Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ac patinin gece kasintisi...

Tim

Öne çıkan mesajlar

Tanistirayim gencler, tantuni.

https://i.imgur.com/2uumgeM.jpg

Bizim burada yemekler oyle tek basina verilmez bu arada, yemek sirasinda da, sonrasinda da ikrami boldur. Tek tantuni bile alsaniz yaninda sunlar gelir;

https://i.imgur.com/PO73yJj.jpg

Tantuniyi nerden caldik acaba sdf

edit: Mersin'de derya deniz tantunici var bu arada. En iyisi diye bisey yok, ayni markanin bazi dukkanlari cok sahane yaparken, kimisi gayet kotu yapabiliyo. O yuzden geldiginizde cevrenize sorun nerde yiyelim diye, iyi kotu bi yer gosterirler mutlaka.
Sosyal ağlarda paylaş

Tim said:

Voys said:

applev0dka said:

Liebe said:

et dediğin trakyada yenir kendinizi kandırıp durmayın ya ciğermiş

O da sirf isim be abi

Gittim edirne'de tava ciğeri yedim. Sirf ün yani oyle ufffr ne efsane seymis demedim. Evde daha güzelini yapıyoruz biz :)

1 tane restorantta et yiyip ''yeaa Edirne'de et iyi değil abarttıyorlar'' demek. (facepalm)

E simdi Edirne'nin en iyisi burasi diye goturduyse arkadaslarin yapilir o yorum da bilmiyorum elma nerde ne yemis.

Diger yandan Tekirdag koftesini 34983297 yerde yedim ama sevemedim hic. Oyle bayilinacak, tapilacak bi tadi yok gibiydi.

bosnak cevab i daha iyi zaten bundan. bizimkiler domuz sosisi falan katmiyolar icine
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

kimse tek tantuniyle o masadan kalkmaz abi.

adam basi 3 tane yenir o got kadar tantuniden.

eskiden daha buyuktu sanki

Dur anlatayim, 3 cesit tantuni var simdi, somun, lavas, acik ekmek.

Bu benim fotografini attigim acik ekmek dedigimiz, lavastan da ince ekmek. Tortilla diye satilanin yufka kadar ince olani diyeyim.

Lavas bildigimiz pide ile tortilla arasi.

Somun da duz somun ekmek.

Artik hangisini seviyosan.
Sosyal ağlarda paylaş

Tenekeadam said:

Of hakikaten cezeryesi dünyanın en kötü şeylerinden biri olabilir.

Ya guldum gectim de, bir suru yiyecegi, yemegi var buranin. Hemen her yerde oldugu gibi kendine ozgu olani var, baska yerden gorup yaptigi var, alip degistirdigi var, sonuc olarak var oglu var.

Bunlarin hepsini siliyosan ve begenmiyorum diyorsan senin derdin yemekle degil, bolgeyle, yasayaniyla. O durumda hayatta basarilar dileyip konunun disina alalim seni zira Mersin topigi degil, yemek topigi bu.

Yok sadece begenmedigin yemekleri saymaya geldiysen, begendiklerinle de bekleriz.
Sosyal ağlarda paylaş

Tim said:

Tanistirayim gencler, tantuni.

https://i.imgur.com/2uumgeM.jpg

Bizim burada yemekler oyle tek basina verilmez bu arada, yemek sirasinda da, sonrasinda da ikrami boldur. Tek tantuni bile alsaniz yaninda sunlar gelir;

https://i.imgur.com/PO73yJj.jpg

Tantuniyi nerden caldik acaba sdf

edit: Mersin'de derya deniz tantunici var bu arada. En iyisi diye bisey yok, ayni markanin bazi dukkanlari cok sahane yaparken, kimisi gayet kotu yapabiliyo. O yuzden geldiginizde cevrenize sorun nerde yiyelim diye, iyi kotu bi yer gosterirler mutlaka.

kadıköy'de mcdonalds'ın arka sokağında bi tane tantunici var. eğer mersin tantunisi yemek istiyorsanız istanbulda bulmanız gereken mekan orası. adını hatırlamıyorum öyle özel bir adıda yok hatırladığım kadarıyla zaten. sokağın bir köşesinde berber bir köşesinde tütüncü var. shaft'ın girişinin bir üst sokağı oluyor sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Tim said:

Esh said:

kimse tek tantuniyle o masadan kalkmaz abi.

adam basi 3 tane yenir o got kadar tantuniden.

eskiden daha buyuktu sanki

Dur anlatayim, 3 cesit tantuni var simdi, somun, lavas, acik ekmek.

Bu benim fotografini attigim acik ekmek dedigimiz, lavastan da ince ekmek. Tortilla diye satilanin yufka kadar ince olani diyeyim.

Lavas bildigimiz pide ile tortilla arasi.

Somun da duz somun ekmek.

Artik hangisini seviyosan.

Mersinde tantuni yemiştim. Sinirleri temizlenmemişti. Hiç memnun kalmamıştım.

Taksimdeki suat usta efsane yapıyor. Öylesini başka yerde bulamadım. Azıcık bayat ekmeği, yanında verdikleri turşu biberi vs inanılmaz
Sosyal ağlarda paylaş

Archangel_ said:

Kolay bulunabilecek bir şey değil ama denk gelirseniz denemenizi kesinlikle tavsiye edeceğim bir şey. Antilop eti bile yemişliğim vardır ama şu resimdeki şey çıtayı uzaya taşımıştı. Wagyu beef.

wagyuuu

https://i.imgur.com/OEgdEcH.jpg

THIS

arabistan'ın en şekil şukela mekanlarından biri olan nozomi'de yedim wagyu beef.

İ NA NIL MAZ

gerçekten denk gelirseniz parasına falan bakmayın bir kez yiyin derim
Sosyal ağlarda paylaş

Tim said:

Hah yasa. Ever Mersin'li o eleman. Duruyosa hala orada yiyebilirsiniz. 33 tantuni gibi bi adi vardir kesin. Mersin disina ne acsa Mersin'li, gidip 33 adini koyuyor sdf

duruyor orası ben her kadıköye gidişimde mutlaka gidiyorum. başka bişi yiyecek olsam bile bitane tantuni gömüyorum. harika yapıyor elemanlar
Sosyal ağlarda paylaş

Voys said:

applev0dka said:

Liebe said:

et dediğin trakyada yenir kendinizi kandırıp durmayın ya ciğermiş

O da sirf isim be abi

Gittim edirne'de tava ciğeri yedim. Sirf ün yani oyle ufffr ne efsane seymis demedim. Evde daha güzelini yapıyoruz biz :)

1 tane restorantta et yiyip ''yeaa Edirne'de et iyi değil abarttıyorlar'' demek. (facepalm)

Aydin tava ciger mi neydi..

Mekanin onunde 200metre kuyruk var her gun..

Hani Beşiktaşta karadeniz donercisi neyse oyle ayni.

Diger mekanlarda bos masa dolu, bunda kuyruk varsa iyi olmasini beklersin ama oyle bi numarasi yoktu dedigim gibi.
Bizim evde yaptigimiz arnavut cigeri 5 kat daha iyi
Sosyal ağlarda paylaş

:(

Tim said:

Tenekeadam said:

Of hakikaten cezeryesi dünyanın en kötü şeylerinden biri olabilir.

Ya guldum gectim de, bir suru yiyecegi, yemegi var buranin. Hemen her yerde oldugu gibi kendine ozgu olani var, baska yerden gorup yaptigi var, alip degistirdigi var, sonuc olarak var oglu var.

Bunlarin hepsini siliyosan ve begenmiyorum diyorsan senin derdin yemekle degil, bolgeyle, yasayaniyla. O durumda hayatta basarilar dileyip konunun disina alalim seni zira Mersin topigi degil, yemek topigi bu.

Yok sadece begenmedigin yemekleri saymaya geldiysen, begendiklerinle de bekleriz.

Ne alakası var ben sadece Mersin'e değil bir yemeğin çakmasını yapıp başına şehir ismi vermeye karşıyım.

Mersin künefesi mesela nasıl oluyor anlat dinliyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...