Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

aramızda doktor var mı ? (genel cerrahi)

Valeron

Öne çıkan mesajlar

Longshanks said:

bende de varmış taş. doktor şu an iltihap falan yok acele bir durum söz konusu değil ama birgün mutlaka acillik olup ameliyat olacaksın dedi :D

Abi kesin aldir iltihapi bekleme, basta bende de yokti 2.gun basladi iltihap esir olduk hala dusmedi 5 olmasi gereken deger 70 lerde geziyor bide agrisi cok pis vurmadan aldir abi
Sosyal ağlarda paylaş

Longshanks said:

bende de varmış taş. doktor şu an iltihap falan yok acele bir durum söz konusu değil ama birgün mutlaka acillik olup ameliyat olacaksın dedi :D

Mide ağrısına benzer bi ağrı çekiyor musun? Böyle anlamsız bi ağrı. Bir anda geçebiliyor. Taş kesenin giderini kapatıyor ve içeride safra şişip baskı yapıyor.

Merdivenden inerken, ufak bi sarsıntıda tüm ağrı bi anda geçiyordu bende :)

Bi gün mide ağrısından acile gidiyordum, araba bumperdan geçince ağrı bi anda gitmişti, fakat anlam vermemiştim asdf
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ben siddetli karin agrisiyla gittigimde cikmisti ama sana soliyim eger varsa boyle bi durum safra saglikliyken planlamani yapip aldirman veya temizliyolarsa temizlemeleri. İltihaplanirsa cok sikinti cekiyosun cunku ben o yasadigim agriyi unutamam hungur hungur agliyodum kurtarin beni diye
Sosyal ağlarda paylaş

bugün taburcu ettiler,3 gün yatırdıktan sonra.

CRP 40 ile taburcu ettiler anlamadım ama neyse. Antibiotik ve ağrı kesici dayadılar. 10 günde istirahat verdiler. umarım geçer ağrılar en kısa zamanda.

ne yemem içmem gerektiğini de söylemediler herşey serbest politikaları devam ediyordu. ben heralde ağrı sızı durumuna göre organize edicem onu.

tek şeyi fark ettim, insanın kakası gelir ya normal yani,bende sancıyla gelmeye başladı,günde en az 1 kez geliyor evveldende 2 günde1 veya günde 1 gellirdi ama sancı olmazdı. şimdi sancı oluyor deli gibi
Sosyal ağlarda paylaş

Valeron said:

insanın kakası gelir ya normal yani,bende sancıyla gelmeye başladı,günde en az 1 kez geliyor evveldende 2 günde1 veya günde 1 gellirdi ama sancı olmazdı. şimdi sancı oluyor deli gibi

doktora sorman lazım bunu, bir çok sebebi olabilir.

eğer sancı sol taraftaysa gaz, kabızlık vs. nedeniyle olabilir. antibiyotiklerden kaynaklanmıyorsa uzun süreli bir sıkıntı çıkaracağını sanmam. stresten bile kaynaklanıyor olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

kami said:

Valeron said:

insanın kakası gelir ya normal yani,bende sancıyla gelmeye başladı,günde en az 1 kez geliyor evveldende 2 günde1 veya günde 1 gellirdi ama sancı olmazdı. şimdi sancı oluyor deli gibi

doktora sorman lazım bunu, bir çok sebebi olabilir.

eğer sancı sol taraftaysa gaz, kabızlık vs. nedeniyle olabilir. antibiyotiklerden kaynaklanmıyorsa uzun süreli bir sıkıntı çıkaracağını sanmam. stresten bile kaynaklanıyor olabilir.

abi kaka sancısı ya bu ağrılı falan değil,hani bi anda bastırır sonra tuvalete gidince rahatlarsın ya o tarz bi sancı. belki de antibiotikle de alakalıdır.

yumy said:

Geçmiş olsun, doktoruna bahsettin mi?

Standart bir ağrıysa bilgilendirir herhalde.

abi doktora sormadım açıkcası,ilk ameliyattan sonra her şey serbest dediği için ona da normal der sanırım diye. biraz beklicem 2-3 güne geçmezse ağrı sorucam doktora ne ayak bu diye ama bu ameliyatı olanlarda da oluyor muydu bu tarz mide ağrısı .

ameliyat yerlleri acıyor evet ama gün geçtikçe azalıyor hani hissediyosun onu,kaşınıyor vs. ama mide ağrısı bi anlamsız ve değişik geldi. safra yok ne ağrıyor hala
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

safra salgisinda tuzlar vardir.gorevlerinden biri de mide asit salgisi ile karismis besin icerigi notralize etmektir.o olmayinca senin mide icerigi daha asit olarak asagi iniyor ..o da tabi bir irritasyon yaratiyor..

e abi bu safra salgısını karaciğer üretiyordu da safra depoluyordu demişti bana doktor ?

safra mı üretiyor bunu karaciğer mi ? Karaciğer üretiyorsa tuz muz yerinde olmalı ?
Sosyal ağlarda paylaş

Valeron said:

e abi bu safra salgısını karaciğer üretiyordu da safra depoluyordu demişti bana doktor ?

safra mı üretiyor bunu karaciğer mi ? Karaciğer üretiyorsa tuz muz yerinde olmalı ?

safrayı karaciğer üretir ve safra kesesinde depolanır. safra kesesi basit anlatımı ile bunu konsantre eder.

Şimdi safra kesen olmadıgı için karaciğer den çıkan safra direk bağısaklara gidiyor. eğer mide de ülser ve bagırsaklarda kolit yani enfeksiyon gibi problemlerin var ise (ki artık çoğu kişide haberi olmasa da kolit ve ülser gibi şeyler olabiliyor) vücudun kendini toplayana kadar bunları çoşturabiliyor.

Vücuduna kendini toplaması için zaman tanı. sonuçta yeni ameliyat oldun. ha agrıların ciddi boyuttaysa acile gitmeni öneririm.ama ciddi boyutta değilse dedigim gibi vucudun kendini toplaması için zaman tanı.
Sosyal ağlarda paylaş

smyrnas said:

Valeron said:

safrayı karaciğer üretir ve safra kesesinde depolanır. safra kesesi basit anlatımı ile bunu konsantre eder.

Şimdi safra kesen olmadıgı için karaciğer den çıkan safra direk bağısaklara gidiyor. eğer mide de ülser ve bagırsaklarda kolit yani enfeksiyon gibi problemlerin var ise (ki artık çoğu kişide haberi olmasa da kolit ve ülser gibi şeyler olabiliyor) vücudun kendini toplayana kadar bunları çoşturabiliyor.

Vücuduna kendini toplaması için zaman tanı. sonuçta yeni ameliyat oldun. ha agrıların ciddi boyuttaysa acile gitmeni öneririm.ama ciddi boyutta değilse dedigim gibi vucudun kendini toplaması için zaman tanı.

yok abi öyle dayanılmayacak derece de değil de,ağrı oluyor ama yemek yiyince oluyor özellikle
Sosyal ağlarda paylaş

Gecmis olsun valeron, bence mide agrin varsa opere eden dr'a danisman daha saglikli olur. En kucuk mudahale bile oralari etkileyecektir, hemen gastrit veya duodebal ulser lehine degerlendirmemek gerek.
Bu arada senko ile Bright'in tibbi konularda danisma amacli acacaklari konulari merakla bekliyor olacagim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...