Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2017 - 2018 Sezonu Genel Tartışma

Llama

Öne çıkan mesajlar

Evet olcay o işi baya iyi yapıyordu.

Cenk cok statik oynuyor. Birak tum maci stoperin kucağında oynar.
Abu ise oynadığı stoperi yoruyor oyundan düşürüyor. Geri gelip pas baglantisina katılıyor capraz kosular yapıyor. Stoperi alip göbekten uzaklaştırıyor. Zaten 1 tik daha iyi bitirici olsa 10m degil 25m olur bonservisi
Sosyal ağlarda paylaş

aboubakar'ın tek problemi iq seviyesi benim gözümde. benden düşüktür yüksektir orası ayrı konu da, top tier futbolcu olmasının önüne geçecek bu kesinlikle. kaçırdığı goller, maç içerisindeki hareketleri ve aptalca gol sevinci de bunu gösteriyor zaten.

sezon başında da demiştim, aboubakar daha akıllı bir insan olsaymış gerçekten müthiş bir forvet olurmuş da yine de yüksek paralara iyi takımlarda oynayacağı kesin. bizde oynamayacağı da garanti gibi olduğu için kendisine kariyerinde başarılar diliyorum.

bu futbolcu kiralayıp bir sene sonra gönderme işi şenol güneş'i takımdan soğutan tek şey bir de yani. bu sözleşme görüşmelerinin bu kadar uzaması falan da bundan kaynaklı. adam ilk sene elinden giden gomez sosa'nın yerine başka bir sistem yaratmak zorunda kaldı. ikinci sene yine aynı tatava. ben bu yıl ekstra bir başarı beklemiyorum takımdan. yine de şampiyonluğa oynarız ama olur muyuz olmaz mıyız onu anca ligin ikinci yarısının başında konuşuruz.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

evet olcay çok faydalı oldu, takımın o seviyesinde iyi işler yaptı ama iyi adam değildi.

ben şuna da katılmıyorum asdfdas

olcay iyi adamdı, şuan ki seviyede de çok güvenilir harika yedek olurdu ki babel yerine as girse çoğu maçta iş yapardı yine ikinci yarı.

ha avrupa kupaları seviyesinde bence de iyi değildi yalan yok. ama lig seviyesinde böyle eleştiri yapmaya gerek yok.

bu sezon mesela ts'ye gittikten sonra yarım sezondaki ortalama istatistikleri, verimliliği vs. ligin en faydalı 4. oyuncusu olarak yerleşmesine yol açtı istatiksel olarak ki adam hiçbir şey yapmıyor diye izlemeden yapılan yorumların haksızlığını ortaya döküyor sadece bu bile.

yani klasik "İSTATİSTİK YALAN SÖYLER ZULULUZLULU" diye ağlanabilir ama çıkıp ligdeki 23430294823 adamın önünde istatistiğe sahipse işte bu o kadar mantıksız bir laf oluyor ki, yani istatistik işe yaramaz savunması vs...

tek kötülüğü olcay'ın işte net şekilde gol vuruşu yok. 2 sene önce şampiyon olurken hep yazıyordum. SAF KRAL'IN kaleyi tutan şutlarının %77'si mi neydi sanırım gol olmamış. Onu geçen tek isim ligdeki Burhan Eşer, %78'i gol olmamıştı. müthiş istatistik sdafasdfsd

zaten ben kaleci ile karşı karşıya pozisyonda top olcay'da genelde siktir diyip oturuyordum. istatisiği geçtim %90 gol olmuyordu resmen dışarı falan vuruyordu ekstradan. zulümdü olcay'ın arkaya atılan toplarla kaleci ile karşı karşıya kalması.

hani tahminen de bjk'yi geçtim ligde arkaya atılan toplarla dribbling yapıp kaleciyi yakalama istatistiği vs. varsa olcay yine ilk üçte beşte vardır ama işte sonuç gelmiyordu sonuç sadfasd

o gelmediği için ağlıyordu taraftar, leş falan diyordu da adam bunun dışında her şeyi gayet iyi yaptı onca sene bjk de. bütün artıları gol atamıyor diye silindi resmen taraftarda, türk taraftar profili bu gerçi gol-asist yoksa çöptür der ağlar.

ona rağmen bjk kariyerini sezonda 8 gol 8 asist ortalama ile mi ne bitirdi yani lel.
Sosyal ağlarda paylaş

olcay'ın iyi yaptığı şeyler var kötü yaptığı şeyler var.

ortalamaya vursan 6/10 luk adama ben iyi demem, vasat bir oyuncu gayet.

6 puanlık filmler gibi işte, geneli leş, 1-2 tane güzel sahnesi olursa olur, o 1-2 sahne için hayatından 2 saat gider ama, olcay öyle işte..

senin sırtında 10 numara varsa, 4-2-3-1'de ileri 3lüde kanat oynuyorsan topa vuracaksın, vuramıyorsan yallah karadenize.

level atlamak istiyorsan böyle vasatlardan kurtulmayı bileceksin, Beşiktaş seviyesinde değil olcay, babeli de yedekleyemez, asıl babel gerçek Beşiktaş kanat oyuncusunun yedeği olur.

olum salın şu vasatları gitsinler takımdan. bak necip mesela saygım sonsuz, adam ne zaman görev alsa elinden geleni yapıyor, bu sene efsane oynadığı 2-3 maç da var ama adam vasat abi. yedek medek falan diye tutmayacaksın, iyisini bulursan direkt alacaksın.

tolga çöp yolla, tosic iyi işler yaptı vasat, beck vasat, atınç vasat, abu Beşiktaş yedek santraforu ise peksimet-cenk sat gitsin vasat.

şunları upgrade edersek avrupa takımı oluruz.

zaten 1 orta halli stoper,1 golcü, 1 de kanat rotasyonuna adam alsan zaten ilk 2ye oynarsın şu takım ile
Sosyal ağlarda paylaş

tamam da işte upgrade ederken bu adamları yedekte bekleteceksin değerlendireceksin.

beck mesela kusursuz yedek şu lig için, 11 deykende iyi şekilde yaptı görevini yedekteykende sesi çıkmıyor.

tosic, eski sözleşmesindeki maliyetine oranla kusursuz yedekti. şampiyonlukta katkısı bence marcelo'dan büyüktü bir önceki sezon. bu sene rezaletti, 11 kaldıramadı falan ayrı konu ama yedekte durduğunda kimsenin sesinin çıkmaması gerek.

ismail mesela çok iyi yedek olurdu, gitti işte burası önemli oldu çünkü o mevkinin yedeği de kalite oldu. hani yedeğini de kaybettiysen zaten daha iyi bir mevkii toparlaması olmazdı.

takımlar yedek transfer etmemeli artık, ası yedeğe itecek transfer etmeli.

ya da uzun vadede yetiştireceğin ve sürekli oynatacağın, min 2-3 sene bir mevkiiyi kapatacak gençlere gideceksin. mitrovic güzel örnekti ama köylü sildi kendi menejeri falan getirmedi diye tahminen. burak'ı getiriyor adamı işte oynatır bol bol. neyse...

atınç'ta da aynı boku yiyorsunuz bu arada, adamın halen kiralanma kararı çıkmadı leipzig bu sene takımda tutmak istiyor esasen, önüne transfer gelirse gönderecekler. oynadığı sürede de iyi iş yaptı, yaptığı hatalarda da ağırlığı sebep oldu o da normal o kadar uzun ve ağır adamı açık takımda oynatırsan böyle olur.

ben onu da hep dedim. atınç normalde ne kadar iyi olursa olsun şg oyunu hep 20-25 metrede karşılamayı seviyor ki güzel bir şey bence bu. atınç ile o mesafede karşılarsan adam kepaze olur ki kaç kere oldu. ona rağmen mesela gayet iyi iş çıkardığı maçlar vardı.

benfica maçı sonradan girdiği harikaydı misal vs...

doğru oyun yapısında as bile oynardı bu takım atınç ama bjk o oyun yapısında zor oynar şg ile. bilic olsa mesela atınç full as olurdu, belki satılmazdı bile.

zaten leipzig'e de onun referansı ile transfer edildi. ragnick kendi anlatmıştı 3 yıldır takip ediyordum, en son bilic ve terzic ile görüşüp kesinlikle al denildiğinde son kararımı verdim ve aldık diye. zaten ondan öncede west ham'a istemiş ama work permit çıkmadığından atınç'a aldıramamış vs...
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

olcay'ın iyi yaptığı şeyler var kötü yaptığı şeyler var.

ortalamaya vursan 6/10 luk adama ben iyi demem, vasat bir oyuncu gayet.

6 puanlık filmler gibi işte, geneli leş, 1-2 tane güzel sahnesi olursa olur, o 1-2 sahne için hayatından 2 saat gider ama, olcay öyle işte..

senin sırtında 10 numara varsa, 4-2-3-1'de ileri 3lüde kanat oynuyorsan topa vuracaksın, vuramıyorsan yallah karadenize.

level atlamak istiyorsan böyle vasatlardan kurtulmayı bileceksin, Beşiktaş seviyesinde değil olcay, babeli de yedekleyemez, asıl babel gerçek Beşiktaş kanat oyuncusunun yedeği olur.

olum salın şu vasatları gitsinler takımdan. bak necip mesela saygım sonsuz, adam ne zaman görev alsa elinden geleni yapıyor, bu sene efsane oynadığı 2-3 maç da var ama adam vasat abi. yedek medek falan diye tutmayacaksın, iyisini bulursan direkt alacaksın.

tolga çöp yolla, tosic iyi işler yaptı vasat, beck vasat, atınç vasat, abu Beşiktaş yedek santraforu ise peksimet-cenk sat gitsin vasat.

şunları upgrade edersek avrupa takımı oluruz.

zaten 1 orta halli stoper,1 golcü, 1 de kanat rotasyonuna adam alsan zaten ilk 2ye oynarsın şu takım ile

şu yazıya full katılıyorum, dark'a tabi ki katılmıyorum sdf
Sosyal ağlarda paylaş

tamam da atınç'a göre sistem kurulmaz ki.

hocanın sistemine uyarsa uyar uymazsa gider, gerçi hiç gelmemeliydi böyle ağır bir stoper de, zaten alt yapı dalgası olmasa asla geri dönmesi söz konusu olmazdı.

bence mitro > atınç biri tutulcaksa mitro tutulsun laz inadı geçerse hocanın iyi kumaşı var o çocuğun.

evet asları yedek konumuna iterek transfer yapacaksın çok mantıklı cümle, ancak senin asların yedek kalitesinde bile değilse çürüyor işte o argüman :D

hepsinin katkısına saygım sonsuz, cidden özellikle o feda'da gelen yerli tayfayı çok seviyorum keşke gitmeseler ama vasatlar yapacak bir şey yok.

bir tane insan yiyen stoper, skorer bir winger, winner karakterli bir golcü gerek.

rami-visca-mario gomez misal bu 3ü gelse (pepe yatmış rami diolar) mevcutları da korusan cidden lvl atlar takım o zaman
Sosyal ağlarda paylaş

Rami de yattı yüksek ihtimal.

Ben kötü olduğuna inanmıyorum o kadar, zaten seninle çok konuştuk abi ayrıştığımız nokta o asdfsd

yedeklerin bence lig seviyesinde olsa yeter. bjk'nin yedekleri gayet lig seviyesinde ve maaş vs. bakımından da gayet ideal olduklarından kadro yapılanmasında hiçbir sıkıntıları olmaz, olmuyor da.

sıkıntı işte babel yerine bizim yatırımlık adam sokmamız gerekti.

onyekuru mesela bu aralar çok meşhur. bizim kulüpteki scout arkadaş 6 sayfalık rapor verdi. görüştüler, 800k euroya alabiliyordu bjk almadı 2 sene önce mesela. şimdi everton'a gitti gördünüz vs...

bunları denemesi gerek bjk'nin. sürekli 30 yaş civarı adamlara 2 milyon vere vere gs olmaya gidiyor, fb'nin modeline bürünüyor. her fırsatta laf sokmayı biliyor ama yönetimde taraftarda vs...
Sosyal ağlarda paylaş

atınç olayına da katılıyorum.

ilk senesi leipzig'de sakatlık yüzünden gitti, dönüşte adapte olamadı diye hoca yedek bıraktı bize düştü.

bize düşmesi 2. senesini de yedi orada. hem farklı sistem, hem de forma giyemedi.

ben leipzig olsam bu kadar yatırım yaptığım adamı tekrar bjk'ye kiralamam mesela ki ben beklemiyorum. zaten görüşme vs. de olmamış yönetim bazında daha, leipzig ama ilk etapta düşünmüyormuş tekrar bjk koşullar değişmezse vs... menejerine iletmişler.

italya falan gitmesi gerek onun. onun fiziği sadece orada adam ederler. adam olursa da müthiş bir değer olur.
Sosyal ağlarda paylaş

sdfjsıdkjf atınç'ı bir insan nasıl kadrosunda isteyebilir ki ya?

herif yedeğin yedeği anca olur. başka da bir olayı yok. samsun'dan erdi dikmen'i al, şenol güneş yıllardır istiyor. geç artık atınçmış yok ersanmış.

ersan'ında yıllar önce bir porto maçı vardı çok iyi oynadığı. napalım şimdi ersan'ı mı oynatalım?

beşiktaş taraftarının problemi sanırım bazı futbolcuları iyi zannetmesi ve çok bağlanması. bu kadar basit. çöp çöp herifler ya bir tane iyi gencimiz yok. çıkmaz da zaten bu kafayla.

kamerun'un iq seviyesine 70 ortalama denmiş de türk futbolcuların iq seviyesi de ortalama 30 falan maalesef.
Sosyal ağlarda paylaş

Ne cok tartışılmış burak ve abou.
Burak bjk'ye gelse gene gol atar ama gs performansı beklemiyecen. Max cenk katkısı olur. Beleşe gelmedikçe gereksiz, zaten adam itici. Ama devre arası gelicek bence ersan ve ba gibi sdffgh.

Abou yetenekli ama mal. Şu an tam bjk seviyesi forveti. Sadece kontratı fazlaydı. Bonservisi de alamaz bjk, gerek yok üzerinde durmaya.

Pepe iyi olurdu ama o maliyeti düşürmek imkansız gibi. Ffp varken hayal bence. Kasmamak lazım.
Rami olursa iyi olurdu. Rhodolfo katkısı verir bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Atınç için kiralama görüşmeleri tekrar başlamış. Geçen hafta verilmeyecek deniyordu, Ibrahima Konate beğenilmiş yerine oynatılacakmış. Kontratta verilmiş zaten 5 yıllık ona.

Atınç boyunda, ayağı onun kadar iyi top yapıyor ama bir tık daha süratlı Konate bu arada, 18 yaşında bir de işte daha mantıklı gelmiş demek ki.

KAP'a da düştü kiralık görüşmesi haberleri. Kötü oldu bu, 1 senesi daha çöp olacak burada çocuğun...

edit2:

1 sene daha kiralık olarak bu arada.
Sosyal ağlarda paylaş

bjk büyük ihtimal çok bastırdı şu şl kontenjanı için. ben atınç'ı oynatmak ya da böyle geliştirmek için aldıklarını zerre sanmıyorum yine geçen seneki gibi.

bu arada adem büyük'ü de alacağız aynı sebeple, yani en azından öyle diyor bizimkiler bayağı zorluyormuş yöneticiler falan.

yani atınç'ta geldiğine göre geri bana kalırsa stoper ihtiyacı yok bu takımın ama çomar şg gençleri oynatmadığı için yine 30 yaşında bi stoper alınır.

rami olsun bari, imzalamamış bugün maaş zammı isteyip l'equipe'e göre menejeri istanbul'a gelmiş.

1.5 milyon euro vermiş marsilya onu kabul etmemiş.

gerçi %90 zamanında konoplyanka'nın bjk ve gsye yaptığını yaparlar. bjk'den teklif alırlar iyi, onu kullanıp marsilya'ya imza atarlar. marsilya ok demezse anca belki gelir. onu da sanmam.
Sosyal ağlarda paylaş

titi'yi bekletiyorduk bu sabah bursa anlaştığını açıkladı, bizimkiler de şimdi atınç'ı açıkladı. iyi oldu titi hiç sinmiyordu valla. atınç da şl listesi için büyük avantaj +1 oyuncu resmen. hatta bu nedenle üçüncü forvetimiz kesinlikle adem büyük olmalı. onu almamız lazım net.

stopere ne yapacaklar çok merak ediyorum pepe olması çok düşük ihtimal, vida ara transferde bedelsiz gelir gibi görünüyor. tam badstuber riskine girmelik zaman lel.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

bjk büyük ihtimal çok bastırdı şu şl kontenjanı için. ben atınç'ı oynatmak ya da böyle geliştirmek için aldıklarını zerre sanmıyorum yine geçen seneki gibi.

bu arada adem büyük'ü de alacağız aynı sebeple, yani en azından öyle diyor bizimkiler bayağı zorluyormuş yöneticiler falan.

yani atınç'ta geldiğine göre geri bana kalırsa stoper ihtiyacı yok bu takımın ama çomar şg gençleri oynatmadığı için yine 30 yaşında bi stoper alınır.

rami olsun bari, imzalamamış bugün maaş zammı isteyip l'equipe'e göre menejeri istanbul'a gelmiş.

1.5 milyon euro vermiş marsilya onu kabul etmemiş.

gerçi %90 zamanında konoplyanka'nın bjk ve gsye yaptığını yaparlar. bjk'den teklif alırlar iyi, onu kullanıp marsilya'ya imza atarlar. marsilya ok demezse anca belki gelir. onu da sanmam.

Lan olm manyak mısın atinc dediğin saatli bomba, ceza sahası içinde sliding tackle maniac, ilk maçından itibaren bir gıdım gelişmedi. Hani marcelo nun yanında herkes oynar da atinc değil o "herkes". Kontenjan için bile tutulmaz. Alsınlar eslem i falan bu nedir ya. Yok bi de çomar ŞG imiş.
Sosyal ağlarda paylaş

badstuber daha bırakmadı sdfss kontratı bitti 1+2 gibi bir sözleşmeyle alınır 25 maça çıkarsa uzayacak şeklide felan. yani güney amerika'dan leş stoper geleceğine o gelsin.

atınç'a çok yüklenmenin anlamı yok abi. geçen sene kiralıktı ben de sövdüm ama şimdi uygun opsiyonlu kiraladıysak hata kredisi oldukça geniş bende pepe ya da marcelo yanında oynayabilir. titi oynayacağına atınç oynasın.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...