Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Definecilik

=))

Öne çıkan mesajlar

Bu özellikle tarihi yerlerde çok yaygın, hatta dikkatli bakarsanız harabe benzeri yerler köstebek deliği gibi deliklerle dolu korunmuyorsa.

Benim defineyle alakalı tersten de olsa bildiğim bir olay var ama onu anlatıyım.
Aşağı yukarı 15 yıl önce annemin iş yerinden bir işçinin dedesi vefat ediyor. Dedesini vasiyeti gereği köye tarlasına gömmek için Sivas'a gidiyor kardeşleriyle. Gidiş o gidiş. 1 hafta geçiyor ses yok, 2 hafta, 1 ay... En sonundan haber geliyor. Bunlar tarlanın bir köşesini kazarken defin için, gömülü altın sikkeler buluyorlar.

Sikkeleri hemen çıkarıp kuyumcuya götürüyor uyanıklar, ama kuyumcu jandarmaya haber verince hapsi boyluyorlar :D.
Sosyal ağlarda paylaş

Askerligi Ankara'da jandarma olarak yapmıştım. Görev de devriye şöförlüğü. Paso köyleri dolanıyoruz vs. Bi gece ihbar geldi define kazıyorlar diye. Meger yasakmış kanunen. Neyse gittik. Kullandıgım da 2012 model ford transit. Baya köyü geçtik, yollar bitti, dag tepe tırmanmaya çalışıyoruz abuk subuk yerlerde. Neyse 3-5 gece gittik bulamadık kazdıkları noktayı. En sonunda bulduk. Baya ciddi bi çalışma olmuş. Öyle kazma kürekle kazılacak şey degil.

Neyse bulduktan sonra 2-3 gece daha gittik, pusu kurup adamları bekliyoruz elde silah. Ben varım, araç komutanı var, bi de uzun dönem genç bi çocuk. Çocuk karanlıktan korkuyo. Saat gece 3 yada 4 falan. Garibimi bi yere koydu komutan, burda bekle diye. Neyse 2-3 gece böyle bekledik gelen giden yok. Sonra aradan 1 hafta geçti ihbar geldi. Şu an ordalar diye. Gittik hemen dag tepe gazlaya gazlaya. Tam biz gelirken minibüsün sesini duymuşlar heralde. Kaçmaya falan çalıştılar. Önlerini kestik, neyse yakaladık falan. Adamların üzerinden 2 tane av tüfegi, 3 tabanca çıktı.

Kazıyı yapan ekibi sayıyorum. Köyün imamı (çünkü define büyülü olurmuş ve o büyüyü bozmak lazımmış), köyün imamının kızı, ve kızın sevgilisi. asdkjfh ekibe gel. Bu da böyle bi anı işte. Tarihe paticik'e attığım en uzun post olarak geçsin pls.
Sosyal ağlarda paylaş

peki bu kadar adam var hiç biri mi bişi bulmadı olm bunların? hadi bulmadılar hiç mi "hacı yılan mılan diyon da sende bi numara yok ki, varsa çıkar koy masaya lootları" demiyorlar? yok mu abi en azından bi vanq katana falan bulan ya?

bi adam gördüm nickinin ilk bölümü denizler tanrısı, ikinci bölümü 2023. beynim bağ kurmaya çalışırken kırıldı.
Sosyal ağlarda paylaş

Laraken said:

peki bu kadar adam var hiç biri mi bişi bulmadı olm bunların? hadi bulmadılar hiç mi "hacı yılan mılan diyon da sende bi numara yok ki, varsa çıkar koy masaya lootları" demiyorlar? yok mu abi en azından bi vanq katana falan bulan ya?

bi adam gördüm nickinin ilk bölümü denizler tanrısı, ikinci bölümü 2023. beynim bağ kurmaya çalışırken kırıldı.

ahah poseidon2023 adam "defineyi bulmuşsun artık yapman gereken BİSMİLLAH demek" falan diyo kgfd neler neler ya.
Sosyal ağlarda paylaş

bu gece iş bitirmeye gidiyorlarmış http://www.definesohbeti.com/fotografli-define-isaretlerinize-yorumlar/35015-cappadocia-kaya-mezari-5.html

baya psikolojik incelemelik bi forum. coğrafyanın tarihi belli, bi sürü el yapımı şey buluyor olmaları da doğal. belki maddi şeyler de buluyolardır da kafalar enteresan..
Sosyal ağlarda paylaş

konu Imba :)

Malibu said:

Ustam emin olmak için soruyorum. Kırmızıyla çizdiğim yerde mi kapak?

Bir de yılan dikkatimi çekti.

Selametle...

sdkjhfksjhfklsdhflksdhjf

denalir said:

Malibu Hocam,

Şirvan hocamla çalışmamızın son çizimleri aşağıdaki gibi, atladığınız Basur yazıtlarını da ekledik. Ters V'ye dikkat açı önemli.

Cidden bişi mi var orda lan!!!!!

abiiiğ :D

Laraken said:

dsfdsfdsf

şu koruyucular çıktı denilen mesajın altına VORTEX ATSANA yazasım geldi lan sdfdsf.

:D

Bathory said:

Kazıyı yapan ekibi sayıyorum. Köyün imamı (çünkü define büyülü olurmuş ve o büyüyü bozmak lazımmış), köyün imamının kızı, ve kızın sevgilisi. asdkjfh ekibe gel. Bu da böyle bi anı işte. Tarihe paticik'e attığım en uzun post olarak geçsin pls.

guild olarak gitmişler loot'a
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sayın Konyalı kardeşim.
Resimlemeniz yetersiz. Ayrıca;
Çubuk kullanmadan, cihazla bakmadan yapacağın her iş ancak kas çalıştırır.

Bu hafta sonu olmaz da, sonraki haftaların bir pazar günü;
O geniş kayanın üzerinde; bir kangal Torku acılı sucuk alacan. Tel ızgara üzerinde pişirecen.
Bir taraftan da aleminyum demliğe çayı koyacan. Sen bu işlerle meşgul olurken bende sana boşlukları bulacam,
Derinliklerini tespit edecem, hadi bi de içene bakayım ne var diye.
Buraları bu resme göre garibanlarla dolu. Çoğunda birşey çıkmaz. Çıkanlar da olur amma azdır.

Sonra beni eve bırakacan.
Prosüdürü yerine getirince de işleme başlarsın.
Ben pikniği severim. Bağ bahçe işine hiç karışmam.
Sende bize bir dua edersin bize yeter inşallah.

zükecek :DDDD
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...