Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kahve makinası/makinesi

Tony_Stark

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Tony_Stark said:

http://www.vatanbilgisayar.com/delonghi-ecp31-21-espresso-cappuccino-makinasi.html

şu nasıl arkadaşlar delonghi?

marka olarak önerir misiniz?

dediğim gibi kapsülün yanında normal kahve de kullanması lazım, yarın gidip buna bir de siemenslere bakacağım.

Bildiğim kadarıyla kapsül ve filtre kahveyi bir araya getiren bir makine yok ancak espresso ve filtre kahvenin bir arada olduğu kombi kahve makineleri var. Gönderdiğin linkteki makine iyidir ancak sadece espresso yapıyor. Belirttiğin 600 TL bütçeye yakın bir miktarda Hepsiburada'dan De'Longhi alınabilir. Kombi olanlarda süt köpürtücü de yer alıyor, kapsülün aksine barista modunda her şeyini senin ayarlaman gerekecek. Zor değil sadece biraz uğraştırıcı :)
Sosyal ağlarda paylaş

abi tamam şöyle söyleyeyim, ben espresso makinası arıyorum.

cafissimolara baya baktım mantıklı geliyor, fakat fiyat bakımından cafissimo alana kadar delonghinin linklediğim modelini de alabiliyorum, istediğim espresso yapması, süt köpürtme çubuğu ve sağlam olması, bunların dışında istediğim bir özellik olmadığına karar verdim.

linklediğim delonghi iyi midir?

açıkcası cafissimoya çok sıcak bakıyorum ama 2 gün sonra kapsüllere bağımlı kalmak istemediğimde sıkıntı olacak.

fakat sanırım benim linklediğim delonghideki köpürtme çubuğu değil hazır süt kreması veren bir sistem?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Tony_Stark said:

abi tamam şöyle söyleyeyim, ben espresso makinası arıyorum.

cafissimolara baya baktım mantıklı geliyor, fakat fiyat bakımından cafissimo alana kadar delonghinin linklediğim modelini de alabiliyorum, istediğim espresso yapması, süt köpürtme çubuğu ve sağlam olması, bunların dışında istediğim bir özellik olmadığına karar verdim.

linklediğim delonghi iyi midir?

açıkcası cafissimoya çok sıcak bakıyorum ama 2 gün sonra kapsüllere bağımlı kalmak istemediğimde sıkıntı olacak.

fakat sanırım benim linklediğim delonghideki köpürtme çubuğu değil hazır süt kreması veren bir sistem?

Tamam abi şimdi oldu :)

Ben iyi bir makine olarak biliyorum, belirtmiş olduğunuz bütçeye göre zaten ya Simbo, De'Longhi veya Electrolux tercih edilebilir. Bunların içinde de bence düşünmeden De'Longhi tercih edebilirsin. Süt köpürtme çubuğu hepsinde aynı direkt buhar üflüyor, hazır süt kreması veren bi sistem değil :D
Sosyal ağlarda paylaş

Tony_Stark said:

yazarsam kronolojik olarak yazarım hoş olmaz, ama 2 topikte sorduğuna göre baya merak etmişsin, kendine cici bak.

king regards.

Şimdi şöyle benimde filtre kahve makinem bozuldu. Yeni makine ararken hem çekirdek öğütücülü hem de fiyat/performansı yüksek bir alet ararken şunu buldum;

https://www.homend.com.tr/coffeebreak-5002-ogutuculu-filtre-kahve-makinesi

kampanya ile birlikte 500-550 tle falan geliyor zaman zaman. takip etmek lazım.

onun haricinde espresso içmek istersem tchibo cafissimo kullanıyorum. ha tavsiye eder miyim? çok değil.

bu arada yanlışlıkla öm göndermişim kusura bakma asdasd

edit: şuan kampanya varmış bonus ile 524,25 TLe geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

bugün cafissimoyu denedim, cafe crema mı ne ondan ikram ettiler sütlü, baya hoşuma gitti aslında, kapsül hesabını yaptığımda da aşırı pahalıya çıkmıyor ama delonghide düşünüyorum hala, abi zaten french pressim var daha sade filtre istediğimde onu kullanıyorum fakat genelde, özellikle akşamları sütlü tercih ediyorum.

filtre içeceğim zaman starbucksın küçük paketlerinden alıyorum sealed zaten bayatlamayla çok sorunum olmuyor, o kadar hassas bir algım da yok sanırım, yüksek ihtimal kahvesidir öğütmesidir uğraşmamak için cafissimo ile başlayacağım, 1 yıl sonra falan pişman olup klasik bir şeylere geçerim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...