Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2018 Dunya Kupasi

Sotto

Öne çıkan mesajlar

mokoko said:

dark yine ilaçlarını almamış (facepalm)

olm yalan mı

şu hırvat kadrosu düzgün hocanın elinde uzatmalara bile kalmadan patır patır vurması gerekti şu geride kalan maçlarda. leş hoca performansı, modric taşımasa hiçbir maçta efektif oynadıkları yok. full aynı şeyi yapıp farklı sonuçlar bekleyip, hep aynı şekilde aynı sonuca gidiyorlar.

şu maçın penaltıya götürülmesi ve orada kazanılması hırvat kadrosu için başarı değil, utanç ya.
Sosyal ağlarda paylaş

ezber gidenler hep "arjanlara 3-0 vurdularrr o neeee" diyorlar da onlarda turnuvanın en leş takımlarınn başında geliyor yine hoca + başka sorunlar yüzünden. ölçüt değilde mismatchler yüzünden bile.

bu maç danimarka mesela full modric - rakitic'i kitledi gerisini saldı. resmen gelemedi la adamlar. geldiler de boş işte.

uzatmalar dahil 22 gol pozisyona girmişler bunlardan sadece 5 tanesi kale bölgesinde bitmiş yine, kaleyi bulan totalde 6 şutları var + bir gol zaten.

aşırı derecede kısır oynuyor hırvatlar. bilic'in hırvatistan'ı bunlardan 50 kat daha iyi takımdı ve çok daha kötü kadroyla üstelik.

kusura bakmayın ama kadro harcayan milli takımlara zerre saygım yok. bu maçta benim saygım çok daha kötü kadro ve adamlara sahip danimarka'nın olayı penaltılara götürebilmesidir yani. aynı şekilde ispanya'da benim gözümde aşırı düştü. hierro'nun ne bok olduğu ilk maçtan belliydi de adamın kötülüğü yüzünden ilk maç çatır çatır oynayan ispanya her maç daha kötüye gidip bu rezilliği yaşadı...
Sosyal ağlarda paylaş

Pekerman hocam, DK'nin açık ara en iyisi.

Southgate ve Osorio da ardından gelir.

dediğim gibi benim için eldeki malzemeyi verimli kullanan ve bir nevi fiyat/performans başarısı yakalayan adamlar değerlidir.

ŞG'yi bu yüzden 15/16 da övüyordum, iki sezondur bu yüzden yerden yere vuruyorum.

Aynı FT'yi beğeniyor olmamın tek sebebi de bu. Çıkarcıdır, plancıdır ve hesabını yapmadan hiçbir hamleye girişmez ama girdi mi de sonucu bu yüzden alır çoğunlukla. Bu sezon GS'ye gelişi bile şov parçasıydı ama yaptı geldi, bitirdi misyonunu yeter. Vatan hainiyken bi anda yine statüsünü geri aldı vs...

Deschamp ve Löw'ü de bu yüzden sevmiyorum. Ellerinde iki mükemmel ötesi kadro varken rezil inatları yüzünden bombok şeyler oynattırıyorlar. Neyse ki Fransa'nın kadro cidden oyun kurucu haricinde kusursuza yakın ki sonuca gidebiliyorlar. Almanya'da o da yoktu bu sezon.
Sosyal ağlarda paylaş

dunya kupalari artik tat vermiyor ya yeni bi sistem lazim.

bundan boyle yilin futbolcusu secilen top 32 adam, kendi istedigi futbolculari secsin takimlar kurulsun onlar oynasin.

mahalle maclari gibi, ronaldo dicek ben sunu sectim, messi ben de bunu sectim dicek. kaliteli maclar seyredicez.

boyle egosu sisik, dandik td lere takim teslim edersen, dandik maclar izleriz hep.
Sosyal ağlarda paylaş

Futbolda artik farklar cok azaldi. Fizik gucu neredeyse yetenegin onune gecmeye baslayinca ve ustune taktik bilgisi heryerde gelisince kisir maclar ortaya cikiyor.

Milli takimlar toplama takimlar, o yuzden klup takimlari gibi belli bir amac dogrultusunda kurulmus takimlar degiller. Klup takimlari belli bir duzen icerisinde oyuncu secimi yapip, ona gore taktik belirleyip, aylarca yillarca calisirken, klup takimlari dunyanin heryerinden adamlari toplayip bir kac haftada birseyler yapmaya calisiyor.

Defans oynamak hucum ogretmekten cok daha kolay oldugundan elbette fizige dayali, zor gol olan, yetenegin o farki yaratamadigi maclar ortaya cikiyor. Su ana kadar en dandik takimlar bile belli seviyede savunma yapabiliyorlar (Arjantin haric). Yoksa getir Real Madridi, Man City'i filan duman eder milli takimlari.

Son senelerde basarili olan milli takimlar zaten klup takimlarinin aynasi olduklari icin basarili oldular 2014 Almanya - Bayern Munih, 2010 Ispanya - Barcelona gibi.

Yoksa Del Bosque olsa ne olurdu 2010'da olmasa ne olurdu.

Benim heralde izledigim en kral turnuva Euro 2000 filandi (Zaten baktim mac basi 2.74 gol ortalamasiyla yanina yaklasan yok). Ondan sonrakiler o kadar tat vermedi Turkiye'nin acayip maclari haric.
Sosyal ağlarda paylaş

Tüketmekle de ilgili bu. Sen şimdi Dünya'nın en iyisi dediğin Ronaldo ve Messi'yi haftasonu La Liga'da, haftaiçi CL'de istediğin gibi TV'den, youtube'dan oradan buradan izliyorsun; kaçırırsan kanallarda her saat özeti, geniş tekrarı falan dönüyor. Eskiden ulaşılmazdı. Roberto Baggio'yu, Ronaldo'yu haftasonu 2-3 dakika Serie A özetlerinden izlerdin. Arada bir Football Mundial falan aktüel programlardan takip ederdin. O yüzden büyük turnuvalar iple çekilirdi, Panini albümünden, Coca Cola serilerine koleksiyonu yapılırdı. En dandik gözüken maç bile asla kaçırılmazdı.
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen öyle.

Bir de ek olarak, afrika ve amerika takımlarından, avrupada oynayan futbolcuları fazla olup, avrupa futbolunun disiplinli takım savunmasını yapanlar sonuç alabiliyor. Kendi futbolunu oynayanlar göze daha hoş geliyor ama 11 kişi takım savunması yapan sıkıcı avrupa futboluna karşı sonuç alamıyolar.
Sosyal ağlarda paylaş

tüketmek +1
bilhassa hafta sonları CL özetlerini izleyebilmek ne büyük keyifti ya.

bi de gençtik, küçüktük safi zevk için izliyorduk. şimdi kazık kadar olduk, her boka söyleyecek lafımız var. oyuncular hakkında fikrimiz var, td'lere laf edecek fikrimiz var.
hatta spiker bi oyuncunun adını yanlış söylese ona bile laf ediyoruz.
kısacası çok zor beğeniyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam "tüketme kolaylığı"nın da bir etkisi var ama yine çok yermemek lazım. Şu Dünya Kupası'nda Hollanda, İtalya yok, Almanya'nın ölüsü katılmış, İngiltere zaten eski günlerinden çok uzak, Brezilya bile tekliyor, İspanya teknik direktörsüz katıldı. Böyle olunca gayet normal eski tadı vermemesi.

Son dünya kupası gayet keyifliydi, Güney Amerika'dan Afrika'dan çok keyifli futbol, çok farklı taktikler üçlü savunmalar, pek çok kupayla parlayan oyuncu çıktı piyasaya mesela. Öyle çok aşırı bir çöküş yok, daha çok bu kupalık bir tekleme var bence, 2022'de yine daha iyi bir kupa izleriz tahminen.
Sosyal ağlarda paylaş

abi almanya'ya ölü diyip brezilya'ya tekliyor diyorsun da geçen dünya kupasında da ingiltere ve italya aynı gruptan çıkamadı beraber.
onun haricinde ispanya, hırvatistan, portekiz çıkamadı.

almanya da çıkamadıysa çıkamadı yani bize ne, meksika daha iyi oynadı çıktı işte.
ki bu sene almanya hariç öyle büyük bi sürpriz de olmadı gruplarda.

da böyle çıkan-çıkamayan, gelen-gelemeyen takımlara zaten bakmamak lazım bence.
Sosyal ağlarda paylaş

İş gruptan çıkmak çıkamamak değil ki, iş iyi futbol oynayıp oynayamamak. Almanya'yı ilk defa keyifsiz tasız futbol oynarken izledim mesela. Resmen her maç "oha ne kadar mekanik oynuyorlar takır takır" dediğim takım basiretsiz ne yapacağını bilemeyen sağı solu belli olmayan taktiksiz maç oynadı üç maç. İspanya nitekim, tamam hayvan gibi stat kastılar, ama futbol namına sağa sola al ver dışında bir şey yoktu, ne bir hücum organizasyonu, ne bir kapalı savunma açma, ne bi taktiksel hareket. Yoksa çıkar çıkamaz o ayrı. Şu gruptan Meksika çıkamasaydı zaten yazık olurdu o güzelim futbolla. Son maçlarını saymıyorum, abesti o maç. Oysa mesela geçen turnuvadaki İtalya gruptan çıkamasa bile yine İtalya'ydı yani.

2014 için olanı da vardı bunun, ama bulamadım, Euro 2016'yla idare ediverin:

https://www.youtube.com/watch?v=R_y4aQ8kSEY
Sosyal ağlarda paylaş

o ispanya'nın normal hâli abi. karşısındakine bakıyo olay.
2014'te de çok farklı değildi durum, mesela hollanda maçında %64 topla oynamışlar, 5-1 kaybetmişler.
şili maçında %63 ile oynama var yine, 2-0 kaybetmişler.

euro 2016'da da yine %68 topla oynama, 2-1 yenilgi hırvatistan'a karşı.
ya da %60 topla oynama, 2-0 yenilgi italya'ya karşı vs.

bu sene c.ronaldo'ya karşı oynadıkları için 3 gol atsalar da 3 tane de yediler. ama başka doğru dürüst rakip gelmedi karşılarına adam gibi tehdit oluşturabilecek.

bu sene almanya da katıldı ispanya'ya o oldu yani.
sırasıyla %67, %76, %74 topla oynayarak; 0-1, 2-1, 0-2 skorlar.
ispanya'da şapkadan tavşan çıkartan forvet olması grubu kurtardı sadece.

başka çok büyük bi hayal kırıklığı yok. gruplarda 2,54 gol ortalaması var sanırım ama fransa ve brezilya çok gol atamadı o kadar. fantasy'de de zaten fransa-brezilya-almanya ağırlıklıydı kadrom, oradan hüsrana uğradım fena sdf.

italya ayrı bi dünya. gelemediklerine üzülmedim, hak etmediler. zaten italya futbol federasyonu eski başkanı en son ağlıyordu conte'ye istediği 2,5 milyonu vereydim keşke, rusya'da olurduk diye.

onun haricinde VAR eğlenceli, devamını bekliyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Son dünya kupası gayet keyifliydi, Güney Amerika'dan Afrika'dan çok keyifli futbol, çok farklı taktikler üçlü savunmalar, pek çok kupayla parlayan oyuncu çıktı piyasaya mesela. Öyle çok aşırı bir çöküş yok, daha çok bu kupalık bir tekleme var bence, 2022'de yine daha iyi bir kupa izleriz tahminen.

Zaten dünya kupasının tadını veren afrika ve güney amerika. Avrupa futbolundan gına geldi, zira disiplin içinde takım savunması yapmak en önemli şey. O savunmayı aşmak için de topu kaybetmeden pas oyunu oynamaya çalışıyo herkes elinden geldiğince. Sonuç ispanya almanya gibi top çeviren sıkıcı futbol.
Ama amerika ve afrika ülkelerinin herkesin yaldır yaldır çalıma girdiği, riskli topuk pasları falan denediği futbolu izlemek hoşuma gidiyo benim 4 yılda bir. Bu takımların katı savunma takımlarına elenmelerine de üzülüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...