Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2018 Dunya Kupasi

Sotto

Öne çıkan mesajlar

Brezilya'da fason çıktı. Oyunu kontrol edip, yemezler 1-2 atar geçerler diyordum da buldukları golü de bala attılar. 23987193 tane kaçırmaları iyi olduğunu göstermez, aksine 20 gol girişiminde talelada 1 gol yazıyorsa bariz kötü yaptığın şeyler var ki öyle gözüküyor demektir.

Talisca'ya zerre ihtiyaçları yok diyordum ben bu arada ama kafası yerinde, formda Talisca bugün fark yaratırdı kenardan gelip net şekilde.

İspanya ve Portekiz dışında şu turnuvada eldeki kadronun hakkını maksimumda verip, doğru düzgün oynayan tek bir takım bile olmadı. Final adayları arasında diyelim, yoksa Meksika sanırım baş altılardaki en iyi takım. İzlanda'nın süper duvarı da ekstra başarı tabii ama kabul etmek gerek çeyrek üstü hayal bunlar için :(
Sosyal ağlarda paylaş

Ronaldo aldı da ispanya'nın oyununu takım olarak bayağı kitlediler. ha ona rağmen 3 yediler de 2 golü de ispanya'nın harbi çok boş beleş gollerdi.

Yani Ronaldo'nun bireysel performansı faktör olsa da takımın katkısı da büyüktü İspanya'yı sahadan silme yönünde.

Meksika'nın oyun bu arada şimdiye kadar izlediklerimin arasında en iyisiydi takım bazlı oyunda net şekilde de işte oyuncu kalitesi ortada. Ne kendileri hep bu seviyede oynayabilir ne de turlar ilerledikçe psikolojik olarak ispanya, portekiz hatta yine aynı almanya'ya karşı direnç gösterebilirler.

keşke gösterseler, bi final falan olsa da :(
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

Rewendor said:

Almanya'yı hiç bu kadar çaresiz, bu kadar pısmış görmemiştim.

Koca ülkede bi tane 9 numara yok mu Gomez'den bayrağı devralacak?

Gomez bastan oynasaydi boyle olmazdi ya. Bir de o drexler'dan hic haz almiyorum abi. Bal yapmayan ari gibi o takima gitmiyor bence çalimci bitiriciligi oomayan adam.

Reus varken Draxler'in 11 çıkması küfür zaten :/

k1nJo said:

gittikleri de oldu aslında, topu süren kimdi bilmiyorum sağda layun bomboş koşuyodu vermedi ısrarla. en sonunda verdi ama piç etmiş oldu pozisyonu.

Layun'a top vermek zaten atağı öldürmek oluyo Meksika'da. Adam el freni çıktı. Vela'yı falan muhtemelen sonunda sinirlenip Layun'u dövmesin diye çıkarttılar heralde, yoksa taş gibi oynuyodu.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Ronaldo aldı da ispanya'nın oyununu takım olarak bayağı kitlediler. ha ona rağmen 3 yediler de 2 golü de ispanya'nın harbi çok boş beleş gollerdi.

Yani Ronaldo'nun bireysel performansı faktör olsa da takımın katkısı da büyüktü İspanya'yı sahadan silme yönünde.

Meksika'nın oyun bu arada şimdiye kadar izlediklerimin arasında en iyisiydi takım bazlı oyunda net şekilde de işte oyuncu kalitesi ortada. Ne kendileri hep bu seviyede oynayabilir ne de turlar ilerledikçe psikolojik olarak ispanya, portekiz hatta yine aynı almanya'ya karşı direnç gösterebilirler.

keşke gösterseler, bi final falan olsa da :(

Dark maçları izliyor muyuz abi? İspanya'nın 3-2'ye getirene kadar oynadığı oyunu şu ana kadar kupada oynayan olmadı. Tamamen Ronaldo'nun eline geçen her fırsatın kıymetini bildiği ve boş atmadığı bir maç oynadı Portekiz. Oyun olarak baya ezildiler. Guedes'i bu arada çok övmüşlerdi de feci top ezdi ilerde

Maçlar bence genel anlamda keyifli ve çekişmeli geçiyor ya. Bugün Belçika muhtemelen Panama'yı baya paketler ama
Sosyal ağlarda paylaş

Ya biliyorum, ben onu hep dedim. İspanya bence favoriler arasında şu ana kadar en iyi oynayan takım. O yüzden Portekiz'in yaptığı çok daha değerli.

Bu maç biraz garip ama cidden. İspanya'nın oyun karşılığı kesinlikle 3 goldü ama golleri bulma şekli bayağı İspanya-dışı'ydı.

Onun yanında planı dahilinde oynayan İspanya'yı akan oyunda bence gayet iyi durdurdu Portekiz takım olarak.

3 gol yemesi İspanya'nın müthişliğinden değil bana göre işte.

Costa'nın golü mesela tamamen oynanan oyunun aksine bireysel, kusursuz bir hareket. Nacho'nun ki keza Portekiz savunmasının ender aksadığı anlardan ama vuruşa rağmen hani hep derler ya, 100 kere vursa 99 kere kaçar vs. diye belki o tip bir vuruştu.

Yani Portekiz'in temel sorunu zaten hücumda cidden Ronaldo dışında opsiyonu yok. Zaten onu bu maçta da gördük. Ama bu hep genel sorunlarıydı. Eskiden de hem forvet sıkıntısı çekerlerdi vs...

Ben hiç bol gollü galibiyetlere sürekli koşan vs. bir Portekiz hatırlamıyorum. Bu da öyle. Euro'yu alırlarken de fazla iyi savunma ile geçit vermeyip Ronaldo'nun emekleriyle golü bulurlardı.

Yani demem o ki takım olarak belirli bir seviyenin üstünde iş çıkarmamış olsalar şu İspanya'ya karşı bırak 3 gol bulmayı, fark yiyip otururlardı. İspanya maçta cidden fazla iyiydi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben İspanya'yı çok beğendim açıkçası. Hiç takılmamak lazım yedikleri gollere. Zaten son golü Ronaldo'ya yaz. Neymar'ı , Messi'yi de gördük son dakikada uygun serbest vuruşlarda hiçbir şey üretemediler. Ronaldo bu anlar için yaşıyor. İkinci golde de Dünya'nın en iyi kalecisi saçmaladı. İlk gol tamamen şok bir penaltı. Bahane üretmeyeceğim ama yenmeyecek veya Ronaldo'suz bir takımın atamayacağı 3 golü gördüler kalelerinde.

Kadroda Carvajal, Odriozola, Azpilicueta gibi başka 3 tane iyi milli takımın banko sağ beki olacak adamlar varken de bu bölgede sağ stoper Ramos'a uyumlu olsun diye Nacho'yu sürmek de deli cesareti. Iniesta ve David Silva sağlıklı kaldığı sürece İspanya finale yürür net. Sadece bench'ten Aspas, Vazquez değil de Asensio, Rodrigo falan izlemek isteriz.
Sosyal ağlarda paylaş

Kupayı kimse kazanamayacak heralde ya.

Almanya patladı, Brezilya patladı. Fransa kazandı ama patladı. İspanya yarı patladı diyelim. Portekiz'den Rolando'yu çıkartırsan Başakşehir kıvamında takım geri kalanlar. İngiltere zaten tırt kadroyla geliyor. Hollanda, İtalya yok. Kupayı kazanacak takım yok piyasada.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Kupayı kimse kazanamayacak heralde ya.

Almanya patladı, Brezilya patladı. Fransa kazandı ama patladı. İspanya yarı patladı diyelim. Portekiz'den Rolando'yu çıkartırsan Başakşehir kıvamında takım geri kalanlar. İngiltere zaten tırt kadroyla geliyor. Hollanda, İtalya yok. Kupayı kazanacak takım yok piyasada.

daha ilk maçlar bitmedi bile. liseli yorumu olmuş tam.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...