Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fate/Grand Order - Turn-Based Mobil RPG (with Salt)

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

Challenge quest gıcık etti ya nefret ettim. Şu questi tasarlayanın kafasına meteor düşsün pls.

(Denemeyenler için özet: Moblar damage resistant, Boss damage immune)

@Gallant:

Anime niyetiyle çekmemişlerdi onu zaten oyun tanıtımı gibi bir şeydi. Anime değil reklam niyetine izle yani ?

Oyun->Anime adaptasyonlarında zaten genel olarak tutarsızlık oluyor, hadi etrafta mob keselimi animede bir hikaye olarak işlemelerine imkan yok. Kısacık animede bir şey anlatmaları imkansız zaten. Ellerinde materyal da yoktu zaten, tutorial bölümünü adapte etmişlerdi.

Adaptasyon işini becerebiliyorlar mı asıl Camelot ve Babylonia arclarını aktardıklarında göreceğiz. Onları düzgün yaparlar herhalde.

Sosyal ağlarda paylaş

Flat Damage ile sadece. Onun haricindeki herşeye immune. Bossta 99% Damage Resistance var sanırım (Diğer moblarda 50% ve 75%)

1- DoT Skilleri: Poison/Curse/Burn vs.

2- Flat Damage Buff:

-Maiya CE'si gibi CEler

-Divinity (Heracles, Gil, Arjuna gibi divine servantların passive traiti)

-Waver'ın Attack buffının +500 Flat Damage vermesi gibi bufflar (Normal ATK Buff % olarak veriyor, onlar değil)

-Lancelot Saber'ın NP Overcharge'ı en güçlü flat damage debuff sanırım. +1000/1500/2000 diye gidiyor, NP chainleyip 300% yapabilirsin kolayca. NPnin kendisine değil, ondan sonraki 5 turn boyunca her attack için +2000 flat damage olarak işliyor.

3- Buster Chain: Bunun verdiği 20% Damage bonusu flat damage olarak işliyormuş (NPlere ve Extra attacklara etki etmiyor yalnız). Şansa kalıyor olsa da kullanması en kolayı bu.

Ben Waver/Merlin/Heracles kullandım Heracles'ın buster chainleriyle ve Waver'ın hem flat damage buffı, hem curse DoTu da fayda etti. Maiya CEsini de Heraclesa verdim.

Lancelotu support olarak almıştım son bossu Heraclesla kesemem diye ama gerek kalmadı, Heraclesla kestim.

Sosyal ağlarda paylaş

Bir gıcık ötesi challenge quest daha. Gerçi bunun öyle tuhaf gimmickleri yok, direkt olarak 7 tane 500k-1m arası HP li, AoE vuran Berserker boss dövmek gerekiyor ara vermeden.
Cheat mode şart sanırım, başka türlü imkanı yok bence.

(Kısacası Double Merlin+Artoriayla kestim)

Command Spell de harcamam gerekti, azıcık HPli 2 tane kalmışken üst üste 2 NP yedim şanssızlığımdan. Bunu da tasarlayanın kafasına meteor düşsün pls.

Tabi şöyle low budget teamle kesen manyaklar da var. Low budget team bile diyemiyorum çünkü işin çoğunu Mash Soloyla yapıyor diğerleri birkaç turda yatıyor. (219 Turn)

Spoiler

ShadowFury tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Nerofest Challenge Questleri de bayağı zulümdü ama en azından keyifliydi. Bu iki quest gibi sırf oyuncuları kanser etmek için yapılmamıştı yani en azından bi amacı vardı. Bu iki questten bayağı nefret ettim. Nerofestte bir tek Hasandan bu kadar nefret etmiştim sanırım ama onun bile hoş mekanikleri filan vardı.

Sosyal ağlarda paylaş

300 küsür quartz gömdüm, Nero düşmedi, ffs ?

Servantlar 2x NobuZerker, 1 FranSaber, 1 Wu Zeitan, 1 Marie. FranSaber fena değilmiş yalnız. Diğerleri çöp.

Bari Nitocris düşseydi (Bu da bayağı vasat gerçi, ama top tier brownie olduğu için gelse sevinirdim)

7d1.gif

CEler 2x2030, 2 tane vardı, 3. lazımdı iyi oldu. Bir sürü event CEsi düştü eventte işe yarayabilecek.

Onun harici çöp. Bir sürü gereksiz normal 4* CEler filan. Çoğu FLB zaten, direkt yakarım herhalde.

Sosyal ağlarda paylaş

Alt charda rolladim, 4* CE yagdirdi. Friend listesinde de pek kimsede yok nero caster, enteresan.

Story bayagi uzun. 6 tane takim var. 3 takim sadece tek tip drop, 3 takim 2 tip drop dusuruyor. CE ler ve ekibi kurup dalican. Birde boost olayi var, her takim adina yaristiginda cheering points aliyorsun. Cheering points miktarina gore QP veriyor o ayagin sonunda. Ayrica her cheer ettigin takimin reward i var. Yani her ayak hepsiyle bir kere yarisip, sonra farma donmen lazim.

Her ayakta takimlarin droplari degisiyor. Ben su guide i takip ediyorum: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1HYHxVn78lo4KuKtaEtDl4zlvlTKiKuHBZPyF6BsImEQ/htmlview?usp=sharing&sle=true 

Sosyal ağlarda paylaş

evvelden yeni yaz eventini oynamaya niyetim vardı ama oyun içinde sayfasını bir açtım, git git bitmek bilmiyor orada bile. bunun walkthru'su kesin gene 15-20 sayfa filandır. yazılıya hazırlanır gibi her event kafalarına göre yeni şeyler yapıyorlar. sonra da gene auto-battle yok malum. benden artık pes sanırım fgo ama logine devam edeceğim jeanne'ları alana kadar herhalde.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...