Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2018 Dunya Kupasi

Sotto

Öne çıkan mesajlar

resmen datmin oldum yav. allahın izniyle paketleyip eve göndericez gruptan arjantini.

vida-lovrenli savunmaya gol atamadan 3 tane yiyip yenilmeleri çok tatlı oldu.

batistuta zamanından beri arjantin sever bir futbolsever iken maradonanın gelişinden beri berbat oynayan arjantinlerden gına geldi.
fenerlilerin aykut ve azizden kurtulması gibi biz de messi'den ve latin hocalardan kurtulursak şu takım biraz doğrulacak, tekrar sempatik hale gelecek. kupa almasa da tekrar zevk alarak izleyeceğiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Yetenek, izleme keyfi vs. olarak şüphesiz Messi ama genel futbolcu kalitesi olarak net şekilde Ronaldo iyice üstüne çıktı Messi'nin. Lobisi bu kadar güçlü olmasa Messi ile Ronaldo kıyaslanmazdı ki gerçi ben Ronaldo'nun da bir 15 yıl önceki starların çoğu kadar iyi olmadığını da düşünüyorum ama neyse.

Bizim whatsapp grubunda yazdım, bazılarımız için 2. posta olacak ama Messi'nin egosunun bunlara sebep olduğunu düşünüyorum.

2014'te sürekli bi yalana sarılıyor millet. Messi taşıdı finale falan diye de kusura bakmasın kimse Messi'yi taşıdılar finale.

Nijerya, Iran, Bosna gibi aşırı zayıf takımların olduğu gruptan 9 puanla çıktılar büyük hikayeler yazıldı. DK'da gol atabildiği tek takımlar zaten.

Ardından İsviçre, Belçika, Hollanda gibi çok şey yapıyor gibi gözüküp aslında hiçbir şey yapmayna boş charlara karşı 1-0 1-0 0-0 gibi skorsuz, kısır oyunlarla anca çıkabildiler ki Hollanda az daha eliyordu. Ki onlarda aşırı zayıf bir yoldna geldiler. Eleseler Arjantin'i ben aynı şeyi onlar içinde söylerdim ki hatta daha da kolay yoldu. Costa Rika'yı elemişlerdi. Turnuvanın sürpriz takımı vs. ok ama o kadar da değil.

Finalde zaten top göstermeden aldı Almanya, ki Almanya Cezayir, Fransa, Brezilya yolundan geldi.

Ronaldo o turnuvada Gana, USA, Almanya grubundan averajla çıkaramadı takımı ama orada yaşadığı hezimet yüzünden karakteri değişti. Ben merkezciliği bıraktı mesela.

Bugün Ronaldo, Portekiz'in hücumdaki her şeyi ama Ronaldo olmadan da sadece skor üretemez Portekiz; oyunun geri kalanında yaptıkları her şeyi aynen yapmaya devam ederler. Derseniz skor üretemeden nereye onu tartışırız.

Ama Arjantin öyle değil, Messi forvet oynamak istiyor ve oynayacak diye bugün Serie A'nın gol kralı kadroya alınmadı şişkinlik var bahanesiyle. Dünyanın gol atılması en zor liginin gol kralı ya, kariyerinin en formda döneminde Messi efendi istemiyor diye alınmadı.

Dybala falan Messi'nin efendi istemiyor diye 70'lerde oyuna anca giriyor.

arjantin'de kadro sıkıntısı yok. messi'nin egosunun sıkıntısı var. o patlatılmadığı sürece de başarısızlığa mahkum takımdı öyle olmaya devam edecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla o karsılastırma gecerli degil. Cunku sahaya cıktıkları kadro sacmalık.

Dybala ve Higuain oynamadı sayılır iki macta toplam 1er devre oynamadılar galiba. Di maria izlanda macında yokluk show yaptı. Savunma, orta sahası ve kalecisi korkunc arjantin'in. Bunun yanında hucum taktikleri, rakip sahaya yerles, orta saha civarında topu messiye at sonra da etrafı izle olan bi takım arjantin. 3 kisi messiye yapısınca takımın geri kalanı da bos alana hareket bile etmeyince bisey yaratamıyorlar normal olarak. Arjantin'i Messi'nin sırtlaması bekleniyor ama suanki Arjantin Messi'ye sırtlama imkanı bile tanımıyor.

Bunu aksine Portekizli oyuncular isimsel olarak belki 1 adım geride olsa da cok bariz bir amacla oynuyor: Ronaldo'ya rahatlık saglayacagız. 10 kisi ile at gibi savunma yapıyorlar, hızlı hucumlarla Ronaldo'ya gol atma kısmını bırakıyorlar. Dun mesela kornerden gol atmak dısında hic birsey yapmadı Ronaldo nerdeyse ama yetti. Cunku gol bulurlarsa savunmayı beceriyorlar ve 0-0 ı iyi oynuyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Finalde zaten top göstermeden aldı Almanya, ki Almanya Cezayir, Fransa, Brezilya yolundan geldi.
O macta Higuain golu atsaydı sampiyon olmuslardı. Uzatmalarda zor bir gol attı gotze. Yoksa Almanya da birsey yapamıyordu.

DarKRideR said:

Ronaldo o turnuvada Gana, USA, Almanya grubundan averajla çıkaramadı takımı ama orada yaşadığı hezimet yüzünden karakteri değişti. Ben merkezciliği bıraktı mesela.

Bugün Ronaldo, Portekiz'in hücumdaki her şeyi ama Ronaldo olmadan da sadece skor üretemez Portekiz; oyunun geri kalanında yaptıkları her şeyi aynen yapmaya devam ederler. Derseniz skor üretemeden nereye onu tartışırız.
Buna kesinlikle katılmıyorum. Adam kendinden baskası gol atınca bile mutsuz oluyor resmen. RM'de falan yüzünden okunuyor yani. Portekiz tamamen onu oynatmak icin kurulu suan. O yuzden de "bencilligini" farkedebilecegimiz bir durum olmuyor.

DarKRideR said:

Ama Arjantin öyle değil, Messi forvet oynamak istiyor ve oynayacak diye bugün Serie A'nın gol kralı kadroya alınmadı şişkinlik var bahanesiyle. Dünyanın gol atılması en zor liginin gol kralı ya, kariyerinin en formda döneminde Messi efendi istemiyor diye alınmadı.
Messi forvet oynamak istiyor ama orta sahanın ortasında oynadı DK maclarında. Neredeyse on liberodan top aldıgı anlar oldu ve hep Aguero'nun baya arkasında oynadı. Bu nası bi tezat anlamadım. Macları izlediginden emin degilim suan.

DarKRideR said:

Dybala falan Messi'nin efendi istemiyor diye 70'lerde oyuna anca giriyor.

arjantin'de kadro sıkıntısı yok. messi'nin egosunun sıkıntısı var. o patlatılmadığı sürece de başarısızlığa mahkum takımdı öyle olmaya devam edecek.
Arjantin'de teknik direktor ve savunma sıkıntısı var. Son 3 major turnuvasında final yapan takımı son anda ecuador karısında messi ipten aldı da getirdi buraya. Savunma oyuncuları mercado otemendi tagliafico olan bir takımdan bahsediyoruz. Kalecisi Caballero falan.

Messi TD'yi secmistir, Icardi'yi getirmemistir falan kısımlarını bilmiyorum oyle seyler yaptıysa sucludur tabi. Ama Arjantin vs Portekiz, Messi vs Ronaldo karsılastırma yapılırken asıl onemli olan futbolun dogrularını yapan takımın icinde olup olmamak oldugu gozukuyor. Arjantin takım olarak futbolun hic bir dogrusunu yapmazken Messi'nin de takımını sırtlamasını beklemek bence cok mumkun degil.
Sosyal ağlarda paylaş

aman şu olsaydı aman bu olsaydı demeye gerek yok aslında

hırvatistanın forveti dışında bütün mevkileri arjantinden daha iyi, lovren-vida dahil :p

brozovic

rakitic modric pelisic

şu hattı geçemedi ki bir türlü arjantin, brozovic çalımcı dm en sevdiğim

bu arjantin değil de ben hala almanyanın meksikaya yenilmesindeyim

kesin reis bir el attı bunlara o apar topar meetingde

http://s.hs-data.com/picmon/06/2F6A_5f2tRV_l.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

madcow said:

DarKRideR said:

Messi forvet oynamak istiyor ama orta sahanın ortasında oynadı DK maclarında. Neredeyse on liberodan top aldıgı anlar oldu ve hep Aguero'nun baya arkasında oynadı. Bu nası bi tezat anlamadım. Macları izlediginden emin degilim suan.

İkinci yarı Arj presi kırıp çıkamayınca mecburen geriye geldi Messi. İlk yarı forvette top bekliyodu.

Ha TDnin yapması gereken, o presi görücne, takımı ileri taşıyacak adamları geri koşturmaktı zaten, ama gol yemeyi bekledi.
Gol yiyince de TD mi yaptı o değişikliği yoksa oyuncular mı insiyatif almaya başladı bilmiyorum.
Ama Hırvatistan harika oynadı.

TDyi, kadroyu Messi mi seçiyo bilmiyorum ama şu rezalet TD hatası.
Sosyal ağlarda paylaş

madcow said:

Ronaldo'nun karakteri o ya, hırsı yani RM'de de aynı şeyi yapıyor.

Aslında Portekiz vs. Arjantin kıyaslaması yapıyorken şuna bakmak lazım geçmişlerine de bakarak.

Portekiz'de eskiden Ronaldo oynasın diye çevresinde kurulan, eksiklerine takılmadan Ronaldo'ya göre dizilen bir takımdı.

Hani burada Fernando Santos'un da hakkını yememek gerek. Ronaldo nasıl mental olarak seviye atladıysa Santos'un da milli takımda, hatta Zidane'ın da Real'de katkısı çok büyük.

Portekiz'de şuan Ronaldo mesela forvet oynuyor ama başarılı olduğu veya oraya oynamak istediği için değil. Takım forvet çıkartamıyor ve açığı kapatsın diye oraya yerleştiriliyor. Takım geri kalan oyununu oynuyor, Ronaldo'da free takılıp golünü vs. atıyor. Bu adam halen kanat ya da kanat forvet olarak oynuyor turnuvalar dışında. Bambaşka bir seviye iki değişik takımda iki rolü oynayıp bunu kabullenmek ve one göre sahaya çıkmak. Ve ikisinde de bşarılı olmak.

Messi'nin orta sahaya gelip top alması bu arada normal çünkü Barça'da da aynısını yapıyor. Topla kat etmeyi, sürekli taşımayı ve oyunu kendi kurmayı seviyor. Ama işte orada yanında Suarez gibi sıfır egoyla ve işini düzgün yapıyor. Messiye alanını açıyor, duvara giriyor, gerekirse Messi'nin topunun değerlendiriyor ve ona dönerken de sıkıntı çıkarmıyor.

Arjantin'de mesela aynı işi Aguero yapamıyor çünkü onun oyun tarzı da buna uygun değil. Icardi yapamaz mesela çünkü öyle değil. En yakını Dybala, onu da Messi var diye oynatmıyorlar.

Messi en ileride sabit duysa bile top taşıyan adam yok. Enzo perez, mascherano falan ile Messi zaten gelip ortadan topu almak zorunda. Bunun olmasını istemiyorsan mesela yine Dybala ile kısmen soruna çözüm olabilirdin ama oynatılmıyor.

Ben maçları izliyorum bu arada, dün ama ilk yarıyı izleyemedim bisiklete çıkmıştım sadfsd

Ben Hırvat milli takımından nefret ediyorum üstüne Arjantin olunca turnuvada ilk defa maçın bir kısmını kaçırdım, ama izlediğim kıısımda da şundan farklı değildi.

Portekiz'in çok daha başarılı takım olduğunu ve finale yürüyeceğini de iddia etmiyorum. Bana göre Ronaldo da Messi'de en iyi değil ama işte karakterlerindeki gelişim olayı. Messi her şeye rağmen halen çocuk kafasında resmen. Oyunu o kadar kusursuz olmasaydı ve Barça'da da biraz hırpalansaydı eminim bambaşka bir seviyeye yükselirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de Hırvatistan halen arjantin kadrosundan iyi bir kadroya sahip değil. Modric ve Rakitic'i çıkardığında öyle ahım şahım bir kadro değil. Ama işte Brozovic gibi aslında çok düz ama özellikle savunmada verdiğin görevi kusursuz yapan bir adamla birleşince ölümcül oluyorlar.

Hırvatların Arjantin'e göre ağır bastığı tek yer orta sahaydı, orayı kullanarak bitirdiler zaten. Burada Sampaoli balonunun da büyük hatası var tabii ki.
Sosyal ağlarda paylaş

madcow said:

Adam kendinden baskası gol atınca bile mutsuz oluyor resmen. RM'de falan yüzünden okunuyor yani. Portekiz tamamen onu oynatmak icin kurulu suan. O yuzden de "bencilligini" farkedebilecegimiz bir durum olmuyor.

e yuh. adamın bu sene eleştiri alan arkadaşlarına sahip çıkışı ayrı bi noktadaydı ki 50. hattrickinden vazgeçip benzema'ya moral olsun diye penaltıyı ona bırakmış biri. ki kendi de sezonun ilk yarısında bocalamıştı baya, ona rağmen bencillik yapmadı.
adam hırslı diye değişik kulplar takmayın yani ayıp.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi bu benim uydurdugum bir sey degil. La Liga'yı falan biraz takip ediyorsan gorebilecegin bir sey yani.

Aşağıda görebilirsin videoları, linkleri vs.

Kendi takım arkadaşları bile onaylıyor yani boyle bir davranısının oldugunu.

said:
The obviousness of Ronaldo’s body language wasn’t lost on anyone, and the media asked the actual goal-scorer, Álvaro Arbeloa, if he was bothered by his teammate’s less than enthusiastic reaction. As reported by Marca:

“I’ve seen [Ronaldo’s reaction] and I don’t mind, and if it doesn’t bother me then it shouldn’t bother anyone. I understand his ambition to score goals, he wants to win the game and score because he wants to win the Pichichi which he’s battling Messi for. We want to help him, his ambition is what makes him number one and we are delighted to do so.”

https://www.bbc.com/sport/football/35679497 (Sonradan toparladıgı bir roportaj)
http://deadspin.com/cristiano-ronaldos-mad-again-because-a-teammate-scored-1701237003

Sosyal ağlarda paylaş

Topun Messi'nin arka bahçesine mi kaçtı küçükken bu kadar kötülemek için çaba veriyorsun çözemedim..

Ronaldo için de "hırslı çocuk o yüzden böyle davranıyor" deniyor sürekli olarak. Medya ve insanlar için algılanışlarının çok bir farkları yok. Kimse "Ronaldo çok bencil, futbol oynamasın" demiyor yani.

Bu diyalog zaten Ronaldo'nun neden bencil olduğu, olup olmaması gerektiği, bu davranışın doğruluğu ya da yanlışlığı hakkında da başlamadı. Dark artık bencil olmadığını söyledi, ben hala bencil olduğunu ama takımın bunu bilinçli bir şekilde taşıdığını açıkladım.

Ronaldo bencil olmayı hakettiğini kanıtlayacak kadar başarı göstermiş inanılmaz bir futbolcudur. İnanılmaz bir futbolcu olması, rakibi olarak kendisi kadar başarılı farklı bir tipte oyuncu olması ya da arada bir "iyi" davranması bencil olmadığını ne yazıkki göstermez.
Sosyal ağlarda paylaş

Ronaldo'nun bu hırsını zaten kabul etmemek saçmalık ama bunu yaparken işte üstte denildiği gibi takıma sahip çıkması gereken yerlerde artık sahip çıkıyor. Eskiden full bencil, egoist adamın tekiydi ama karakteri de değişti ve bu yüzden her yıl yaşlanmasına rağmen fiziken bile üstüne koyuyor resmen.

Ha mesela ne kadar öyle değil ya falan dense de bu sezonun ilk yarısında La Liga'da koşmadı bile Ronaldo çünkü formunu erken tutup, DK'ya yorgun geleceğine açık açık ona göre planlama yapıp, form tuttu ve iknci yarısında ligin hali ortadaydı. Takımında çoğu böyleydi gerçi aşırı maç seçtiler. Böyle yanları halen var ama süperstar yani, katlanacaksınız.

Messi'ye de katlanıyorlar. Barça'da her şey normal mi yani? Parayı basıp sadece istediklerini alıyorlar, istediklerini oynatıyorlar. Ibrahimovic'in, Etoo'nun dedikleri falan bir ton adamın var böyle. Egosu olmayan, ben işime bakarım arkadaş tipinde çok klas adamlar bulamadıkları sürece sürekli bir sirkülasyon oluyor çünkü messi istemiyor daha baskın tipler, popülarite bile olarak istemiyor. Neymar ile sorunları da bu yüzdendi. Ha Neymar gitmek istemese eminim gönderemezdi kolay kolay ama olsun.

Messi'nin problemi direkt egosu, bu suratından bile belli. Ronaldo ise 2 senedir özellikle bıraktı bunu. Euro'yu alırken de böyleydi, şimdi de böyle. Yolunu açan, belki 5 yıl daha üst düzey oynamasını sağlayacak şey bu resmen
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...