Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Altcoin Genel

razzRaziel

Öne çıkan mesajlar

Gölgeden kastın yukarı doğru yeşil aşağı doğru kırmıız olması ise:

Yukarı yeşil olanlar candlestick yaparken seçtiğin zaman aralığında, bir önceki zaman aralığı göre oluşan farkı gösterir. Örneğin 15 dakika önce(bir önceki zaman aralığı) bir bitcoin 18.500 DOLAR iken bir sonraki 15inci dakikayı 18.750 ile bitirir ise, candlestick yukarı yönde yeşil olarak görünür.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok kuyruk gibi ince bişeyi oluyoya. Mesela belli kalıplar var doji diye felan tam inceleyememiştim şırda anlatıyor

https://www.candlesticker.com/m/BasicCandlesticks.aspx?lang=tr

0,035 civarında çıktım trondan 0.028 de tekrar girerim. Doji olunca bişey değişcek demek oluyor galiba,
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı mantıkla; gördüğün "mum" un fitil kısmı yukarıda ise beklenti yukarı doğru devam etme eğiliminde, aşağı şekilde ise düşme eğiliminde demektir.

Her iki yönde de var ise bu, seçtiğin periyodda(15 dk default)ki ilk hareket yukarı ise bir sonraki periyodda(veya birkaç sonraki periyodda, alış satış emirlerini karşılaştırıor çünkü) sert bir şekilde tersine hareket; ilk hareket aşağı ise tersine yukarı şekilde ani yükselme bekleniyor demektir.
Sosyal ağlarda paylaş

tabi bu yazdığım kısa zaman dilimleri için geçerli, asıl veriyi daha zoom out yapılmış günlük bir grafik verir.

YALNIZ BURDA ŞUNUN ALTINI ÇİZMEK İSTİYORUM:

Coin borsaları "kağıt borsaları" için üretilen bu deyim ve teknik tabirleri çoğu zaman alt eder. Yani doğru çıkma olasılığı çok daha düşüktür. Bunun sebebi de "decentralized" olması. Yani müdahale eden bir finansal kuruluş olmadığı için, müdahaleler ya spekülasyonlardan ya da whale/bear lardan geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok zararına çıkmadım. Bu verdiğim rakamlar çok ortalama şimdi

.040 a vurdu düşüşe geçti.
.36-38 arası çıktım 28 e düşer dedim ama geri çıkacak sandım.
.31 civarı geri girdim yanlış yaptığımı anlayıp hemen geri çıktım

Şimdi baktım bu son gir çık arasındaki birim başı fark 0.0004 dolar

Son hateketin zararı 1.8 dolar. All time profit 38 dolar.

0.028 dolar civarı tekrar girdim. 0.030 u taban yaptı gibi artık

Bence ilerde 0.050 yi kesin görür. Genel market capi büyüdükçe tabi. Ama böyle yavaş yavaş.
Sosyal ağlarda paylaş

Bide müdahale oluyo bence. Firmanın kendisi müdahale ediyor sanki. Firma ciddiyet seviyesine yada coinin kullanım amacına göre belirliyor dalgalanma limitlerini. 0.040 a çıktı botu ayarlamışlar bu rakama, bu rakamda firma kendisi satış yaptı düşürmek için. 0.28 lere düşünce alış yaptı 0.030 lara sabitledi.

Mesela ada da artıyor bts de artıyor ama dalgalanmadan artıyor. Ciddi firma çünki çok dalgalanması işine gelmez. ciddi yatırımcıyı kaçırır, güven vermez.

Spekülatif coinler bu dalgalanmayı daha geniş ayarlıyor tabi.

Yani benim ciddi bi firmam olsa coinimi milletin pump dump oyuncağı haline getirmem müdahale ederim bi şekilde. Popülerliğe oynuyosam izin veririm. Tron yarı ciddi yarı popülerliğe oynayan firma limiti bu. geçen seferde aynısı oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

Mal said:

Yok zararına çıkmadım. Bu verdiğim rakamlar çok ortalama şimdi

.040 a vurdu düşüşe geçti.
.36-38 arası çıktım 28 e düşer dedim ama geri çıkacak sandım.
.31 civarı geri girdim yanlış yaptığımı anlayıp hemen geri çıktım

Şimdi baktım bu son gir çık arasındaki birim başı fark 0.0004 dolar

Son hateketin zararı 1.8 dolar. All time profit 38 dolar.

0.028 dolar civarı tekrar girdim. 0.030 u taban yaptı gibi artık

Bence ilerde 0.050 yi kesin görür. Genel market capi büyüdükçe tabi. Ama böyle yavaş yavaş.

Coin borsalarında DOLAR üzerinden kazancına bakarsan eğer çok yanılırsın.
ALT-SAT sırasında BTC olarak coin artırabiliyorsan kardasındır. Eğer DOLAR/EURO bazında karda isen(aldığından daha düşük xxx-btc kurunda satmana rağmen) SADECE BTC O AN YÜKSELDİĞİ İÇİN kardasındır. Yani sen 16 Aralık için 250 dolar kar ettim diye çıkarsın(çünkü BTC'ye çıkıyorsun) 17 Aralık sabahı BTC'ye 3k düzelme gelir, öyle bakar durursun. Bence "bildiğini" düşündüğün şeylerde senden yıllarca ilerle olan bi kaç forum üyesini dinlenmende fayda var. Naçizane tavsiyem.

Edit: İmla
Sosyal ağlarda paylaş

yine bi tiple geldim. Ambrosus - AMB token baya yükselebilir, şuan market capte 148.

https://coinmarketcap.com/currencies/amber/

adamlar Migros, Nestle ile anlaşma aşamasındalarmış.

https://www.reddit.com/r/ambrosus/comments/7k9jiw/key_takeaways_from_ambrosus_ama_w_ceo_angel/

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
Sosyal ağlarda paylaş

logtrig said:

cindicator (cnd) takip eden var mı? app'i indiriyorsunuz telefonunuza, finansal piyasalardan size seçme sorular soruyorlar, mesela şu an NXT fiyatı 5 dolarken, 1 ocak 2018'de 6 dolara çıkmasını 1-100 arası ihtimallendirmenizi istiyor. 1 ocak geldiğinde ne kadar tutturmuşsanız o kadar puan alıyorsunuz.

bir süre sonra da bu puanlar karşılığı hesabınıza CND veriliyor. kullanıcıların bu oyları, analizleri de şirketler tarafından firmaya para ödenerek satın alınıyor. iş modeli böyle. Bugün 0.00000102 civarıydı şimdi 137 oldu. takibe değer.

İki günde ikiye katladı nerdeyse. 197 şu an.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...