Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Avrupa'dan Futbol [17/18]

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

seyir zevki en yüksek lig yani normal.

bu arada ben swansea'ye üzüldüm ya hem welsh bir kulüp olaraktan renk katıyordu hem de carvalhal çok iyi giriş yapmıştı ama tutamadı takımı ligde, yazık oldu.

neyse alttan cardiff geliyor en azından, başka bi galler kulübü.

everton da rezalet başladıydı ama sonra iyi toparladı.
Sosyal ağlarda paylaş

beş para etmez transfer asıl, hiçbir işlerine yaramayacak saçma sapan bi oyuncu tipi tercihi.

ellerinde o kadar çok kanat forvet var ki bir tanesi daha israftan başka bir şey değil. suarez falan gitmeyecekse tabii.

suarez, dembele, coutinho, aleix ve messi havuzuna gidiyor. bunlardan en az iki tanesi gitmeyecekse tamamen kötü transfer. 100'er milyon vurduğun iki adamdan biri her koşulda, diğeri de %80 yedek olmak zorunda birini göndermeyeceksen vs...

messi - suarez - griezzman'ın aynı anda sahada olmasıyla rezalet bi oyun düzeninin ortaya çıkacağı gerçeği de var vs...

kötü çok kötü, real almasında gerisini düşünürüz kafası resmen. böyle böyle hep gerisinde kalmışlardı real'in yine klasik aynı senaryo. bağnazlıklarına iyice geri dönmeye başladılar.
Sosyal ağlarda paylaş

lol namağlupluk gitmiş, sevindim.

neyse. dark, aleix'i falan niye sayıyon ki abi. gidecek gerçi fark etmez de.
aleix vidal, paco alcacer, andre gomes ve denis suarez yolcu.

suarez
   coutinho   messi   griezmann

tarzı bi şey olur işte.
ya da messi ile griezmann yer de değiştirebilir vs.

bence barça için güzel, dünya için abv tarzında bi transfer. keşke manu'ya gideydi negzel, epl daha da hoş olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

özeti izledim de şimdi levante 6. gol fırsatını çok kötü kaçırmış.

coutinho da baya ballıymış. biri önüne düşüyor, diğer 2'si deflection vs.
ama öyle veya böyle çeviriyorlarmış neredeyse 5-1'den.

o değil de şöyle bi şey varmış bi de
levante'nin yeni menajeri geldikten sonraki 10 maçlık tablo.
adam gelmeden önceki 6 ayda kulübün ligde sadece 1 galibiyetleri varmış.
muazzam valla.
https://s7.postimg.cc/784eqrf3v/laliga.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

k1nJo said:

neyse. dark, aleix'i falan niye sayıyon ki abi. gidecek gerçi fark etmez de.
aleix vidal, paco alcacer, andre gomes ve denis suarez yolcu.

suarez
   coutinho   messi   griezmann

tarzı bi şey olur işte.
ya da messi ile griezmann yer de değiştirebilir vs.

bence barça için güzel, dünya için abv tarzında bi transfer. keşke manu'ya gideydi negzel, epl daha da hoş olurdu.

Ya işte böyle olursa kötü bence, Fransa milli takımında bile Griezmann'a yer bulamadıklarından saçma şeyler deniyorlar. 3'lü hücum hatlarında adam bariz şekilde verimsiz.

Griezmann müthiş adam, ben çok beğeniyorum ama oyun tipi her takıma uygun bi adam değil işte. Barça'ya hiç uygun değil Suarez-Messi varken işte. Yani birileri gitse bile bunların yerine koymadığın sürece bilmiyorum ya uymaz.

Kanatta kullanırsan olmuyor çünkü Fransa milli takımında rezaletti o rolde. Uçta kullanman gerekiyor ama alan açıp, pozisyon yaratan adam değil Suarez gibi ki Barça'da o işi Suarez müthiş yapıyor zaten Messi'yle falan.

Yedek olacak kenardan gelecek desen minimum 75 falan bağlarlar, değmez.

Gerçi milletin parası beni mi gerdi banane de işte aksdjfhsad

Başka bir takımda harbi şimdikinden de iyi performans koyup seviye atlayabilirdi ama Barça'da hem kalabalık havuza gidecek hem de yapısına ters bi takıma gidecek.

Ha oyun tarzını değiştirip, bambaşka bir role adapte olabilirse de müthiş iş olur orası ayrı da işte onu yapabilen adam sayısı bu yaşta bir elin parmağını zor geçer.
Sosyal ağlarda paylaş

griezmann adapte olur ya, adam aşırı yetenekli yani. zaten teknik direktör adapte etmeyecek onu, bütün o savunma hattı adapte edecek.

yukarıda yazdığım şekilde oynarlar işte. hani messi de öyleydi zaten, forvet arkası oynayan adam, sağ kanada geçti suarez gelince. normalde orada oynamıyordu. ama muazzam iş çıkardı messi olduğu için. griezmann da altından kolay kalkar.
Sosyal ağlarda paylaş

atletico terlemeden çok rahat aldı kupayı, bu marsilya nasıl geldi finale halen anlamlandıramıyorum ya sdkhfsda

grup aşamalarında ben buraya da yazmıştım galiba. şl'nin en kötü takımı atletico, al'nin en kötüsü marsilya diye. herifler gelip finalde karşılaştı.

atletico gerçi ağır toparladı, simeone ve kadro kalitesi farkı cidden önemli ki bugün de gözüktü. ama işte cidden marsilya'ya zerre anlam veremiyorum halen. payet etkisi oldu orada da gerçi de işte konya maçında bala göte son anda gruptan çıkan adamlardı bunlar ya. o kadar kötülerdi asdkjhdsasda
Sosyal ağlarda paylaş

EPL o kadar master race olmasa bu kupalarda İspanyollar bu kadar rahat at koşturamazlardı. Yani evet halen dünyanın en iyi ligi asdfds

Almanya'da izlemesi harbi aşırı zevkli çünkü teknik üzerine dönüyor her şey, taktik dizilimler bile çok fark yaratabiliyor ama en nihayetinde rekabet seviyesi bi yerden sonra kopup gittiği için liglerinde oldukları gibi kupalarda da sonları göremiyorlar.

Alman takımlarının bayağı bir silkelenmesi şart, leipzig umut veriyordu ama 2 sene üst üste onlarda çıkaramadılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Burada ben Ispanya'nin Ingiltere'ye gore artisinin yerli futbolcu yetistirme konusunda oldugunu dusunuyorum.

Ispanyollar cocukluktan beri futbol kafasi olarak Ingiltere'den fersah otedeler. Yurtdisinda eger toplu bir grupla futbol oynadiysaniz mesela Ispanyollar hep en iyileridir istisnalar disinda buna eminim. Daha dar alanda oynamayi ogreniyorlar daha teknikler.

Ingilizler mesela futbol mentalitesi olarak kosu ve fizige dayali uzun topa dayali yetisiyorlar. Ingiltere'de yesil alan bol. Saha cok. O yuzden 5 e 5'te Ingilizlerden cacik olmaz mesela.

Bunu nereye baglayacagim ulkenin futbol kulturu etkiliyor profesyonel futbolcularin nasil yetistigini. Brezilya gibi plajda oynuyorlar klisesi gibi degil tam olarak dedigim, ama sokakta oynama kulturu, dar alanda oynama kulturu bu ulkelerde var. Top teknigi filan daha ust duzey oluyor. Ama tabii bu altyapi ile de alaki. Hollandalilar uzun zaman avrupanin en yeteneklileriydi simdi dususteler biraz.

O yuzden Ingiltere Gerard-Lampard orta sahasiyla birsey yapamazken Ispanya Xavi-Iniesta'yla oynayabiliyor ama tabii bu son 20-30 yildaki ekonomik gelisimle de alakali. Bu kadar basite indirgemiyorum ama basit gozlemlerim bu oldu su ana kadar. Almanlarda baya teknikler.

Ingiliz oyuncular da cok disarida oynamiyor, Ispanyollar da, ama baktigin zaman kaliteli Ispanyol cok daha fazla Ispanyol takimlarinda. Alt yas gruplarinda hep cok iyiler.

Real Madrid dunya futbol tarihinin bir numarali klubu, onun disinda Barca'da son 20-30 yilin ekonomik gelisimi, Cruyff etkisi falan derken buralara geldi. Son 10 yilda da Atletico cikiverdi. Bunlar olurken yerli oyuncularin payi en buyuk yalniz. Ingiltere'de ise boyle bir durum soz konusu degil.

90'lar 2000'lerin basi da Italya ligi efsaneydi. Kadrolar inanilmazdi. Ama bakiyorsun onda da yerli oyuncular muthis yabancilar kadar. Ingiltere'de ise en acayip yerli grubu diyebildigin Class of 92 iste bir tek yakin zamanda.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...