Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kahve makinası/makinesi

Tony_Stark

Öne çıkan mesajlar

orc_lord said:

huun said:

sen kahve makinesi mi istiyorsun yoksa kahve makinası mı? bunlar oldukça farklı şeyler.

öncelikle ihtiyacın ne onu anlayalım.

Dün espresso makinesi alacaktı bugün Cafissimo’ya döndü :)

abi cafissimo espressoda yapıyor ya? yanlış mı düşünüyorum? tamam kapsül biraz daha maliyetli olacak ama? espresso yapıyor işte kapsülü de var, çok mu kötü olur?
Sosyal ağlarda paylaş

ben refill yapiyordum hazır kapsülleri bir süre sonra sıkıldım. Suan düz filtre kahve makinası kullaniyorum ohh mis. Kurtuldum bana 1 latte yap diyenlerden. Kendine yapiyorsan güzel ama başkalarıda isterse işkence gibi geliyor bir süre sonra asdaf

Bir de dolce gusto var iş yerinde o da yatiyor gibi. Onun kahveleri daha güzel aslında ama nasıl diyim süt tozu ile latte içiyosun onda... Fast food bi nevi. Bar basıncıyla sütü kaynatma yok.

https://www.youtube.com/watch?v=Rr4GqYsMOuM
Sosyal ağlarda paylaş

abi cafissimo classicte köpürtücü vs var denedik ben baya sevdim, sıcak vermiyor demişler ona da katılamadım, aradaki tek farkın kapsül ve çekirdek kahve arasındaki seçim olduğunu düşünüp kolay olanı seçtim, ama diyorsanız ki cafissimo düzgün espresso yapamıyor tekrar düşüneyim?

masti makinayı kırmadan antalyaya getirsene
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Tony_Stark said:

orc_lord said:

huun said:

sen kahve makinesi mi istiyorsun yoksa kahve makinası mı? bunlar oldukça farklı şeyler.

abi cafissimo espressoda yapıyor ya? yanlış mı düşünüyorum? tamam kapsül biraz daha maliyetli olacak ama? espresso yapıyor işte kapsülü de var, çok mu kötü olur?

Olur abi nasıl istiyorsan 8-)
Sosyal ağlarda paylaş

mocha ben de seviyorum
güzel oluyor.

Espresso makinesi alıcam diyorsan da biraz paraya kıyman lazım, 300-500e satılanlar 9bar basamıyor.

Hergün içen adam için rotary pump ve vibratory pump bile farkettiriyor diyorlar. Ben oralara gelemedim daha, ama düşük bar basan makinenin yaptığı birşeye benzemiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

orc_lord said:

Tony_Stark said:

orc_lord said:

huun said:

abi olmaz mı söylesene ? :D kaç bar basınçla yapıyor bu cafissimo acaba
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Tony_Stark said:

orc_lord said:

Tony_Stark said:

orc_lord said:

huun said:

abi olmaz mı söylesene ? :D kaç bar basınçla yapıyor bu cafissimo acaba

Olur senin tercihine kalmış, Türkiye sitesinde göremedim ama kapsüllü olanlar makinelerdeki pump pressure 15-20 arasında değişiyor. Tchibo'nun hazırladığı Caffisimo dokümanına göre de maksimum 15 bar olabiliyormuş.

Welcome to Caffisimo
Sosyal ağlarda paylaş

Valeron said:

abi ha 15 bar ha 20 bar basınç senin için ne fark edecek ki ? Lezzet anlamında bence senin algılayabileceğin bi fark oluşmayacaktır

Kapsullu sistemi bilmem de
Espressoya 20bar basarsan sacmasapan bisi içersin.
9-10 ideal onlarda, ha makine 20 basar istese belki de, makinedeki o guc surekli olarak 9 bar bassin diye var
Hos benim de muthis anladığım konular degil, cafe isteleten adamlara sormak lazim
Fistan bilir mesela
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Kahve ile pek ilgilenmeyen bir tanıdığa Delonghi Eletta ECAM 45.760 hediye geldi. Nasıl çalışacağını bilmediği için yardım niyetine youtube vidyolarını izledim, izledikten sonra bir tane almaya karar verdim. Biraz internette gezindim, şu ikisinden birini alacağım sanırım.

DELONGHI Magnifica S ECAM22.110

Delonghi ECAM23.420.SW
Sosyal ağlarda paylaş

• 11 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...