Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kitap yazmak

Killer

Öne çıkan mesajlar

selam

iki kişiye özelden sordum da buradan genele yazayım.
bu sorular e-book yazanlar için geçerli gibi

-hangi yazılımı kullanıyorsunuz? word dışında bir kaç tane özel yazılım görmüştüm de hatırlamıyorum
-fontu, karakter büyüklüğü, sayfa numarası falan formatlama işlemini takip ettiğiniz biyer var mı kafanıza göre mi yapıyosunuz?
-kitabın önsözü basım numarası tarih falan gibi şeyleri ekliyor musunz
-yayınladığınız sattığınız platformlar hangileri?
Sosyal ağlarda paylaş

font olarak georgia uygun yazıyo nette tüm aygıtlar için düzgün gözüküyomuş falan.

Arial.
Baskerville.
Caecilia.
Courier.
Georgia.
Helvetica.
Lucida Sans Unicode.
Palatino.

liste var böyle. georgia iyi gibi

sayfa formatına bakıyorum şu anda. 8.5 x 11inch yazmışlar da hep eski bilgiler. bi site öyle kullanmayın falan yazmış. yok mu patide ebook çıkaran
Sosyal ağlarda paylaş

abicim kitap dediğin arada sırada yanıp sönen sokak lambasından gelen ışıkla aydınlatılan soğuk bir odada, buruşturulmuş kağıtlar yığını arasında bir daktiloyla yazılır dostum. bir de dolu kültablası olacak. tabi ne yazdığına bağlı bu dediğim rus edebiyatı için geçerli.
Sosyal ağlarda paylaş

selam,

canının istediği fontta istediğin puntoda word dosyasına yaz, onu editleyen insanlar var zaten.
belli bir kalıp içerisinde devam edebilen kimseyi görmedim ben henüz.

ben word dosyasına iki yana yaslamadan paragraf, boşluk vesaire umursamadan yazıp yolluyorum, düzeltip geri yolluyorlar sonra baskıya gidiyor zaten. e-kitap sürecinden pek haberim yok açıkçası. ama benzer olması lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Selam,

Vallahi editörler hallediyor onu :) ben word'de ham metin yolluyorum. Sonuçta word üzerinde yapılmaz başka programı vardır onun A5 boyutta vs. düzenleten ama bilmiyorum ne kullanıyorlar

öm kutun doluymuş da...

iyi söyledin kutu dolmuş diye eyv. formata göre ayarlıyor heralde editörler

ad3m said:

Pro çözüm : Scrivener

Epub yazıyacaksan free tool : Sigil

Yine baya büyük bir kitlenin kullandığı distraction-free tarzda toollardan open source olan Focus Writer

inceliyorum sağolasın

AthleT said:

selam,

canının istediği fontta istediğin puntoda word dosyasına yaz, onu editleyen insanlar var zaten.
belli bir kalıp içerisinde devam edebilen kimseyi görmedim ben henüz.

ben word dosyasına iki yana yaslamadan paragraf, boşluk vesaire umursamadan yazıp yolluyorum, düzeltip geri yolluyorlar sonra baskıya gidiyor zaten. e-kitap sürecinden pek haberim yok açıkçası. ama benzer olması lazım.

genel olarak yapılan bu sanırım. yazar yazıyo kafasına göre çok dağıtmadan. editörler hallediyor.

peki epub ile normal pdf'i online yayınlamak arasında ne fark var? google play books'a pdf yükleyebiliyorsun mesala epub olması gerekmiyo illa. adam alırsa pdf olarak düşüyor telefona. o zaman epub farklı pdf farklı formatta mı olur acaba
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...