Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2017 - 2018 Sezonu Genel Tartışma

Llama

Öne çıkan mesajlar

Sotto said:
Dunku penaltiyi da gormek zordu bence cunku ayagina dogru hamle var evet, ama ben yeterli mudahele olmadigi gorusundeyim. Cenk kendini hemen birakiverdi.

oburleri napiyordu bilmiyorum da cucu 40 metre falandi pozisyona. baska pozisyonlarda da oyleydi. herhangi bir pozisyonu gorme imkani yok cuneyt cakili'nin.
Sosyal ağlarda paylaş

Penaltı iptal edilmezdi, penaltı çünkü.
Ha benzer pozisyonlar ligde daha önce es geçilmiş olabilir, orada hata es geçmek. Topa müdahale edemeden, direk rakibine müdhale ediyorsun, rakip de bu müdahale sonucu yere düşüyor. E faul işte? Tartışmalı bişey yok ki? Çok kolay düştü diyolar, e o hızda koşarken çok kolay düşülebilir zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

@sotto

yeterli müdahale kıstası nedir mesela ?

kaç newton kuvvet uygulanırsa bacağa penaltı veriyoruz ?

demirkol programda açıklamış bugün, erman toroğlu'nun "penaltı penaltı gibi olacak" sözü yüzünden hep bu tartışmalar diyor.

diego hamle yapıyor mu ? yaypıyor, topa temas var mı ? yok, cenk'e temas var mı ? var, bitti penaltı diyor adam.

siz temas var ama penaltı değil diyorsunuz, yeterli müdahale yok diyorsunuz neye göre yeterli mesela ?

bacağını eline mi versin TS-konya maçındaki gibi illa ki ?
Sosyal ağlarda paylaş

Benim gorusume gore topla ilerliyor olsaydi Cenk celmeyi yediginde ileriye dogru dusmesi gerekirdi, burada kendini oldugu yere birakiyor diye goruyorum ben. Mudahele var derken, elbette olacak ceza sahasi serbest gecis yeri degil, ama bu pozisyona ben saha icinde de faul vermezdim ki inandirici gelmedi acikcasi.
Ki saha icinde kendini birakmazdi muhtemelen. Bana gore penaltilardaki sikinti futbolcu bunu bildigi icin kendini daha kolay yere atmasi. O yuzden penalti penalti olmali gibi lafi aslinda cok mantiksiz degil neden cunku zaten saha icinde muhtemelen dusmeyecek pozisyonlara futbolcularin kendini yere atmasi icin incentive var - penalti atisi. Ki Cenk'in top kontrolu filan yok pozisyonda.

Penaltiyla normal faul ayni olmamali gorusundeyim ben de acikcasi. Daha dogrusu kural olarak oyle olmasina ragmen penalti da daha dikkat edilmesi gerektigi. Yoksa faulse faul tabii.
Bu ayaginin kirilmasi gerekiyor anlamindan cok, bu bahsettigim futbolcunun en ufak temasta kendini yere atmasinin coook buyuk bir avantaj saglamasi yuzunden. Kazanacagin sey penalti atisi olurken kaybettigin dusuk bir ihtimalle sari kart oluyor. Erman'i begenmeyebiliriz ama bu konuda Demirkol'a gore tecrube konusur.

Video hakemle verilmezdi diyorum ben. Hakem yorumculari ne der bilemem.

Ha illa degerlendireceksek oyle abarti kotu bir karar da degil tabii ki. Zaten gormesi zor muhtemelen dedim. Saha cizgisi hakemi vardi birseye yaramadigindan kalkti di mi. Onlar net gorur bunlari.
Sosyal ağlarda paylaş

Giriyor ama dengesiz giriyor top ayaginda bile degil.

https://www.youtube.com/watch?v=ED2pR_zxdsk

Bilmiyorum ben mi su an gorusumun arkasinda olmak icin diretiyorum ama su pozisyona hani slow motion'u filan gectim, izledigimde kesin penalti calmam. O kadar diyim.

Mudaheleyi hissettigi an birakiyorsa futbolcu kendini bence penalti degil, bence birakiyor. Dedigim gibi penalti penalti gibi olmali bence yanlis bir bakis acisi degil futbolda. Incentive'den dolayi daha zor penalti calmak futbolu daha yanlis degil daha dogru yapar bence. Bu penalti olan pozisyona calmamak degil elbette.
Sosyal ağlarda paylaş

müdahaleyi hissedince bırakmak emek hırsızlığı, kendini yere atmak değil, müdahale hissedince düşmemek kerizlik..

burada suçlu aranacaksa cenk değil, diego.. orda hamle yapıyorsan topa dokunacaksın, dokunamayıp rakibi bozuyorsan penaltı oluyor işte.

ya da hamle yapmayıp marke ederek açısını çizgiye kadar daraltacaksın.

hamle var mı %100 di mi ? diyorum ki ben de daha ne gerek ? ne kadar sert olmalı yani, adam zaten koşuyor bırak tekme atmayı, ufacık bir dokunuş dengesini bozup düşürmeye yeter, sen adamın koşu yoluna ayak koyup direk teması sen sağlıyorsun burada.

şunu tartışıyor olmamız bile acı bence ya neyse.. kural kitabında kusurlu hareket nedir konusuna ders olur şu.
Sosyal ağlarda paylaş

abi kaçırdığınız nokta cenk içeri girerken topu tak diye soluna çekiyor, defans oyuncusu da timing ayarlayamayıp ayağını çat diye cenk'in önüne sokuyor. dünyanın her yerinde buna penaltı çalınır, ağlamak yersiz bence. ha defans topa en ufak bi temasta bulunabilse kesinlikle penaltı olmazdı.
Sosyal ağlarda paylaş

Uzun uzun hakem ve penaltı tartışılmış ama gereksiz.
Penaltı net defansın salaklığı. Omuz değil de ayakla müdahale yapıp topu alamazsan foul oluyor işte. Değişik versiyonunu benzer şekilde pepe yaptı geçen hafta. Gitti refleks olarak ayağını uzattı terse yatıran adama, topa değil adama değdi net penaltı oldu. Keza fabri etonun önüne yattığında topa vuramayıp etoyu düşürse penaltı, topu çıkardı gayet temiz. Millet istiyor ki penaltı poizsyonlarda uçan tekme atılsın, birinin ayağı kırılsın da net pealtı olsun sddf

Fenerin ofsayt golü de hakem hatası, art niyet değil. 30 santim tempolu hücumda kaçar yani takılmamak lazım.

Genel itibariyle bjk iyi durumda değil ama normal bir durum. Henüz takım formda olmasada 3-5 kişi hazır olup maçı getirebilmesi çok önemli. Kötü oyunla da maç almak güzel bir winner özelliğidir. Cenk caner tosic oguzhan falan fena değiller. Talisca negredo pepe medel lens q7 aynı anda olmasa da çoğunun form tutmasına kadar ilk saydığım dörtlü ligde maçları tutsalar yeter. Cl maçlarına kadar kötü oyun tolere edilebilir de ligde puan kaybetmemek gerek. Güzel kadro oldu. Gene liderliğe oturup arkada fenerle gsnin puan kaybederek kendilerini yemesi seyretmek mümkün.
Sosyal ağlarda paylaş

bence ağır bi karar, faul varmı var.. penaltımı yes verilir

ama buna faul verip penaltı noktasını gösteriyosan, ceza sahasının heryerinde böle dengesiz girenler oluyo hepsine calman gerekir ozamanda kimsenin sert oynamadıgı-oynayamadıgı, herkezin kendini yere attıgı kalitesiz bi maç izlenir

cenk düştüm diyo, bence müdaleyi hissedip bıraktı kendini. keşke yapmasa nese cok konusulmus bu olay, sonucta macın skoruna etkisi olmadı

şimdi bilen biri bana su şenol-fikret gerginliğini bi özet geçebilirmi, bakıyorum herkez kafasına göre bişiler sıkıo..

kimi diyo yok çine giderken buna sen calısansın sg işini yap muamelesi cekmiş araları acılmıs vs dio

çünkü adam transfer konusunda yönetime laf çarpıyo gibi hissettim
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...