Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Domain ve host

Rasmon

Öne çıkan mesajlar

Rasmon said:

Basit bi site projem var. Sadece video upload edeceğim, izlenecek. Buna uygun domain ve host nereden almamı önerirsiniz?

domaini godaddy den alayım mı direkt?

Video upload ediceksin de kac kisi izleyecek orasi onemli.

Domain icin godaddyden kupon kovala.ilk sene 3-4 tlye falan getirirsin domaini.2. sene yenileme kuponu bulursan orada da bi guzellik olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• 11 ay sonra ...
fresia said:

uppp

https://www.natro.com/ domain için bu firma iyi midir?

hostingi ayrı bir yerden alırsam ya da ileride evden yaparsam nasıl entegre olurlar (yani sistem nasıl çalışıyor)

şükran

natroda teknik destek berbat.managed bi sunucu aldigin icin bazi ayalari misal php icin falan kendi amacina gore duzelttiriyosun sonra bi seyleri resetliyolar senin icin yaptiklari ayarlarida siliyolar falan.natroyla pismanlik yasayan cevremde cok insan oldu.

digitaloceandan al sunucuyu 5 dolara bagla domaini mis gibi istedigin ayari yap.boylesi daha iyi oluyo.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Domainlerin DNS'leri icin harici bir yer de kullanabilirsin. Microsoft'ta tutuyorum ben hepsini (posta icin Exchange Online kullaniyorum, uzun uzun posta ayarlarini yapmaktansa boylesi daha kolay), gerektiginde oradan degistiriyorum. Sunucuyu eve aldiginda tek yapman gereken DNS ayarlarina girip evdeki sunucunun IP adresini girmen. DO'ya osa, baska bir servis de olsa tek gereken IP degistirmek sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

Domaini her yerden alabilirsin. Bu konuda sıkıntı yaşamazsın. Ancak şuna dikkat etmen lazım. Free hosting diye domaini kendi bünyesinde kitleyen firmalar var. Yarın öbürgün hosting değişeyim dersen burnundan getiriyorlar.

Asıl sorunu hosting de yaşıyorsun. Bunda da hem hizmet hem destek konusunda ne kadar iyiler onları araştırman lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• 9 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...