Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iOS 11

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
şimdi öncelikle sadece apple yapmıyor bunu hepsi yapıyor, nasıl çalıştığını sistemin anlamak adına bu haberlerin çıkmasına sevindim.

yeni ios çıkardıklarında muhtemelen bi önceki model için kodlara şöyle ekliolar iphone7'nin batarya performansı %80'in altına düştüğinde %20 underclock yap
%50 altına düştüğünde %50 underclock yap şeklinde.

eğer bunu yapmazsa telefon yavaşlamıcak ama önce %10şarjı varken kapanacak, sonra %30 şarjı varken aniden kapanacak. Bilmiyorum hangisi doğru bir hamle olurdu? Apple'ın burda yaptığı en büyük pislik update etmeye sürekli pushlaması bence

en azından direk seneye göre değil de bataryaya göre underclock etmelerine sevindim ben açıkçası en azından batarya değiştirip kurtulabilirsin belki. Önceden her yeni ios upgrade'i direk telefonları yavaşlatıyor sanıyordum.

sonuç olarak apple'ın telefona daha yüksek piller koyması belki performans adına da iyi bi çözüm olabilirdi. Bilmiorm siz apple olsanız ne yapardınız?
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-5199917/Apple-admits-DOES-deliberately-slow-older-iPhones.html

Apple'in ne kadar oc oldugunu itiraf etmis. Underclocking yapiyorlar ve savunma olarakta , eski teefonlarda batar uzun gitsin diye yaptik ekieki diye bir savunma yapmislar.

Oha harbi OÇ luğu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Apple aslında işlemciyi sürekli olarak yavaşlatmıyormuş. Ömrü dolan bataryaların telefonu kapatmasını önlemek amacıyla yoğun çalıştığı zamanlarda düşürüyormuş. Mesela işlemci hızını ölçmek için yaptıkları test Apple'ın yoğun kullanım sırasında bataryaya giden gücü düşürmek için tasarladığı yaklaşıma uyduğunda işlemci hızları test sonucunda düşük çıkıyor. Normal kullanım sırasında kolay fark edilmeyecek bir durum belki oyunlarda yavaşlama olabilir tabii 8-)

Şurada güzel açıklamışlar: Apple addresses why people are saying their iPhones with older batteries are running ‘slower’
Sosyal ağlarda paylaş

Ortaya cıkmadan acıklasalarmış , değişmeyen bataryayı ilk yapan firma apple. Geçiçeksin bunları abi.

Her ios'un ilk versiyonu yeni cıkan telefon hariç hepsini felç ediyor. Yeni telefon satmak için ,telefonunun eskidiğini bilinç altına yerleştirmek adına bilinçli yapıldıgını düşünüyorum. En azından sürekli güncelle diye uyarı vermese eski telefonlarda yine eyw.
Sosyal ağlarda paylaş

orc_lord said:

Apple aslında işlemciyi sürekli olarak yavaşlatmıyormuş. Ömrü dolan bataryaların telefonu kapatmasını önlemek amacıyla yoğun çalıştığı zamanlarda düşürüyormuş. Mesela işlemci hızını ölçmek için yaptıkları test Apple'ın yoğun kullanım sırasında bataryaya giden gücü düşürmek için tasarladığı yaklaşıma uyduğunda işlemci hızları test sonucunda düşük çıkıyor. Normal kullanım sırasında kolay fark edilmeyecek bir durum belki oyunlarda yavaşlama olabilir tabii 8-)

Şurada güzel açıklamışlar: Apple addresses why people are saying their iPhones with older batteries are running ‘slower’

https://i.hizliresim.com/d7ya7X.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...