Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

anormal saç dökülmesi

senko

Öne çıkan mesajlar

Bu problem için cildiye'ye gitmek gerekir değil mi?

son 2 hatta 3 haftadır saçlarım anormal dökülüyor, yani nasıl diyeyim, elimi attığımda bir tutam saç geliyor. Sanki kemoterapi yemiş gibi dökülüyor. Banyo da fln tek tek değil kalıp halinde saç geliyor elime. Kelleşme desem insan bu kadar kısa sürede kelleşmez heralde.
Millete sordum kısalt saçlarını o zaman azalır dediler de, kısaltmayla da azalcak gibi bi dökülme değil.

Belli ki ciddi bir hastalığın başlangıcı veya belirtisi bu, normal şekilde dökülmüyor çünkü.

Herhalde en mantıklısı bi kan değerlerine baktırıp o şekilde cildiye ye gitmek olucak
Sosyal ağlarda paylaş

Abi yavaş yavaş dökülmesi faktörleri optimum ayarlayabildiğinde olan olay. Saç köküyle ilgili (saçın beslenmemesi, kırılmalar, stres) faktörlerden birinde sıkıntı çıksın, genetik olarak da yatkın isen bir anda salıverir saç kendini. Mesela bende her şey düzgün giderken 1 hafta farklı bir şampuan kullandım, elimde standartta 2 3 tel gelse o dönem tomarla saç geliyordu.Hemen eski şampuana geri döndüğümde saç yeniden kendini eski formuna ayarlamıştı.

Anlayacağın kellikte saçın her nazını çekmek zorunda kalıyorsun, en ufak ters düştünüzmü kellik sürecini kısaltıveriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

saçını falan uzattıysan sana öyle geliyordur. uzun olduğu için daha çok farkediyorsun ve oha ne çok dökülüyor diyorsun.

he saçını uzatmadıysan ve hiç kuruntu yapmıyorsan harbi deli gibi dökülüyorsa git tabi bi doktora.

sadece 3-5 bölgede çok oluyorsa saç kıran olabilir, tedavisi kolay diye biliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

saçını falan uzattıysan sana öyle geliyordur. uzun olduğu için daha çok farkediyorsun ve oha ne çok dökülüyor diyorsun.

he saçını uzatmadıysan ve hiç kuruntu yapmıyorsan harbi deli gibi dökülüyorsa git tabi bi doktora.

sadece 3-5 bölgede çok oluyorsa saç kıran olabilir, tedavisi kolay diye biliyorum.

Doktora gideyim de hangi bransa gidecem?
Sosyal ağlarda paylaş

2 avuç dolusu saç geldi falan sen hafiften abartı katıyormuşsun gibi geliyo. öle olsa kel kalmıştın 10 günde zaten :D

ara acıbademi, randevu almak istiyorum ama kimden bilmiyorum aniden saçım dökülmeye başladı kimden almam lazım de, onlar yönlendirir şu bölüm diye. sonra iptal edersin istediğin doktora gidersin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...