Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2017 - 2018 Sezonu Genel Tartışma

Llama

Öne çıkan mesajlar

Peregrin said:

öyle olsa bayern her sene kılıçtan geçirmezdi ligi

Bizim ligde almana ligi kadar açık ara güç farkı yok. Bayern alman ligi 6.si aşağısına 10 kişi çıksa yine yiyor bizde özellikle deplasmanda her takım zorluyor, hakemlerin de futbolu öldüresiye kararlarıyla. Her takım için bu böyle yoksa gs fb bjk o rezil kadroları Bayern gibi ipten geçirir her sene
Sosyal ağlarda paylaş

BulletRide said:

Deli gibi dediğiniz kadronun piyasa değeri 111 milyon euro abi. GS ve FB 170-180'lere dayanmıştı birkaç sene önceki kadroları ile. Üstelik bonservis maliyetlerinde de altın devir yaşanıyor, ona rağmen kadro öyle ahım şahım değil bana göre. Ha hala ligin en iyisi mi? Evet.

Şenol'un gerçekten maksimum katkı aldığı bir ortam var. Burada artık totem mi yapıyorsunuz yoksa cidden size de mi doygunluk geldi bilmiyorum ama Beşiktaş bir TD takımı. Şenol gitsin atıyorum low-tier olmasa bile ortalama başka bir TD gelsin ligde plase olur ancak Beşiktaş.

sen o rakamlara takılmayacaksın. O rakamlar resell value'ları futbolcuların. Şöyle özetleyeyim Pepe'nin bu seneki performansını göz önünde bulundurursan TR liginde 1 tane alternatifi yok. Ya da geçen sene medyada sık sık yer bulan Lens mi Quaresma'mı haberlerindeki Fenerbahçenin en iyi oyuncusu olarak gösterilen Lens şu an 11'e giremiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

sezonu birinci forvet olmadan tamamlamak ideal olurdu. sampiyon olursak haksiz cikarim tabii. ama sanmiyorum.

love'in bonservisine de maasina da bir sey demiyorum. ederi o. ama 32'lik negredo'nun yanina bir de bunu almak hic olmadi. belki onumuzdeki sezon daha rahat edersin ama sonrasini hesaba katinca israf yapmis oluyorsun.

bu arada larin icin de anlasilmis. 1.85m orlando'ya verilecekmis.
Sosyal ağlarda paylaş

Peregrin said:

Almanya Tr den çok farklı. Hatta dünyanın geri kalanından da. Hem mantık olarak hemde futbolun durumu olarak.
Adamlar hakkında ırkçı espri yaparken bile çok çalışmakla ilgili espriler yapılır. Durmuyorlar, sürekli çalışıyorlar ve affetmiyorlar. Eğer kötü gününde yakalanırsa bjk ne demek istediğimi iyi anlarsınız.

Ayrıca Bayern 100 yıl sonra da büyük ihtimalle Almanyanın kralı olacak.
İlla başka takımlar çıkar, çok iyi futbol oynar ama Bayernin gölgesi çok büyük.
Lewa ve Götze, Dortmund kendi tarihinin en iyisiyken ve belki de Avrupa tarihinin en iyi takımı olacakken Bayerne gitti koşa koşa.
Bayern farklı bir kültür. Adamlar dünyanın en büyük ilk 3-4 takımından biri ama random bi epl takımından fazla bonservis vermemiştir kimseye.
Sosyal ağlarda paylaş

TheGreatWall said:

Peregrin said:

Almanya Tr den çok farklı. Hatta dünyanın geri kalanından da. Hem mantık olarak hemde futbolun durumu olarak.
Adamlar hakkında ırkçı espri yaparken bile çok çalışmakla ilgili espriler yapılır. Durmuyorlar, sürekli çalışıyorlar ve affetmiyorlar. Eğer kötü gününde yakalanırsa bjk ne demek istediğimi iyi anlarsınız.

Ayrıca Bayern 100 yıl sonra da büyük ihtimalle Almanyanın kralı olacak.
İlla başka takımlar çıkar, çok iyi futbol oynar ama Bayernin gölgesi çok büyük.
Lewa ve Götze, Dortmund kendi tarihinin en iyisiyken ve belki de Avrupa tarihinin en iyi takımı olacakken Bayerne gitti koşa koşa.
Bayern farklı bir kültür. Adamlar dünyanın en büyük ilk 3-4 takımından biri ama random bi epl takımından fazla bonservis vermemiştir kimseye.

X ve diğerleri olan başka lig yok şu an üst seviyede. İkinci Dünya savaşı zamanında altyapılar dahil neredeyse tüm futbolcuları öldü. Hatta futbolcular hariç yöneticileri vs de. Nazilerin en büyük destek gördüğü yer Bavyera'ydı ilk olarak ve bu bölgeden çok asker gitti, o yüzden savaş sonrası da en geç toparlanan takımlardan biri Bayern. 60'larda tekrar Bundesliga'ya döndüler toparlanıp, bu tarihten itibaren %50 oranında şampiyon olan bir yapı söz konusu. Ki daha da açılıyor makas. 2000-2010 arası sadece kendi standartlarına göre bocaladılar, bocalama dediğimiz de üstüste 2-3 kez şampiyon olamamak yani. Araya Dortmund, Stuttgart, Wolfsburg, Bremen falan kaynadı. Bu takımlar arasında sürdürülebilir başarıyı sadece Dortmund yakaladı ve 2 kez üstüste başardı şampiyon olmayı, ama onları da Bayern parayla baltaladı tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Llama said:

Darksun said:

Pektemek takası kabul etmediği için kullanamamışlar diye bir haber var, doğruysa keşke direk uzaya şutlasalar, gereksiz herif.

adam ne bela oldu ya
kaç yılına kadar sözleşmesi var bunun holosko bir bu iki ya

Lisans No Ad-Soyad Doğum Yeri Doğum Tarihi Kulüp/Takım Statü Sözleşme Başlangıç Tarihi Sözleşme Bitiş Tarihi Lisans Veriliş Tarihi Yurt Dışına Çıkış Tarihi
1102591 MUSTAFA PEKTEMEK AKYAZI 11.08.1988 BEŞİKTAŞ A.Ş. P 01.06.2015 31.05.2019 14.07.2017

Malesef gereksiz 1 sene daha burada 31.05.2019
Sosyal ağlarda paylaş

Llama said:

Darksun said:

Pektemek takası kabul etmediği için kullanamamışlar diye bir haber var, doğruysa keşke direk uzaya şutlasalar, gereksiz herif.

adam ne bela oldu ya
kaç yılına kadar sözleşmesi var bunun holosko bir bu iki ya

Lisans No Ad-Soyad Doğum Yeri Doğum Tarihi Kulüp/Takım Statü Sözleşme Başlangıç Tarihi Sözleşme Bitiş Tarihi Lisans Veriliş Tarihi Yurt Dışına Çıkış Tarihi
1102591 MUSTAFA PEKTEMEK AKYAZI 11.08.1988 BEŞİKTAŞ A.Ş. P 01.06.2015 31.05.2019 14.07.2017

Malesef gereksiz 1 sene daha burada 31.05.2019

:(
Sosyal ağlarda paylaş

burada 1,5 sezonu kaldı, futbolu bırakmak ya da asgariden hallice maaşla ikinci ligde oynamak istemiyorsa topa dokunması gerekecek bir ara. burada onu yapabileceğini sanmıyorum pek.

ayrıca şenor kendi yaptığı tüm açıklama ve röportajlarda mustafa'dan memnunum diyor ısrarla.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben yine diyorum. Çok iyi bir adam, ama çok kötü bir transfer. En azından kontratı gayet ideal, oradan nötre biraz yakınlaşıyor gözümde ama o bonservis...

Geçen sene Babel içinde aynı şeyi demiştim. Bu maaş çok fazla, free gelmesi önemli değil eğer şampiyon edemezse bizi bildiğin girer o sözleşme demiştim. Şampiyon etti, bu senede bayağı kaldığı yerden devam etti.

Şuan kimse nasıl Babel'in halen mantık sınırları dışında olan sözleşmesine laf etmiyorsa ben dahil, Love'da da umarım benzer bir durum olur.

Ha bu takımın bu sezon şampiyon ihtimali yok, o yüzden yapacak bir şey yok ama en azından bari izlemeye değecek bir şeyler görelim sonunda da oradan kurtarsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de umarım Love sadece alınmak için alınmamıştır. Sette yerden ve paslı oyunda Love aşırı etkili ki Alanya'da bunu çok yapardı çok sıkışmadığı dönemler hariç. Emre Akbaba ile çok iyi anlaşmasının sebebi de buydu.

Oyun düzenimizi tekrar buna çevireceksek ve bunun habercisi Love ise muazzam iş. Gerçi Quaresma veya Şenor'dan biri ölmediği sürece o oyun düzenine geçme ihtimali yok ama neyse, bir umut işte.

Tekrar o oyun düzenine geçersek bayağı iyi transfer olur. Ama işte yok sanmıyorum, sıfır beklenti. Üçüncülük iyidir bu sezon.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...