Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Turkcell vs Vodafone?

sabonis

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Turkcell'in hisse savaşları yüzünden devlet bunu fırsat bilerek şirkette etkili olmaya başladı doğru ancak bu demek değil ki şirketin hepsi içten içe geçtiğimiz yıllarda yaşanan Ensar olayına destek veriyor arkasında duruyor. Turkcell hala iyi işler yapmaya çalışan akıllı bir stratejiyle yoluna devam eden bir şirket. Vodafone'un da 2008 ekonomik krizi olduğu dönemde yüzlerce çalışanını gözünü kırpmadan işten çıkarmışlığı vardır: Vodafone'da işten çıkarma krizi

Bu konulara girilirse uzar gider ama Lifecell paketlerinde her yöne 100 dk'lık konuşma veriliyor. Bip'ten yapılan arama kalitesinin açıkçası normalden farkı yok. Lifecell'in amacı zaten her şeyi internet üzerinden yaptıran marka olabilmek. Vodafone'un Turkcell ve Türk Telekom gibi yerele oynayan fizy, Dergilik ve TV+ gibi servisleri yok bunun yerine Spotify ve Netflix gibi şirketlerle dönem dönem kampanya yapıyor. Vodafone Pass mantıklı bir hamle, üye olunan servis bide kullanıma göre iki tarafında farklı avantajları var. Gidipte Spotify ve Netflix'e ücret ödeyerek kullanım yapacaksan aylık fatura toplamında değişen bişi olmayacak sanki.

Bu arada aklında bulunsun Dergilik'i tüm operatör kullanıcıları kullanabiliyor diye biliyorum. Vodafone'un 4.5G performansı açık ara Turkcell ve Türk Telekom'dan daha kötü diyebilirim. Hız anlamında 3G'den pek farkı yok, adamlar hem gidip en az frekansı aldı hem de altyapı tarafında diğerleri kadar yatırım yapmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Lifecell Super'e gecsem mi diye baktim zaten ben de, Red 10 ile ayni para, ikisi de 49TL. Lifecell'de 7GB var Turkcell disi ama Red'in 10GB'sine karsi.

Dergilik ve TV+ epey iyi, Turkcell'e gectigimden beri aktif kullaniyorum ikisinide; ama Fizy yetersiz. UI kotu, arsiv kotu, ses kalitesi kotu; kotu de kotu yani. Bunun uzerine bir de Spotify'i data harcamadan kullanamiyorum ve daha az kotam var.

Ustune Fizy ve TV+ 15GB sadece. Benim eski pakette Fizy tamamen sinirsizdi, TV+ 10GB'ydi.

Bu Music Pass olayi epey iyi olmus. Video Pass'da guzelmis ama 12TL verir miyim bilmiyorum. Disarda muzik cok dinliyorum ama oturup da video izledigim olmuyor yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Turkcell'in eleştirilecek çok yanı var da Ensar olayında bayağı hakkı yendi şirketin. Düpedüz ergen lincine maruz kaldı.

Turkcell ne diyor? Biz pek çok derneğe destek oluyoruz, çocuklar için pek çok alanda sosyal yardım yapıyoruz diyor. Dahası pek çok diğer dernek ve kurumun yanında Ensar'a direkt para akışı sağlamıyoruz, o çocuklara direkt burs veriyoruz diyor. Bursu kesersek de olan çocuklara olacak diyor.

Soruşturma ve yasal inceleme tamamlamadan bir derneği direkt de suçlamak hem etik hem yasal olarak uygun olmadığından da o konuda yorum yapmıyor.

Ama işte "Turkcell Ensar'ı destekliyormuş" diye anlamadan dinlemeden bir anda saldırdı standart yurdum insanı.
Sosyal ağlarda paylaş

eğer teknoloji anlamındaysa, sektörü terkettiğim için ve uzun sürede iranda olduğum için turkiye ne durumda bılmıyorum.

ama presip aşşağı yukarı aynıdır hala,
çok gezen anadolu köy kasaba gezen biri değilseniz, büyükşehirde hayatınızı devam ettiriyorsanız vfn tercih edilebilir eğer ucuzsa.

Ha birde, kullandığınız lokason ve yol hatlarında bi test ediverin, sonradan canınız sıkılmasın. Öyle 1 sene taahhüttense kontorlü alıp can sıkılınca değiştirmeyi tavsiye ederim
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de Turkcellden Vodafone Red10 geçtim. Her pazartesi günü de Bana Ne Var olayı var (salla kazanın Vodafone versiyonu) Oradan da aylık 2-3GB internet geliyor. 2k dk diğer operatörler ve sabit + vodafone sınırsız konuşma, 2k sms de cabası. Turkcellde bunun yarısına daha fazla ödüyordum, Vodafoneda faturam 50TL.

Erişim konusunda tek sıkıntıyı TEM 'de hareket halinde yaşıyorum, onun harici son derece memnunum. Şimdiye kadar üzmediler, bundan sonra da değişmez umarım.
Sosyal ağlarda paylaş

Vodafone'la İstanbul'da anca tünellerde metro istasyonlarında falan çekmiyor, Turkcell'e göre çekimde biraz daha az olduğunu ara ara hissettiriyor. Nadiren de olsa iş için ara ara küçük şehirlere gitmem gerekiyor, orada (özellikle şehirler arası yollarda) sıkıntı yaşayabiliyorum ama yaşanmayacak seviyede değil.

Bunun dışında yeni bant aralıkları birkaç ay önce açık arttırmaya çıktığında en zayıf kalan Vodafone oldu diye okuduydum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
15-20 TL daha fazla vermeyi göze alırsanız bence hiç düşünmeden Turkcell Platinum tercih edilebilir. Vodafone Red'in Turkcell'de karşılığı olan tarifeler Platinum'a denk düşüyor. Aslında Platinum'un yararlandırdığı kampanyalar ile verilen fazla ücretin karşılığını rahatlıkla alabiliyorsunuz. Mesela yılbaşında D&R'dan kitap hediyesi var, benzer şekilde 3 aylık 5 GB internet hediyesi yapmışlar :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Ona gecmeyi dusundum zaten ben ama Vodafone'un tek olayi su anda benim icin Spotify. Ona deger yani. 49TL de 10GB icin iyi bir fiyat. Turk Telekom 39TL'ye veriyor aynisini gerci ama hicbir sey yok yaninda Spotify gibi. Data yemeyen Spotify EU'da ve USA'da gorup imrendigimiz bir sey hep sonucta. Sonunda bizde de sunan oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Türk Telekom'un önerdiği fiyatları şuan tam olmasa da diğerleri ancak yeni gelecek müşterilere sunabiliyor. Adamların bu ücretlendirmeyle mobil tarafta karlılığı yok gibi hala ama sabit taraf kurtartıyor. Vodafone Pass'de tam olarak sınırsız değil sanki, tarife ile sunulan internetin 5 katına kadar eyvallah ama sonrasında araştırma hakkımız var diye yazmışlar. Amerika'da benzerini direkt sınırsız internet kullanımıyla T-Mobile sunuyor denebilir, tabii 50 GB'dan yoğun yerlerde trafiğe göre yavaşlatabilirim diyor. Avrupa'da da sınırsız LTE sunan birkaç operatör vardır sanki ya 8-)
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Pek kolay ulaşılabilir bir limit değil abi aynen, Premium ile sürekli 300 kilobits stream etsen saatte 150 mb ancak harcarsın. Donanımhaber Ölücüleri direkt müzik paketi yerine YouTube olanı alıp her şeyi ondan hallediyormuş diye duydum ben :D

edit: yazım hatası (alıp yerine olup yazmışım)
Sosyal ağlarda paylaş

Telekom denemedim, hayatım boyunca da denemeyi düşünmüyorum. Onun dışında cep telefonları çıktığından beri Turkcell kullanırken Ensar patladığında Vodafone'a geçtim, F/P olarak çok daha memnun kaldım diyebilirim.

Bariz çok daha geniş bir pakede neredeyse 2/3 fiyatını falan ödüyorum, çekimle ilgili de hiçbir problem yaşamadım 1.5 senedir. Kronik zor çeken taşra maşra yerlerde işim yok, onun için çekimle ilgili değerlendirmem çok geçerli olmayabilir, şahsen sorun yaşamadım sadece. Hız da aynı şekilde.

Turkcell %10 daha premium olabilir hala evet ama %30-40 fazla ödemek bana gerekli gelmiyor. Kişinin maddi durumu ve hayat tarzına göre karar vermesi gereken bir konu orası.

Kampanyalar açısından da incelemek lazım tabii, ben İstanbul havalimanlarındaki Fast Track dışında pek bir şeyle ilgilenmediğim için yeterli geliyor. Oto kiralamasıydı, bilet indirimiydi öyle şeyleri sık kullanıyorsanız kriter olarak dikkate almak gerekir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...