Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2017 - 2018 Sezonu Genel Tartışma

Llama

Öne çıkan mesajlar

hayvan gibi adidas logosu var hacı, ne olacaktı safdsdaf

antreman ürünü kategorisinde satılıyor bu arada zaten, futbolcuların giydiği olarak zaten satışa çıkarıldı.

siyahı çıksa keşke direkt düşünmeden alırdım. şimdi bi north face bakacağım eğer benzer kalitede bulamazsam ve bu da onlara yakınsa bunu gider alırım. north face'ler 350 civarında zaten ABD'den bile almaya kalksam bari kulübe gitsin para.

gerçi şenor'un şaklabanlıklarına sermaye yaratmak istemiyorum ama neyse asdfas
Sosyal ağlarda paylaş

la 3 yıldız bi benimmi garibime gidio arkadas niye tepeye koydular yaa

sırf onun yüzünden gittim tosicin-favori-kapsonlusunu aldım

sade böle, yıldızsız amblem var kapsonlu

bu arada bjk.com.tr den almanızı tavsiye ederim, güzel ürünleri direk tüketiyolar storelarda, sonra gelmişken alıym diye alıyosun bişey illaki

olurda beden tutmazsa gidip değiştirebiliyosunuz
Sosyal ağlarda paylaş

Ben çok uzundur aynı şeyi diyorum gerçi de dün yine ispatlandı bir nevi görüşüm, yine uzatacağm biraz ama çok uzatmadan anlatmam gerekirse.

2 gün önce Hırvatistan - Finlandiya maçı 1-1 bitti. Mitrovic 90 dakika oynadı, beyin yerine sunta taşıyan BJK'liler bu çöp oynadı falan diye başladılar Twitter'da yine zırlamaya.

Biri demişti de sonra kendim de baktım. Golü 90'da yediren Vida, Fener maçında Marcelo'nun yaptığı hatanın benzerini yapıyor ve hava topunu ıska geçiyor ki maç boyunca tek bir kazanımı bile yok. Neyse, onun kaçırdığı top gol oluyor vs...

Sonra merak ettim baktım. Vida'da 90 dakika oynamış. Mitrovic ile tandem. Neler yapmışlar diye merak ettim.

İstatistikleri neredeyse birebir aynı, hatta Mitrovic'in 3 ikili mücadele kazanımı var ki Vida'da bu yok. %1.5 daha fazla başarılı pas yapmış Vida, ayrıca bi tık daha ileride topla buluşmuş Mitrovic'e göre ama hemen hemen aynı, ha bu arada sol stoper oynamış Vida ve Mitrovic sağ.

Neyse performanslar birebir aynı, birlikte oynadıkları maçlarda da eminim benzerdir. Zaten Mitro transfer olduğunda da genel söylenen şey hep "Vida'nın şuan benzeri, çok daha üstüne çıkar" olmuştu hatta Hırvatlar ondan yeni Corluka olmasını bekliyorlardı.

Şimdi gelelim eleştirime ki yine aynı;

Elinde em kötü Vida'nın 6 yaş genç hali var, gelişirse çok daha üstün seviyede bir adam var. Psikolojik olarak sorunlu bi adam değil artık biz bile gördük. Sen süre vermezken Hırvatlar halen çok kritik maçlar haricinde sürekli veriyor (o da zaten kulüpte süre almıyor diye verilmiyor, yoksa öncesinde veriliyordu.) Üstüne üstlük 3 kere falan Vida'yı kesip Mitrovic'i önüne bile koydular. Genelde birlikte oynatıyorlar ama. Neyse;

Ulan bu Vida sevdası niye lan?

Vida'yı şuan bağlasan en kötü 2.5-3 milyon euro maaş gidecek, 3 sene kontrat vereceksin. O maliyeti başka bi adama, atıyorum orta sahaya bi gence daha harcasana? Mitro'ya dalsana?

Hani taraftar eleştiri veya sevmeme noktasını kenara itiyorum. Türk taraftarı beyinsizdir, 5 maçta iyiyi-kötüyü unuturlar her yöne döner ama kulüp bu kadar mı basiretsiz?

Vida'yı alıp daha da yaşlandırıp takımı, geri dönüşü olmayan yatırımı olana tercih etmek nedir ya? Hani Mitrovic'in kötü olmadığı apaçık ortada yani artık, süre aldığı her yerde kalitesini ortaya koyuyor.

Neyse; kısa keseceğim dedim bu kadar oldu.

BJK bu yönetim kafasıyla devam ederse gün yüzü görmeyecek, tek onu diyeyim. Benim artık şahsi görüşüm yani. Gençleşmediğin sürece bu takımın geleceği yok. Şu hareketlerle de hiç gelecek vaat etmiyor.

Gençleşmek içinde elinde mükemmel taşlar varken, onları harcıyor işte, gençleşmesi gerekirken sürekli yaşlanıyor. Medel, Pepe'yi almak ne kadar doğruysa onların arkasına genç alıp yetiştireceğine yedeklerini bile 30'a dayanmış adam almak so fener, so gs.
Sosyal ağlarda paylaş

Ha bir de bu sürekli istenen Vida'nın daha iyisi ve genci elinde varken sürekli ısrar edilmesi ve bu kadar ısrara rağmen 2 senedir alınamaması komik.

Onu geçtim, 2 senedir bu adamı BJK'den başka kimsenin istememesi de sdafdfsadsa

Halen ısrar edilmesi...

Her ne kadar 2 sene önceye kadar, hatta Pepe gelene kadar mantıklı görülebilecek bi hamle olsa da artık değil. Şuan çöp transferden başka bir şey olmayacak bonservisi elinde olmasına rağmen ve hiçbir şeyde katmayacak takıma.
Sosyal ağlarda paylaş

abi şimdi sıkıntı şu burada o açıdan bakarsan da;

vida'da sağ stoperde iyi, solda sıkıntı sdfsdasda özünde sağ stoper çünkü. o da corluka falan varken sola itildi milli takımda hep. kiev'de sağ mesela düzenli.

Yani elinde zaten sağda iyi, solda eh işte biri var diyelim o zaman, bunun daha yaşlı aynısını niye gidip tekrar alıyorsun?

O zaman git solda gerçekten iyi birini bul al. Yoksa elindekini kullan. Tosic'ten daha kötü değil, aksine Lyon maçında gözüktüğü üzere oyun kurma açısından katkısı da yüksek.

Yani nereden bakarsan bak fail.

Olan belki de kariyeri sürekli yükselişe geçecek bi çocuğun min 2 senesini çalmamıza ve akabinde 4 milyon euromuzun çöpe gitmesi olacak işte...
Sosyal ağlarda paylaş

vida konusuna maliyetine göre yorum yapmak lazım ya. yönetim pepe'den sonra vida - mitroviç tandemi yapmaya çok kararlı gibi görünüyor. bu tandemin artıları çok elbette ama maliyette bitiyor olay her zamanki gibi. şu an elde yüksek maaşlı tek stoper pepe, diğerleri 1,2m alıyor maksimum.

bunun üstüne şg 4-5 stoper istiyor takımda elde olanlar pepe tosiç mitroviç atınç (sakat) ve fatih aksoy. bir stoper mutlaka alınacak yani, eğer vida iyi bir ücretle gelirse harika transfer zira bonservissiz olacak. 28 yaşında bonservissiz vida gayet iyi. hiç süre bile almasa 29 yaşındaki vida'yı 5m+'a rahat okutursun.

ha bana kalırsa pepe'ye 36'ya kadar sözleşme verildi ama adam harika 2 yıl geçirecek ve sözleşmesi uzatılacak. böyle devam ederse bjk tarihinin en iyi yabancıları arasında sayılabilir ileride. mitroviç, atınç ve fatih aksoy da biraz akılları varsa pepe buradayken iyi değerlendirirler kendisini.
Sosyal ağlarda paylaş

bonservissiz vida'nın ne zararı var anlamadım. normal şartlarda vida muadili oyuncuyu 7den aşağı alamazsın. zaten sene sonu çok çok büyük ihtimalle pepe-quaresma gibi veteran oyuncularla vedalaşılacak. zaten bu iki oyuncu gidince yaş ortalaması 3 yaş falan düşecek otomatik olarak sadsadsa.

ayrıca mitrovic oyun karakteri nedeniyle hiçbir zaman bi vida olamayacak. agresif bi stoper değilsen pozisyon bilginin, ayağının çok iyi olması lazım. mitrovic de bunların hiçbirisi yok. ha oynaya oynaya bu özellikleri rahat geliştirebilir ama bizim ligde bu mümkün değil şuan için. mitrovic gelişsin diye hiçkimse öyle bi risk alamaz. ligi bayern gibi 10 sene domine edersin, yeni sezonda şampiyon olma olasılığın %90 falan olur o zaman nispeten daha genç oyunculara şans verilebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...