorluk sürekli artıyor.

Ekran kartlarının bozulması riski , sürekli kontrol etmen gerekliliği bir ton dezavantajı var.

Birde mesela ben 2 ay sonra miningi bırakayım desen , mine ettiğinin xcoinin fiyatı artsa bile büyük ihtimalle zarar ediyorsun. Sıfır aldığın kartlar, mining yapılmış 2. el kart piyasasında baya değer kaybediyor.

Borsadan aldığında , en azından fiyatı düşmediği sürece zarar etmeden çıkabiliyorsun.

Suan kazdigin profitable hic bir Coin uzun vadede zarar ettirmiyor. Ve evet hepsi de gayet uygun oranda adet uretiyor. Eth bile 0.7 civari veriyor aylik. Git 5 eth al 6 ay sonra ayni para, onun yerine kaziyorsun ve alti ay sonra daha 4.2bcn katlanmaya devam ediyor sen elindeki ethyi satarken. Satmazsan da mine ettigin miktar onu geciyor. Ekran karti da afedersin de mal degilsen patlamaz gumlemez. Iki senede. Gidip cin mali fan baglar, airflowu ayarlamaz, paralel baglanti yapip cin mali sacma sapan yeni connectorleri baglarsan yanar tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

mh başına ödediğin para önemli
yani 6 tane kart 1500 tl den 9000 tl
geri kalan ekipmanlar 2500 tl desek
11500tl/130mh = 88,5 tl/mh

yani bu rakamın 80 tl/mh ı geçmesi çok istenmiyor piyasada

ama kötü değil her türlü iş yapar. ekran kartı bulabilirseniz tabi. hatta yurtdışından falan getiriyorsanız ucuza banada alın bi 6 tane kart
Sosyal ağlarda paylaş

Kolaylık olsun diye binance wallet a kazıyordum bi baktım gönderme masrafı çok abzürt. Myetherwallet a geçtim ordan istediğim yere göndericem. Bu şekilde yeni başlayanlar için pratik bilgiler verseniz süper olur her şeyi kendimiz deneyimlemeyelim, tecrübeli arkadaşlara duyrulur.
Sosyal ağlarda paylaş

For anyone mining ETN using claymore on their ethOS gpu miner, here's a simple setup for the local config.

globalminer sgminer-gm-xmr
sgminer-gm-xmr=proxypool1 stratum+tcp://etn-us-west1.nanopool.org:13333
sgminer-gm-xmr=proxypool2 stratum+tcp://etn-us-west1.nanopool.org:13333
sgminer-gm-xmr=proxywallet ADDRESS
sgminer-gm-xmr=poolpass1 x
sgminer-gm-xmr=poolpass2 x
sgminer-gm-xmr=poolemail EMAIL
sgminer-gm-xmr=maxgputemp 85

everything else is #'ed out.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir fikir verin bana rica edeceğim.

Evde bilgisayar boş yatıyor, bari iş yapsın ben yokken.

İşlemci i5 4690

Ekran kartı 1060

Ne kazılır bununla, ne önerirsiniz ?

Şu programı yükle, şu poola gir, şu coini kazdır gibi,

Hatta bunların hepsini tek tıkta yapan bir şey var ise, iyi olur.

Ya da salla, bundan bir şey çıkmaz, boşuna elektirink harcama mı diyorsunuz ?

Uzak kaldım olaylardan, o yüzden soruyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...