Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

E3 2017

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

Bone said:

Xenocide said:

TRIGGERD

evet abi en iyi motor. net.

let the shitstorm begin

shitstorm felan değil.

eğer sırf Battlefront 2 grafiklerini gördünüz diye böyle bir şey iddia ediyorsanız,
o oyunu hazırlayan ekibe Unity motoru da versen o grafikleri çıkaracaktı.

oyunlara bakarak teknik arkaplandaki aletleri kıyaslamaya çalışmak, oyuncuların yaptığı büyük bir yanılgı. biliyorum, bu yüzden de bu tartışmanın yeri burası değil. hangi firma daha iyi grafikler sunabiliyorsa, o oyunun motorunun daha başarılı olduğu gibi tartışmalar dönmesi kaçınılmaz.

Frostbite'a yönelik çok bilgim yok, motorun EA'ya yönelik hazırlanmış olmasının bir etkisi bu.
ama öğrendiğim kadarıyla, Andromeda oyununda yaşanan animasyon sıkıntılarının büyük bir kısmı Frostbite'tan kaynaklıymış.

boşuna trigger olmayın yani :D

lan ne battlefrontu. Battlefield Bad Company 2 ile başladı frostbite macerası, o zaman için bile baya sağlamdı, bina yıkılmaları vs. Frostbite 2'yi getirdiler ki şu anda battlefield 1'in kullandığı motor. hiç bf1 açıp oynadın mı bilmiyorum ama max. detayda akıcı bi şekilde ve inanılmaz görsellerle oynuyorsun. bi multiplayer oyunda gördüğüm en iyi animasyonlara sahip. çoğu oyunun pre-scripted animasyonlarından daha iyi anlık animasyonları var.

buradaki gaza gelişim de battlefront'tan değil, Anthem'den. Battlefront'ta bişey yok, BF1 re-skin gibi duruyor zaten ama Anthem'de bambaşka bi oyun çıkarmışlar ve yine frostbite.

Ayrıca Fifa'lar da frostbite'a geçmiş. Sadece FPS'le kısıtlı da değil yani. DICE zaten kurulduğu günden beri inovatif bi yapı, Mirror's Edge gibi bi masterpiece çıkardı adamlar. Frostbite'ı da onlar yaptı diye biliyorum. EA'den sadece finansal destek alsalar da oyunların içine çok karışmasalar daha neler yaparlar.

mass effect frostbite mıymış bilmiyorum ama o motordan değil, tamamen bioware'in gavatlığındandır.

http://edge.alluremedia.com.au/m/k/2012/02/jenniferhelper-640x360.jpg

şundan beri bioware benim gözümde hamburger.
Sosyal ağlarda paylaş

ya age of'u sevmememe rağmen ben bile HYYPPPEEEE dicektim, rimistird olduğunu görünce hevesim kursağımda kaldı. AGE OF BEST GAEM EVER diyen bir milyon kişi bulabilirim, neden kullanmıyorlar şu potansiyeli anlayabilmiş değilim. hele ki rts türünün pattese bağladığı şu ara AGE OF İS BACK ULAN deseler var ya...

bi de 20th anniversary gogogo diye marketing'in de hazır ya
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...