Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Total War Saga

Norak

Öne çıkan mesajlar

• 1 ay sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
dün çok kısa oynadım "tarihi" ve "gerçekçi" oyun isteyenler için tatmin edici olacaktır diye düşünüyorum

öncelikle oyun motoru tartışmalarını bir kenara bırakırsak, malum warhammer ve tarihi olarak ikiye bölündü seri, güncel olarak oynamak isteyenler için rome2 ikiye çıkan dlc haricinde bu oyundan başka bir oyun yok.

rome2 dlc sini oynadım ama warhammer2 den sonra tactik harita grafiklerinine ve genel olarak ünite olaylarına alışamadım, çok anlaşılmaz geldi, vakit ayırmak lazım

ama strateji haritası, senaryosu ve büyük taktik haritası ve taktik oyunda derinlik falan gibi mevzularda oyun çok şeyler vadediyordu

ama işte r2 üzerine kurulduğu için ilkel gelen yanları vardı.

bu oyun atilla üzerine kurulmuş ama ilk izlenim olarak atillanın ilkelliklerini çok güzel törpülemiş ve cilalamışlar diğer dlc gibi olmamış, normal olarak :)

warhammer oyunlarından daha geniş bir taktik harita ve ufak birimler sunuyor bize

benim şahsi fikrim haritanın büyük olmasından yana, warhammer oyunlarında genelde küçük haritalarda savaşıyorsun çünkü,

ama şöyle bir durum var, birimlerin ismen ve kart olarak ne yaptığını bilmediğim için -ki tecrübe ve ezber lazım- savaş meydanında mızraklı ile baltalı ilk bakışta hemen ayrılmadığı için işler biraz karışa biliyor

warhammer serisi o bakımdan çok iyi, mızraklı birimden beklentin belli, savaş meydanında birim animasyonu ile karışmıyor, goblin spearmen ile highelf muadili karşılşatırıldığında acaba hangisi daha güçlü diye kimsenin kafasında soru işareti olacağını sanmıyorum ama bu oyun için 4 fraksiyonun da birimlerini ezbere bilmek lazım sağlıklı bir oyun için

şimdilik bu kadar yazabiliyorum, ama çok tatlı bir oyun olmuş "tarihi str ve taktik" oyunu arayanlara önerebilirim
Sosyal ağlarda paylaş

Atilla'dan cilalı spin off oyun. kötü değil, iyi de değil. AI çok kötü. Performans güzel, bug yok, sorunsuz launch. Menüde direk gri DLC butonu var :). Detay seviyesi çok düşük, yeni nesil berkecan'larında oynaması için herhalde. Total warcı lar için sadece britanya da oynamak için alınabilir. ilgilisi olmayan almasa da olur.

Yeni sistem de, townları 1 birimle ele geçirebiliyorsunuz ve direk abuse edilebiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

bu arada shock cavalry, melee cavalry e nazaran ilk taarruzda hatları yarıp miye geçmiyor, bunu niye yapmıyorlar merak ediyorum

arada bir fark olması lazım, vurduğu yerde kalan shock cavalry i ben ne yapayım ayrıca ?

Oyunda shock cavalry var mı ki, ben göremedim. Zaten dönem-bölge itibarı ile süvarilerin fazla etkin olmaması lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.youtube.com/watch?v=HxbOdYaG8mA

şu herifin vidyoları izledikçe alasım geliyor ya. total warhamar'ı ilk yüklediğimden beri safi zarar figürüydü boyasıydı (şu anki tempomla min 7 ay yetecek stoğum var gerçi) derken bi de normalde hiç alakam olmayan totalwar'lara halleniyorum.

bi de şu unit card'larda olsun, karakter portrelerinde olsun, arada çıkan event'lerin pencerelerinde olsun artstyle'ın da hastası oldum. (kingdom come deliverance da aklımı alıyor doğal olarak)

gidem de iki gothic kilise vidyosu izleyem bari :3
Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

Feamer said:

bu arada shock cavalry, melee cavalry e nazaran ilk taarruzda hatları yarıp miye geçmiyor, bunu niye yapmıyorlar merak ediyorum

arada bir fark olması lazım, vurduğu yerde kalan shock cavalry i ben ne yapayım ayrıca ?

Oyunda shock cavalry var mı ki, ben göremedim. Zaten dönem-bölge itibarı ile süvarilerin fazla etkin olmaması lazım.

yok genel olarak bütün seri için demiştim, aklıma geldi öyle
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 4 ay sonra ...
oyun içine çekmiyor insanı, herşey çok karışık ve anlaşılmaz geliyor bana. binalar, birimler, diploması, harita vs. bunun en büyük nedeni, attila üzerine yapılmış olması.

ben şahsen bu oyunu oynayacağıma, bilmem kaçıncı kez tekrar warhammer 2 vampir oynamayı tercih ediyorum, her bakımdan daha zevkli geliyor

tabii oyunu çözmeye vakit ve kafa ayırmamanın da etkisi var

kısaca warhammer oynamak istemeyenler için bir alternatif
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Cokomantis said:

bu ara oynayan var mı? steam review'lerde "günaydın dediğim komutan isyan çıkarıyor, bıktık gayrı" denmiş de baya. manyakça bi dengesizlik mi vardı acaba, vardıysa peçlendi mi? nedir durum?

selam bugün bitirdim tüm questlerini tüm britanyayı vikinglerden kurtarıp (atilla'nın horde'u gibi vikinglerin gemi adamları OP) "England" ismine geçiş yaptı imparatorluğum. herhalde irlandayı da kontrole alırsam United Kingdom'a dönecek.

soruna gelince, reviewler hem haklı / hem haksız.

şöyle ki, genel anlamda çok ciddi bir bölünme var ve loyalty seviyeleri uzun süre düşük kalıyor tüm asiller ve generallerde. bu da en ufak bir durumda "SİLERLER NE KÖTÜ KRALSIN HACI" diyerek isyana sebep oluyor. Zannediyorum bunun sebebi faceroll yapıp 2 stack ordu ile önüne geleni süpürmeni istememişler. yukarda da denildiği gibi büyük şehirler hariç hemen her şehir tek stack (70+ kişilik random ordu) ile çat çut ele geçiriyorsun. militia vs. yok herkes köylü zihniyeti olduğu için savaşmak yerine al hacı senin olsun rolünde.

zayıf olduğun ilk süreçlerde çok sinir bozucu ve oyundan soğutucu bir özellik atilla TW'den beri böyle gidiyor sanırım. hep bi tavşan kaç tazı kovala mantığı var.

ama şu habire isyan eden generaller, sinir bozucu kısmına pek katılmıyorum. krallık stabil olunca cidden yok denecek kadar azaldı. bir nevi gerçek tarih gibi. zayıf düştüğün anda diğer asil zadeler faydalanma derdine giriyor.

vikingler 7-8 full stackli donanmayı çıkarıp random güney doğu şeridini yakıp yıkarak ilerlerken iskoçlardan ordan burdan hep isyan çıkartıp vikinglerle ortak dalmaya falan kalktılar. hani wessex devrilirse vikinglerle kanka olup oyunun başından ekmeğimize bakalım diyen gruplar hepsi. çoğu isyancılar hep ya diğer hanedan kökenli ya da krallık hakkı olmayan tipler.

bi elizabeth dönemini falan bakarsan zaten şu isyanların ve kıçı başı ayrı oynayan komutanların tutumlarının gayet normal olduğunu anlarsın :D

ben baya beğendim açıkçası.

ha dendiği gibi sadece britanya olması kimilerini sıkabilir o ayrı. ben memnunum bu halinden.
Sosyal ağlarda paylaş

• 9 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...