Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Avengers: Infinity War (2018) (Çizgiroman sıpalarını belirtin)

progamer

Öne çıkan mesajlar

-Deno- said:

O değil de D&R gibi yerler bile nasıl hemen Infinity Crusade, Infinity Gauntlet çizgi romanlarını girişe koymuş belli değil. Dün Bağdat Caddesi'ndeki D&R'da en az 3 - 4 kişi çizgi roman alıyordu.

SİZ GELİRKEN BİZ GİDİYORDUK ASLAN PARÇALARI.

e o zaman comic starter biri için avenger okuma listesi öner de güzelce okuyalım sayın obi wan.
Sosyal ağlarda paylaş

O benim haddime olmaz ya, Gerge gibi bir üstad varken. Gerge yapmıştı zaten hali hazırda diye hatırlıyorum, Infinity War için yaptı mı emin değilim gerçi de.

Bende çok fazla çizgi roman var, ama kronolojik sıra yap desen yapamam yani. Son zamanlarda da eskisi kadar aylık/haftalık almıyorum, elime ne geçerse onu okuyorum. Hepten hallaç pamuğu o yüzden.

Gerge el atsın bu işe.
Sosyal ağlarda paylaş

spider-man'in avengers ilan edilmesi hiç olmadi bi önceki filmde kendi reddetti zatende spiderman'in avengersa girmek icin tryhardladigi ultimate arc kisimlari atlandigi icin oyle meh you are an avenger now olmadi pek keske orda biraz daha islenseydi yada girilmeseydi oralara granted last wish gibi gereksiz oldu.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Thanos rehberi vereyim ben de.

Captain Marvel v1 #25-33 Bununla baslayin. Thanos War bu. Hem gelecek Captain Marvel filmine de hazirlik olur.

Silver Surfer #34-38 sonra. Rebirth of Thanos. Bu dogrudan Thanos Quest'e baglar, o da Infinity Trilogy'ye.

Ardindan Infinity Trilogy. Infinity Gauntlet, Infinity War, Infinity Crusade bunlar.

Marvel: The End sonra.

Thanos'un kendi serisi cok iyidir, Annihilation'a giris yapar. Thanos v1 iste.

Annihilation Thanos icin onemli bir event. Annihilation aslinda en iyi superhero oykulerinden, Marvel'in de en iyi islerinden biri. Okuyun kesin.

Sonra Thanos Annual #1 var.

Ardindan Jim Starlin'in mukemmel uclemesi var, Thanos basrolde yine. Annihilation: Conquest sonrasinda geciyor. The Infinity Revelation, The Infinity Relativity ve The Infinity Finale. Bunlar alisildigin aksine sayi sayi degil, graphic novel formatindan ciktilar.

Son olarak da Infinity.

TL;DR

Az ve oz soyle diyorsaniz, Thanos v1, Annihilation, Thanos Annual #1, The Infinity Revelation, The Infinity Relativity ve The Infinity Finale okuyun derim.

Bu filmdeki olaylari soyle diyorsaniz:

Silver Surfer #34-38, The Rebirth of Thanos oykusu bu. Dogrudan Thanos Quest'e baglar, o da Infinity Trilogy'ye. Infinity Trilogy: Infinity Gauntlet, Infinity War, Infinity Crusade.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

Barathrum said:
Kafamda deli sorular var hemen çizgiromanları okumuş ve gerçek hikayeyi bilen arkadaşlara sormak isterim;

Gerçek öykü?

Şimdi gerçek öyküde de olaylar aynen bu şekilde mi işliyor yoksa sinemaya uyarlanmış versiyon mu bu? Mesela Cidden thanos aptal aşık star lord yüzünden mi kurtuluyor ellerinden?

Thor

Thor reis resmen yargıladı. Geldi ve max gücüne çıkmış thanosu bile neredeyse öldürüyordu. Gerçek hikaye de bu şekilde mi? Stormbreaker Thor'un son bufflanmış hali mi yoksa Thor daha da güçlenecek mi? Stormbreaker Mjolnirden kat kat daha güçlü bir silah sanırım. Thor artık bu silahla mı takılacak?

Bu arada Scarlet Witch baya baya OP bir superhero. Mega mutant falan mı nedir? Mesela Jean Grey Phoenix ile aynı güçte mi?

hiç bir MCU filmi "gerçek öykü"nün birebir uyarlanması (Watchman'de olduğu gibi düşün) olmamışken, "gerçek öykü" meselesine neden bu kadar gerçekten takmış olduğunu gerçekten merak ettim.

çizgi roman serisinin adını alan Iron Man, Civil War, Winter Soldier gibi filmler bile, o çizgi roman serisini bir referans olarak kullanmış, birkaç unsur dışında kendi taze senaryolarını yaratmıştı.
aynı şey bu filmde de geçerli.

o yüzden hayır, "gerçek öykü"de öyle şeyler olmuyor.

öyle olsa zaten bu filmi izlemek sıkardı, birebir kopyası olmasından o yüzden uzak duruyorlar.

Sorularına gelirsek,

1- X-Men dünyası abartılmış karakterlerin ve sınırsız güçlerin olduğu bir dünya. Bildiğimiz en güçlü karakterler Apocalypse, Thanos, Galactus felan iken, sonradan X-Men dünyasında "Omega Level Mutant" diye bir terim icat ettiler, shounen anime serilerinde olduğu gibi "this is not even my final form" geyiği gibi şiştikçe şişen karakterler görmeye başladık. Örneğin Franklin Richards ve Vulcan gibi tipler var. Scarlet Witch de dünyadaki gerçekliği değiştirebilecek kadar güçlü bir karakter. Ancak sinema ekranında bu kadar güçlü karakterleri göstermek absürt duracağı için, Scarlet Witch'in de gücünü baya bir kısmışlar.

Kendisinin gücünü görebilmek için iyi bir örnek olabilir şu hikaye:

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/718w7nKJIuL.jpg

2- Stormbreaker'in "gerçek öyküsü" farklı bişi, filmde daha farklı bir öğe olarak kullanmışlar. Stormbreaker'in ne olduğunu anlaman için şu romanı önerebilirim:

https://i.pinimg.com/originals/95/08/f7/9508f71e38ef19e124ebba172f17419c.jpg

3- Bu filmin referans aldığı "gerçek öykü" şu, ama dediğim gibi epey bir değiştirerek kullanmışlar:

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/S/cmx-images-prod/Item/15730/15730._SX1280_QL80_TTD_.jpg

bone üşenmemiş yazmissin tesekkur ederim. Ya bu beta ray bill denen at basli eleman kullaniyor stormbreakeri gordugum kadariyla :D insan neden at basli cakma thor yapar anlamis degilim lol.

Ben zaten bu ölümsüz super herolardan nefret ediyorum. Yok dunyalari yer, yok gucu sonsuz. Bunlar isin tadini kaciriyor biraz denge olacak. Mesela superman in kryptonite ile bayiltilabilir olmasi cok daha guzel geliyor. Marvel de fazla OP ölümsüz hero var.

Bu arada filme spider man tshirt um ile tam bir marvel fanboyu olarak eşimin facepalmlari esliginde gittim.:horace:

spider man

Anlamadigim konu kaptan amerika gibi uyduruk karakter nasil olmez de spider man gibi efsane bir karakter ölür?sirf kari kiz chris evans hastasi diye adami oldurmediler yahu. İron man de olmedi mesela, hulk olmedi. Tamamen hype kokuyor. Oykude bu tip birsey oldugunu sanmiyorum.
Bu arada spider man star lord un bir ipi ile yakalanacak karakter mi abi? Baya filmde nerflemisler sinir oldum.

Sosyal ağlarda paylaş

Doğru biraz bu, ben çocuğun oyunculuğunu başarılı buluyorum, ancak olayların yaşandığı dönem itibarıyla Spider-Man'in daha 30'lu yaşlarında olması gerekiyordu. 'Mr. Stark!', 'Sir!' diyeceği bir dönem değil bu Spidey'nin, 'Tony' diye konuştuğu bir dönem Iron Man ile dahi.

Her daim Amazing Spider Man dönemini tek geçerim Spider Man serileri içerisinde. Orjinal Spider Man her zaman o olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

yasının donemın ılgısı yokki
orumcek adam 16 yasındada badass.

cocuk kendısne spıderboy demıyo spıderman diyo bi derdi var cocuğun.

tony amca onty amca heüheühüe diey mal bir karakter değil.

Onu diyorum işte ben de, öyle biri olmasa bu filmde daha doğru olurdu.

Yaşı ile ilgili söylediğim de normal şartlarda Infinity Arc'ında Peter'ın 30 küsür yaşlarında olduğu, delikanlılığı ile ilgili bir durum yok yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Barathrum said:

spider man

Anlamadigim konu kaptan amerika gibi uyduruk karakter nasil olmez de spider man gibi efsane bir karakter ölür?sirf kari kiz chris evans hastasi diye adami oldurmediler yahu. İron man de olmedi mesela, hulk olmedi. Tamamen hype kokuyor. Oykude bu tip birsey oldugunu sanmiyorum.
Bu arada spider man star lord un bir ipi ile yakalanacak karakter mi abi? Baya filmde nerflemisler sinir oldum.

Spidey, Cap ve Diğerleri

Cap delikanlı bi karakter şimdi bi örümböcek olmasa da yamuk yapmaya gerek yok. Ha hayatta kalan karakterlerin çoğu başından beri bizle birlikte olup 3 bireysel filmi çekilmiş olan bile var (cap, thor, ironman). Gidenler seriye daha yeni girip çekilecek filmi olanlar (doc strange, spiderman, panter).

Haliyle kalanlar gidenleri kurtarırken kendilerini feda edip ölebilir ya da fanlar üzülmesin diye emekliye de ayırabilirler bi kısmını. Dr. Strange in Thanosa Iron Man'i öldürtmemesi falan net tonynin yapacağı bi fedakarlıkla evrenin kurtulmasına bağlanacak bence (Tonynin şu ultronun başında gördüğü kabusta cpt "neden daha fazlasını yapmadın bizi kurtarmak için" diyordu, tabii ki tonynin bilinçaltı konuşuyor ama mutlaka bişeyler yapması gerekecek. Hazır baby maby muhabbetleri de geçmişken pepper gerçekten hamile kalmıştır tony ölür acı tatlı son olur.

Star lord da diğer herkese baktığında baya ezik bi karakter ya katılıyorum ona, değil spidermani yakalamak winter soldierı bile yakalayamaz. Ama işte aktör yakışıklı olunca gereksiz screen time vermişler gibi biraz.

Fin said:

spider-man'in avengers ilan edilmesi hiç olmadi bi önceki filmde kendi reddetti zatende spiderman'in avengersa girmek icin tryhardladigi ultimate arc kisimlari atlandigi icin oyle meh you are an avenger now olmadi pek keske orda biraz daha islenseydi yada girilmeseydi oralara granted last wish gibi gereksiz oldu.

I Dub Thee Avenger

Yine de o filmin sonunda tam basın açıklamasıyla yeni üyemiz spiderman diyecekken peterın sorumluluk sahibi ve alçakgönüllü olmak adına reddetmesi yüzünden vazgeçmemiş miydi Stark? Aklına koymuştu zaten spideyi avenger yapmayı, o anki şartları düşünülünce güzel bi sahne olmuş omuzlarına dokunarak avenger yapması beğendim ben orayı.

Bak bu da güzel catch

sleepingdeath said:

o eldiven cücelerin yaptığıysa bunu kim yaptı bu eldiven nerede -.-

https://www.youtube.com/watch?v=EzWNBmjyv7Y

Continiuty error

olabilir burda, Thor ilk filmde bifrostu kırıyor ama ikinci film zamanı onarıp sağa sola dalıyorlar yine ve Ultron zamanı çalışıyor gayet. Ultronun sonunda gauntleti gördüğümüze göre Thanos bifrost kırıkken nidavelliri basıp kılıçtan geçirdi diyelim ama ultrona kadar Thor ve diğer asgardlılar köprüyü onarıp sağa sola raid düzenleyen tipleri engellerken eitriyi ve arkadaşlarını kontrol etmek akıllarına gelmiyor mu, ne biliyim bi mesaj falan gelmiyor mu ordan? Thor un IW'da eitriye verdiği bahane helanın dönmesi asgardın yıkılması falan ama o zamana kadar "gerçek" gauntlet çoktaaaan Thanosun eline geçmişti.

Sosyal ağlarda paylaş

http://www.youtube.com/watch?v=r-luQokOiBw

dantel gibi islenmis bir film dogrusu. birileri en iyi 50 film icerisine girer diyordu. eger devaminda batirip tiksindirmezlerse olabilir. sinematografi ve senaryo cok tatmin edici.

sikilmadan defalarca izlemeyi bekliyorum.

axn infinity war oncesi tum marvel filmlerini yayinliyordu.

pek cok film kendisini guzelce izletiyor. Christopher Markus'un yazdiklari guzel gercekten.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...