Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Süper Lig 15. Hafta | Bursaspor-Fenerbahçe 08.12.2017 Cuma - 20.00

Celtics

Öne çıkan mesajlar

Hmm ne alaka. Ben Fener'i de tutmuyorum, Bursa'yi da. Fener'in maci alacagini yazdim zaten bir sekil.

Ben inanmadim, birakiyor kendini diyorum. Bursa baskaninin ne dedigi onu ilgilendirir.

Ben penalti pozisyonlarinda skeptic'im her zaman soyluyorum. Penalti penalti gibi olmali gorusundeyim. Bunun nedeni, faule penalti calinmasin mantalitesinden degil, ceza sahasi icinde bir futbolcunun en ufak darbede kendini yere atmasi icin cok daha fazla incentive'inin olmasi. Cunku penaltinin odulu normal bir faulden cok fazla ki maci kazandirabiliyor bugun oldugu gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

sana değildi lafım yine en azındna bir mantık çerçevesinde değerlendirmişsin. aynı anda yazdık mesajları sana giib olmuş. genel olarak saçma bir linç var penaltı üzerinden hakeme. adam 2 tane bursalıyı atmadı maç içinde gayet net 2. sarılar olması gerekirken. geneldi lafım yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Bursa top filan oynamadi. Orta sahayi bile gecemedi ki Le Guen izledi maci sadece. Kadrosu zayiftir onu bilemem de cozum bulamamasi buyuk eksi bence.

Fener bir sekil atar diyordum zaten.

Genelde maci hakemle kazandi demem bir takim icin zaten. Bu mac Fener'in hakkiydi anormal bir durum yok.

Ama dedigim gibi bence video hakem geldikten sonra cok penalti karari iptal edilecektir.

Penalti maalesef futbolda cok buyuk odul. Almak isteyen adam icin cezasi "belki" sari kartken, yedirebilirse hele ki az bucuk temeasta varsa, cok buyuk.
Sosyal ağlarda paylaş

orada o müdahaleyi yapıp adamın ayağına darbeyi vuruyorsan penaltıdır. normalde orta sahada bir oyuncunun ayağına vurursan faul verilir. burada da aynı durum var. defans oyuncusu biraz akıllı olucak o fırsatı vermeyecek rakibine. tabi lafım hiçbir mudahale olmayan pozisyonlar için değil. ancak bu pozisyonda defans oyuncusu soldado'nun ayağına açık ve net bir biçimde vuruyor. dengesini bozacak kadarda sert bir müdahale. net bir penaltı derim kendi adıma.
Sosyal ağlarda paylaş

Temas olduguna katiliyorum zaten. Ama donerken yemiyor aslinda temasi. Arkasi donukken temasi hissedince donerek birakiyor kendini.
Donerken dusurulse kabul ederim. Ben iyi yedirmis derim acikcasi. Direk hakeme bakiyor zaten duserken. Ben inanmadim dedigim gibi ama sayfalarca tartisilacak bir pozisyon degil.

https://twitter.com/mguduric23/status/939201123520573441
Sosyal ağlarda paylaş

said:

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, "Fenerbahçe, Bursaspor ile maç oynuyor, penaltı ile hiç alakası olmayan penaltı veriliyor. Biz de bunları mı dile getirmeliyiz?" diye konuştu.

https://www.ntv.com.tr/spor/ahmet-nur-cebiden-fenerbahceye-sert-tepki,rqTPjiKJQEC3dX5JzMbuSQ
Sosyal ağlarda paylaş

Evet cumleyi kesip alirsan fenerli yonetici gibi gozukuyo ahmet nur cebi.

said:
Merdivenlerin şurası boş, şurası dolu diyerek ve bundan kendisine menfaat sağlamaya çalışarak algı yaratmaya çalışmak doğru bir tutum değil. Ben de şunu mu söylemeliyim; 'Malatya maçında Atiba'ya yapılan penaltıyı vermiyorsunuz. Galatasaray maçında 2 penaltımızı vermiyorsunuz.' Bu akşam Fenerbahçe, Bursaspor ile maç oynuyor, penaltı ile hiç alakası olmayan penaltı veriliyor. Biz de bunları mı dile getirmeliyiz?"
Sosyal ağlarda paylaş

ahmet nur çebi bildiğin saçmalamış. bizim yöneticiler gayet yerinde bir şekilde isyan ediyorlar kasımpaşa maçında merdivenleri boşaltmaları için uyarı aldıktan sonra uğraşıp edip ellerinden geleni yapmalarına rağmen (ki bu ellerinden geleni yapmaları kısmı gözlemci raporunda bile yazıyor) 25.000 tl ceza alındığından dolayı. sonra bjk - gs maçına bakıyorlar bütün maç boyunca merdivenler dolu hıncahınç ama bjk ceza almayı bırak pfdk'ya sevk edilmiyor bile bu konu ile alakalı. bunu da kamuoyuna açıklıyorlar biz böyle böyle ceza aldık ama aynı şeyin daha kötüsünü bjk yaptı pfdk'ya sevk bile edilmedi ne iş diye. hakkını aramakta mı kötü oldu? yalnızca size karşı olunca mı savunulabiliyor haksızlık yapılan taraf hayırdır?

aşağıya açıklamaları koyuyorum bakalım hangisi daha mantıklı karar verin.

fb ceza isyanı

03.12.2017 tarihinde stadımızda Kasımpaşa ile oynadığımız lig müsabakası ile alakalı olarak TFF Temsilcisi tarafından yazılan rapor sonrasında Kulübümüz PFDK’ya sevk edilmiş ve sonrasında 07.12.2017 tarihli PFDK kararı ile Kulübümüzün 25.000.-TL. para cezasına çarptırılmasına karar verilmiştir.

Söz konusu disiplin ihlali ile ilgili olarak TFF Temsilcisi tarafından hazırlanan raporda “müsabaka öncesi ve devre arasında stadyum müdürü Ayhan Bak ve Özel Güvenlik Amiri Harun Sarıhan tarafımızdan tekrar uyarılmış ve onların çabasıyla merdiven boşluklarına özel güvenlik takviyesi yapılmış ancak merdiven boşluklarının boş kalması sağlanamamıştır.” ibaresi yer almıştır.

Aynı hafta Beşiktaş ve Galatasaray takımları arasında oynanan lig karşılaşmasının resmi yayıncısı tarafından naklen yayına verilen görüntülerinden hem kale arkası tribünlerin hem numaralı tribünün tıka basa dolu olduğu, merdiven boşluklarının görülmediği, merdiven boşluklarının seyirciler tarafından doldurulmuş olduğu görülmektedir.

Sevk işlemi sonrasında TFF’nin en üst yetkilileri ile temasa geçilmiş ve konu hakkında kendilerine tarafımızdan bilgilendirme yapılmıştır. Bu konuda merak ettiğimiz, TFF tarafından aydınlatılarak cevaplandırılmasını istediğimiz husus şudur: Kulübümüz, görevlilerimizin yoğun çaba sarf etmesine ve bu husus temsilci tarafından da rapor edilmiş olmasına rağmen, TFF Hukuk Kurulu tarafından PFDK’ya sevk edilip, 25.000.-TL para cezası alırken, Beşiktaş Kulübü’nün PFDK’ya dahi sevk edilmemesini sağlayan “objektif etkenin” ne olduğudur.

Temsilci raporları, hukuk kurulu sevkleri ve PFDK cezalarındaki adaletsizlik uzun bir süreden beri dile getirdiğimiz konulardır. Bu husus son olarak Kulüpler Birliği’nin TFF ziyareti sırasında TFF Başkanına tarafımdan örnekleri ile birlikte anlatılmış, adaletsizliğin sebepleri somut örnekleri ile dile getirilmiştir. TFF Başkanı’na doğrudan aktardığım bu hususlara ilişkin olarak herhangi bir olumlu düzelme olmadığını, yaşadığımız bu son örnek bizlere açık bir şekilde göstermektedir.

Bu meyanda bugün Kayserispor Kulübü tarafından www.kayserispor.orgsitesinden yapılan açıklama sonrasında bizim dile getirdiğimiz hususlara benzer bir şekilde temsilci raporu, hukuk kurulu sevki ve PFDK cezası noktasında başka bir olayın da Kayserispor’un başına gelmiş olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz. TFF Başkanı ve Yönetim Kurulu ile paylaştığımız ve adil yarışma ilkesine açıkça aykırı olan bu uygulamaların her türlü uyarıya rağmen kamuoyunun gözü önünde devam ediyor olması Türk Futbolu’nun geleceği bakımından bizleri kaygılandırmaktadır. TFF’nin kamuoyuna yansımış, yukarıda aktarılan söz konusu adaletsiz uygulamaların sorumlularını derhal tespit ederek, bu sorumlu şahıslarla görev ve makamlarına bakmaksızın yollarını ayırması bir gereklilik olup, bu hususa ilişkin TFF’nin kamuoyuna bilgilendirme yapmasını beklemekteyiz.

soldaki ceza aldığımız merdiven boşluklarının maç sırasındaki durumu. ceza almamızın sebebi maç başında dolu olması ki okey ceza alınabilri ama sonradan boşaltılmış

sağdaki ise bjk - gs maç başı. bjk pdfk'ya bile sevk edilmedi. nerede adalet??

http://cdn.fenerbahce.org/pic_lib/2_58309_5161025.jpg

ahmet nur çebi'nin cevabı

https://www.haberler.com/ahmet-nur-cebi-den-fenerbahce-ye-cevap-10329189-haberi/

özellikle şu kısıma ne alaka dedim

"Beşiktaş şu anda Türkiye'nin gözbebeği. Milletine karşı olan görevini yerine getirmiş bir futbol takımı var. Türkiye'nin hayranlıkla izlediği ve gurur duyduğu bir takım. Herkesin önemsediği, gurur duyduğu bir takım varken, bunu Federasyonla ilgili problemlerini çözmek adına kullanan Fenerbahçe yöneticilerini kınamak istiyorum."

Sosyal ağlarda paylaş

o verilen görüntü ile ilgili daha önce konuşmuştum. haklı felan değil köylü kurnazlığı yapıyor fb her zamanki gibi.

bjk yönetimi zırt pırt cevap vermemekle iyi yapıyorlar bunlarla laf dalaşına girilmez. taraftar gazlanıyor niye yanıt vermiyorsunuz diye o zamanlar küçük bir açıklama yapıp kapıyorlar konuyu.

Stringray said:

yekeyeke said:

Fenerbahçe: Beşiktaş'a neden ceza vermediniz?

"Bugün Kayserispor Kulübü tarafından www.kayserispor.org sitesinden yapılan açıklama sonrasında bizim dile getirdiğimiz hususlara benzer bir şekilde temsilci raporu, hukuk kurulu sevki ve PFDK cezası noktasında başka bir olayın da Kayserispor’un başına gelmiş olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz. TFF Başkanı ve Yönetim Kurulu ile paylaştığımız ve adil yarışma ilkesine açıkça aykırı olan bu uygulamaların her türlü uyarıya rağmen kamuoyunun gözü önünde devam ediyor olması Türk Futbolu’nun geleceği bakımından bizleri kaygılandırmaktadır."

https://www.cnnturk.com/spor/futbol/fenerbahce-besiktasa-neden-ceza-vermediniz?utm_source=insider&utm_medium=web_push&utm_campaign=FBBJKTFF&webPushId=NTc2MA%3D%3D

bu olay saçmalık. açıklama yapıp fb maçının ortasından, bjk maçının 20. saniyesinden fotoğraf koymuşlar. millet daha yerine vs geçerken. kayserispor'u ne alakaysa bu açıklamaya da koyarak niyetini iyice belli etmiş.

şu kurumsal ağlamalar tam komedi olmaya başladı, bjk'de hiç değilse taraftar ağlıyor sadece. fb / gs bayağı resmi resmi ağlıyor.

ayrıca yaptığı bariz beşiktaş'ı kayırıyorsunuz demektir. hadi kayseri muhabbeti geçmese karşılaştırmak için bjk görüntüsü koymuş derdik belki de o zaman da gidip maçın 20. saniyesinde, millet daha giriş yapıyorken fotoğraf koyup koridoru bırak tribünleri bile dolmayan fb stadının maçının ortasından fotoğraf koymak en hafif tabiriyle abestir. ayrıca bjk'yi göstermeden kendini savunamıyor mu fb?

ayrıca bunun tahkimi var gidip oraya verirsin fotoğrafları itiraz edersin. direk attention whore'luk şu iş yani.

Sosyal ağlarda paylaş

ee tamam adamlarda soruyolar ztn bjk neden pfdk'ya bile sevk edilmedi diye. merdivenler dolu mu dolu? araştırsınlar sonra ceza vermesinler isterlerse. ayrıca fb merdiven boşluklarını boşalttık maç başlamadan demiyor. bize söylendi elimizden geleni yaptık diyor. hadi bize ceza verdin maç başladığı sırada bjk merdivenleri boşaltmadı onlara neden inceleme yapmıyorsun diyor. ne var bunda?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...