Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Egzos deldiren araçlar

fenn

Öne çıkan mesajlar

Nekro said:

onlardan önce custom motorların sesi var chopperlar. Balkona çıkıp negevle taramak istiyorum onları. Çıksam sağır olurum gerçi

Hacmi büyük olan normal motorlar da baya ses çıkarıyor. Ses çıkarıyor diye motor sürmeyecek mi vatandaş?

Ses geçirmeyen cam çözüm ama klima yoksa sıkıntı
Sosyal ağlarda paylaş

Sürmeyecek evet. Mahalle arasında sokaklarda debriyaj çekili max devir bağırtacaksa, 1. vitese alıp max devir sürecekse sürmeeycek. Ben de gidip vuvuzela alıp sokata vatandaşın kulağının dibinde bağırtsam ne yani vuvuzela ses çıkarıyor diye öttürmeyelim mi desem durum daha net anlaşılacak herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

Satari said:

Nekro said:

onlardan önce custom motorların sesi var chopperlar. Balkona çıkıp negevle taramak istiyorum onları. Çıksam sağır olurum gerçi

Hacmi büyük olan normal motorlar da baya ses çıkarıyor. Ses çıkarıyor diye motor sürmeyecek mi vatandaş?

Var bir suru buyuk motor sahibi vatandas oturdugumuz yerlerde, goruyorum. Adam aliyoru motoru, evinin onunde calistirmadan sokagin sonuna kadar itekliyor, ordan basip anayola cikiyor.

Ne uyuyan bebeleri uyandiriyor ne de kafa utuluyor. Motorun var diye gurultu yapip kafa sisirmek zorunlulugun yok yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Satari said:

Nekro said:

stock egsozlu 600cc ve üzeri SS ler rahatsız edici bir gurultu cikarmadan gecebilir istiyorsa. Ama bu bahsettiğim chopperlar mümkün degil tam bir gürültü makinası cunku.

Ki zaten herkes soylemiş gürültü cikariyorsa bu kadar her türlü sürmeyecek tabi. Vatandaş kusura bakmasın kendi keyfi için tüm sokağın kulağını silkmesin bir zahmet.
Sosyal ağlarda paylaş

Bunlar hep gençtir, erkektir yapar diyen gerizekalı teyze ve amcaların ürünü. Hatta kendi oğlu böyle sokağı rahatsız ederken işte benim oğlumun farkı diyerek kasılıyordur birde. Şu gürültüye bi çözüm bulunmalı. Sesli eds olmalı. Hatta ses bombası ile aynı kefeye soksalar çok memnun olurum.
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

Bunlar hep gençtir, erkektir yapar diyen gerizekalı teyze ve amcaların ürünü. Hatta kendi oğlu böyle sokağı rahatsız ederken işte benim oğlumun farkı diyerek kasılıyordur birde. Şu gürültüye bi çözüm bulunmalı. Sesli eds olmalı. Hatta ses bombası ile aynı kefeye soksalar çok memnun olurum.

Polis bagliyor abi yuksek sesli araci.

Rusvetle falan yolunu buluyo ferrariler.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

fenn said:

Polis bagliyor abi yuksek sesli araci.

Rusvetle falan yolunu buluyo ferrariler.

Ben diğer arkadaşlara öm atmışım yanlışlıkla. Polis mesela bizim motora bir şey demiyor çünkü susturuculu vs ama komşular mahallede pek ses olmadığı için rica ediyor. Garaj yolunu çıktıktan sonra zaten debriyajla çıkıyoruz sokağa kadar ama yine de ses wololo yapıyorlar mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

Satari said:

Hayır abi olmuyor. Caddeye kadar götürüyorsun caddede artık el mecbur basıyorsun yine ses çıkıyor. Ha bence sizin dediğiniz kadar bir gürültü çıkmıyordur bizim motordan ama yine de yüksek sessiz mahalle için ama kusura bakmayın motor sürme madem cevabı beğenmeyen terk etsin kafası bir cevap

çok ironik olmuş :D. Çünkü bu tam olarak senin yaptığın şey. Ben gürültümü yaparım rahatsız olan gitsin o zaman kafası.

Tartışılacak bir yanı da konunun. Gürültü yapan motora binmeyeceksin
işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Nekro said:

Satari said:

Hayır abi olmuyor. Caddeye kadar götürüyorsun caddede artık el mecbur basıyorsun yine ses çıkıyor. Ha bence sizin dediğiniz kadar bir gürültü çıkmıyordur bizim motordan ama yine de yüksek sessiz mahalle için ama kusura bakmayın motor sürme madem cevabı beğenmeyen terk etsin kafası bir cevap

çok ironik olmuş :D. Çünkü bu tam olarak senin yaptığın şey. Ben gürültümü yaparım rahatsız olan gitsin o zaman kafası.

Tartışılacak bir yanı da konunun. Gürültü yapan motora binmeyeceksin
işte.

Gürültü yapmayan motor yok abi. Elimizden geleni yapıyoruz işte ses çıkmasın diye. Hala o zaman sürme diyorsan diyebileceğim camları ses geçirmez yapın.
Sosyal ağlarda paylaş

Haftasonu en sevdiğim keyfim motor sürme hani yapabildiğim kadar az ses çıkarmaya çalışıyorum onun dışında motor çalışırken çıkardığı ses için sizden ne özür dilerim ne de umrumda olur kusura bakmayın. Ben ses çıkmasın diye önlemimi aldim aynı ses arabadan da çıkıyor hani toptan yasaklayalım motorlu araçları o zaman?
Sosyal ağlarda paylaş

arabayla motorun sesini karsilastiriyorsan kulakta problem var demektir ki stok egzoslu motorlar sorun olmuyor genelde.Barbarosta bulunan 3 isik arasinda(shell,darphane,kopru ayrimi) her gece resmen yarisiyor motorlar,belediyeye sikayet ettik karayollarina,ona sikayet edince polise,polise sikayet edincede karayollarina yonlendirip bir sey yapmiyorlar.Bu tipler yuzunden motor kazalarindan sonra vurdumduymazlik ve oh olsunculuk artiyor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...