Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Drone / multicopter hobicileri

roket adam

Öne çıkan mesajlar

dasaaa said:

telefonlarin kameralarindan sikayetciyim aga ben.

nerden bilecegim gomlek cebine koydugu ya da elinde tuttugu kamera ile beni cekmedigini!

MANYAK COK!

REINA'YI KANA BULAYAN TERORIST BILE CEP TELEFONU KAMERASI ILE ETRAFINI KONTROL EDIYORDU!

SMARTFON YASAKLANMALI KARDESIM!

olm ulkede wikipedi bile yasaklanabiliyor. milletin kafasindaki ilk salterin yasaklama olmasina sasirmiyorum hani.

ha gerizekalica mi? evet. asiri gerzekce. ama normal mi? ulkede normal.

yasaklar türkiyeden önce avrupa, amerika ve kanadada başladı abi. baktığın zaman en özgürlükçü ülkeler. yasakçı zihniyet diye basmayın hemen gag refleksi gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

evet drone gerçekten çok sakat alet, yani 60 kmh hıza çıkabilen neredeyse bir kiloluk bir aletin birine çarpması öldürebilir bile çok rahat bir şekilde. lakin böyle toptan yasaklanması da biraz overkill bence.

shgm yönetmeliğine baktım. önce drone'unu kaydettir diyor ama o web sayfası çalışmıyor. sonra bi eğitim al diyor eğitim kim veriyor belli değil. sonra da ticari olmayan amaçlarla kalabalık olmayan bölgelerde uçurabilirsin diyor ama "kalabalık olmayan bölge"nin tanımı yok. ticari olmayan amaçların da aynı şekilde. inşaat çekerken "arkadaşımın babasının inşaatı biz de çekiyoz" desem nereden anlarlar ticari olduğunu anlamadım.

yani bütün olayın gelen iki tane zabıtanın "lan bu ne israyilin ajanı mısın indir şunu el koyuyoruz" demesine bakıyor şu anda. bir türkiye klasiği, hiç bi şey net değil, kural koymuşlar çizgileri belli değil, öyle takılıyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Gecen bi isin reklam fotograflari icin drone kullanmam gerekti.Bayaa sikintili bi aletmis bunu gordum.

Ankarada bazi noktalarda jammerlar var diyolar hava sahasini kontrol etmek icin.Askeri uslerin yakininda falan.Bu buyuk ihtimalle sadece Ankarada degil tum Turkiyede uygulaniyo olabilir.Boyle jammera denk gelince alet kontrolu kaybediyosun.

Sincan Fatih gibi yerlesimlerde dronelara tas atmak bayaa gecerli hobiymis(koy yerlerinde falanda).Izinli ucusun olsa bile adam drone u tasla dusururse falan hakkini arayamiyosun.Bu drone bizi bombalar mi ne yapar bilemedik ondan dusurduk diyolarmis.Boyle yasanan olaylar var.30 bin liralik ekipmanin heder oldugu olaylar.

Dronela sinyal kesilince eger donus rotasi falan varsa kendi donuyo, yoksa dusuyo.

Pervaneler duruma gore tek tek devre disi kalirsa diger pervaneler aleti ayakta tutmak icin daha fazla enerji harciyo.Pil durumunu takip etmiyosan yada cok uzaga ucurdun geri donus rotasi falan bayaaa uzunsa alet yolda pili bitirip dusebiliyomus.

DJI S1000 plus + sony a7 II ydi ekipman bu arada.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

şahısların dedim abi özellikle.
eğer cihaz şirkete kayıtlı ise başka bir şekilde işleme alırsın. para cezasını köklersin 60-70 binlere. uygunsuz kullananın ciğerini sökersin.

Şu an sistemde bütün dronelar şahıs üzerine kayıtlı. Ticari olarak bir kayıt yok.

Sistem şu an roketin dediği gibi işliyor. İnternet sitesi leş zaten. Bir gün çalışıyor diğer gün çökmüş durumda. SHGM eğitimsiz kayıtsız drone olmayacak dedi. Tamam olmasın zaten herkes eğitimli olsun müthiş bir şey bu. Ama şimdi herkese eğitim aldırtıp, bir sürü kayıt dalaveresi ile uğraştırıp, bu işe için bir sürü para yatıran insanları "Yassak la dron ilen bomba atarlar ucuna taramalı bağlarlar, israyil acanısın sen" diyerek yasaklaması saçma.
Sosyal ağlarda paylaş

pulkas said:

Ankarada bazi noktalarda jammerlar var diyolar hava sahasini kontrol etmek icin.Askeri uslerin yakininda falan.Bu buyuk ihtimalle sadece Ankarada degil tum Turkiyede uygulaniyo olabilir.Boyle jammera denk gelince alet kontrolu kaybediyosun.

jammer da olabilir lakin çok fazla ayar var djilarda onları düzgün yapman lazım bende çekim yapıyorum reklam vs vs ama özellikle manyetik alanlara dikkat etmek lazım içerisinde bildiğin pusula var, logar kapağına yakın ayar yapıp drone kaybeden insanlar var :D
Sosyal ağlarda paylaş

birkaç droncuyla konuştum kimse izin falan almıyor, ben de kafama göre takılmaya karar verdim. alet uzun yıllardır kullandığım en inanılmaz elektronik cihazlardan biri olduğu için gram iade edesim gelmiyor sadece kullanırken ellerim titriyor o kadar skjdsds

hayranlıkla baktığım legendary elektronik cihazlar kategorisi şöyle:
dji mavic pro
macbook (12 inç)
sony qx100
samsung s8
iphone 4
iphone 1
macbook air

hepsi ayrı birer devrimsel şey yani. meta. aşk çeşmesi. bu uçan makinayı izledikçe orgazm olmamak elden değil. gerçek bir mucize yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...