Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Whatsapptan hacker yazdı

dylanN

Öne çıkan mesajlar

Statu dunyada baya bir suredir bilgi ve gorgu ile elde ediliyor para ile degil :D manda kasa mercedes kullanan laz muteahhit ile bling kasan ghetto zengini zenci kafasinin pek farki yok. iPhone statu sembolu saniyor salaklar, 24 ay taksitle aliyor turkcellden oysa adam 10 senedir istanbulda yasiyor ve deniz gormemis filan

Fransiz ihtilali sonrasi soyluluk kavrami degisti baya ki ne kadar hakli olduklarini doritos surat gibiler sayesinde goruyoruz bugun :3 noblesse obliege nedir bilmeyen insan statu kasamaz yani, fransiz ihtilali kanitlamistir su desturun dogrulugunu. Dusuk kulturlu toplumlarda ancak insanlar marka veya baska materyal zenginlikle statu kazanabilicegine inanir

Tabi bu marka gereksiz, alan aptaldir demek degil sadece modern dunyada para ile artik statu kasilmiyor demek. Canta vs markasi yaristiran kadin guruplari hani bi onceki jenerayson kollarindaki bileziklerin kalinligini cm ile olcup statu yaristiranlardan pek farkli degil :D
Sosyal ağlarda paylaş

içinden gelmiş yazmış,ben öyle bir şey dediğimi düşünmüyorum,

ama bir ek yapmak gerekirse, emevi ve abbasi devri arapları için -edebiyatlarına yer ettiği için diyorum, baya hikayeleri var çünkü,- dilencilere -iyi yalvaran- bağış yapmak sadaka vermek baya muteber bir davranış gibi anlatıyorlar, kitapların isimleri aklımda değil ama enülüslü bir yazardı diye hatırlıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

niye vereyim ya giymediğimi? satarım daha iyi!

abi prada ayakkabıyı güvenlik görevlisine vermek ne demek ya? ya da bahçıvana? adam napsın 2k lık ayakkabıyı?
300-500 e satıp adama parasını versem 5 tane prada ayakkabı alır o parayla. Yardım edecekseniz, mantıklı yardım edin!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...