Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

para işi

=))

Öne çıkan mesajlar

k1nJo said:

abi ona 650k farmladım denmez ki. şansına epic düşmüş işte.
bi de drustvar'ın olayı ne onu anlamadım. boe epic sadece oradan mı düşebiliyor :p

Ya işte bu kafayla hep fakir kalıyorsunuz sdf

Abi dünden beri shitstorm dönüyor, drustvar'da spawn rate'lerin hayvani olduğu bir yer var; millet grup kurup boe epic ve mount farmlıyor. Dünden beri boe green, kumaş vs. fiyatları inanılmaz düştü bilmem farkında mısınız. Saatte 100'e yakın green düşüyor ki 15-20k gold per hour yapıyor onlar tek başında. Diğer çer çöpü, trade goods'u falan topladın mı para akıyor.

Benim beraber kastığım grupta herkese düştü boe epic, bir kişiye de epic değil ama mount düştü ki o daha iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

k1nJo said:

abi ona 650k farmladım denmez ki. şansına epic düşmüş işte.
bi de drustvar'ın olayı ne onu anlamadım. boe epic sadece oradan mı düşebiliyor :p

Ya işte bu kafayla hep fakir kalıyorsunuz sdf

Abi dünden beri shitstorm dönüyor, drustvar'da spawn rate'lerin hayvani olduğu bir yer var; millet grup kurup boe epic ve mount farmlıyor. Dünden beri boe green, kumaş vs. fiyatları inanılmaz düştü bilmem farkında mısınız. Saatte 100'e yakın green düşüyor ki 15-20k gold per hour yapıyor onlar tek başında. Diğer çer çöpü, trade goods'u falan topladın mı para akıyor.

Benim beraber kastığım grupta herkese düştü boe epic, bir kişiye de epic değil ama mount düştü ki o daha iyi.

neresi orası
Sosyal ağlarda paylaş

Abi basic ekonomi bilgisi işte.

Expansion sonlarında paranın bir önemi kalmadı ve kolay kazanılıyordu, kimse token satın almıyordu. Sub. sayısı da azalmıştı. Dolayısıyla arz da talep de azdı ama talep doğal olarak arzdan fazlaydı. O yüzden 330k dolaylarına kadar çıktı.

Şimdi exp. başı herkesin golda ihtiyacı var; millet deli gibi token satmaya çalışıyor. Goldu olan da gold yerine parayla alıyor sub.ı. Token fiyatları 200k'ya kadar düştü.

Ciddi miktarda goldu olan player sayısı az ama bu adamlarda ciddi miktarda gold var ve normalde şu an token'a basarlardı gold'ları ama acc.ta bulunabilecek max. token sayısının da sınırı var; dolayısıyla o da aşağıda tutuyor fiyatları.

Fiyatların 200k altına düşmesine engel olan şu an tek bir şey var, o da Drustvar ve Vol'dun farmları. Oralardan düşen BoE epic'ler sayesinde income distribution dengeleniyor biraz. Çok gold'u olanlar boe epic'leri alıyor ve gold'u olmayan ya da az olanların eline yüklü miktarda gold geçiyor. İşte bu kitle şu an token alan arkadaşlar.

Çünkü sub. parası çalışan, eden, zamanı kıymetli olan insanlar için pek bir şey ifade etmiyor ama WoW'un büyük kısmı öğrenci olduğundan ve kısıtlı geliri olduğundan sub.ı gold'la ödemek onlar için çok çekici.

Drustvar ve benzeri yerlerden gelen gold'larla şu an deli gibi token alınıyor. Bu da token fiyatlarının iyice çakılmasını engelliyor ki muhtemelen Blizzard yalnızca bu nedenden dolayı izin veriyor o saçma sapan farm sistemine.

Blizzard için token fiyatlarının çok dengeli olması gerekiyor. Token çok değerli olursa kimse almaz, çok değersiz olursa da kimse satmaz. Gold farm buff ve nerfleri artık ona göre yapılıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

1-1.5 saatte herb'den 40k'dan daha fazlasını kazanman lazım. Dağ tepe gezerken karşına çıkanları toplasan bile 10k+ gelir hatta. Şu an inscription'dan daha karlı herbalism. Herkes ins. oldu, contract'lar, trinket'lar falan üç kuruş. BoE epic farm early game craft'ı da yok etti.

Ya ot toplayıp satın, ya da raid'lerin başladığı dönem için çoook büyük miktarlarda stoklayın. Gerisi boş.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi piyasasi olmayan bir sey mana pot. Kaldi ki herb stok isinden para kazanmak istiyorsaniz 50 golda almayacaksiniz otlari. Ben gecen gun yarim saat ah'ta 30 35 golda ot koyan adamlara whisp atip bulk olarak 30 35 golddan herb aldim mesela. 25 golda alanlar da var. Raid'ler basladiginda en 35 - 40 gold olur yine fiyatlari. 50 55 golda herb alan gorunce aninda kitliyorum ben acikcasi ne kadar herb varsa.

Bir de su an ot stoklayan bayagi adam var ve pot flask vs. yapacaklar. O yuzden raid zamani herb alip flask yapmak karsiz gorunecek size. Ayni mevzu her exp. oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Scrapten herb cikmadigini gorunce girdim herb isine. Vaktiniz yoksa filthy casualsaniz craft isi zor. Leveling veya wq sirasinda gather ettiginiz herb/ore/leather yetiyor paraya. He token aldirir mi sanmam ama deadwoll’un dedigi gibi acaip 50 den alan var hala herbleri. Muhtemelen raid sirasinda vuracaklar ama cok ciddi rekabet oluyor crafting’de. 3 yildizi bir an once aldiniz aldiniz.
Ya da kasmadan 2 . Raidde herseyin fiyati dusmusken keyfi proff kasilabilir. Para edebilir item’lari satarsiniz canta vb.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
ben bugün işyerinde 0 iş vardı
sakin sakin otistiğe bağlayıp herb farmladım
anchor weed, winter kiss, mine falan. 170kya sattım hepsini resmen. öyle çok hardcoreda kasmadım ha. baya sub parası çıktı bi anda. bi yol göstermişler drustvarda onu takip ettim anchor weed şansıma güzel denk geldi. 122 tane topladım sadece weed.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...