Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"Kıtalar Birleşiyor Alttan, İsmi Geliyor Halktan"

Xaero

Öne çıkan mesajlar

Valla ben olmaması görüşüne katılıyorum ya. Bu Sözcü gibi CHP teyzesi gazlama misyonlu gazeteler bir tane padişah ismi görür görmez saldırdılar Atatürk de Atatürk, bütün arabasının arkasına KAtatürk imzası yaptırıp emniyet şeridinden giden tarzı sığ mallar da gaza geldi.

Yav Abdülhamid deniyorsa da adam o zamanlar böyle bir fikri hayalperestlikle de olsa söylemiş, ondan öneriliyor, olabilir. Alevileri itlaf eden padişahın adı bir köprüye verilmişken bu adama da bir tünel yapmışız çok mu?

Ayrıca ne esprisi var ki dolarla geçilen bir başka özel şirket ulaşımının koskoca Atatürk ismini almasının? Tek yönü 20 TL'ye geçilecek bir tünel. Kimsenin bir bokuna yaramayacak, iki yeni köprümüz gibi devletin parasını birilerine akıtacak bir tünel. Ne işi var Atatürk'ün orada?

Herhangi bir isim almasına bile gerek yok, Avrasya tüneli olsun, Tünel İstanbul olsun, Durex olsun, sponsor alınsın geçiş yarı fiyata indirilsin, lan tünel alt tarafı ya. Atla deve bir icat, süper önemli bir tarihi yer değil. İlla birine atıfta bulunmamız gerekmiyor.

Atatürk Havalimanı'nı kapatıp RTE Havalimanı dikeceklerine Atatürk ismini yine orada devam ettirirlerdi, orada gösterilseydi demokratik tepki. Onun yerine buraya harcanmasına çanak tuttular. Mal, sığ, aptal, köylü, cahil, yobaz vb. her türlü yakıştırma ve yafta yapıştırılan seçmenden çok daha düşük zekada bir hareket yapmış, zokayı LAK diye yutmuş oldu tüm oy verenler. Şimdi Laurelin'in koyduğu, hep bir ağızdan servis edilen haber gösteriyor ki "ya verdik işte Atatürk kaç yere vericez" diye bir daha hiçbir yerde göremeyeceğiz adını. Tebrikler.
Sosyal ağlarda paylaş

Aynılarını diyoduk biz de hatunla daha az once. Bakan kim bilmiyorum, daha onceden tanıdıgım biri degil ismen. Ama soylediklerinde haklı buluyorum. İsim yarıstırmaya da zorla birinin ismini vermeye de gerek yok. Avrasya ismi gayet guzel, seviyorum bu kelimeyi de.

15 Temmuz olmasın ama pls.
Sosyal ağlarda paylaş

şahsen atatürk ismini oylamadım, herşeye onun isminin verilmesini de abes buluyorum ama bu oylama sonucunda görülmesi muhtemel isimlerin arasında başlarda olduğu da aşikar, tahmin edilemez birşey değil. eğer sonucu beğenmeyeceksen, halka sormazsın madem. sorup da sonra beğenmemek, hiçe saymak, demokrasi demokrasi diyen, halkın iradesi diyen bir yönetimden katmerli ironi olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

şahsen atatürk ismini oylamadım, herşeye onun isminin verilmesini de abes buluyorum ama bu oylama sonucunda görülmesi muhtemel isimlerin arasında başlarda olduğu da aşikar, tahmin edilemez birşey değil. eğer sonucu beğenmeyeceksen, halka sormazsın madem. sorup da sonra beğenmemek, hiçe saymak, demokrasi demokrasi diyen, halkın iradesi diyen bir yönetimden katmerli ironi olmuş.

said:
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmer Arslan, İstanbul'da iki kıtayı boğazın altından birleştiren Avrasya Tünel'nin isminin 'Avrasya Tüneli' olarak kalacağını söyledi.

iste bunlar hep turuncu adami cekemeyenler, anketten trump cikinca cark ettiler baska bir nedeni yok. hani demokrasi, hani sandiga saygi? twitterdan mentionladim bile umarim gorur doritos surat

http://matzav.com/wp-content/uploads/2015/09/trump4.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Baştan isim yarışmasına gerek yoktu, ben de illa bir isim olmasın derdim. Nitekim böyle yarışlara girileceğini tahmin etmek hakikaten zor değil.

Ama bunu baştan düşünüp de yarışmasız isimlendirmiyorsan, önce yarışma yapıp sonra yusuf yusuf iptal ediyosan bunun tek anlamı "O yarışmayı Atatürk kazandı bizim de o ismi koymak yemedi, o yüzden geri vites yapıyoruz"dur.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
girişlerinde polis kontrolünün yarattığı trafik dışında çok güzel bir şeymiş lan bu.

10dk sürüyor koşuyolu'ndasın. sonra koşuyolu'ndan koşuyolu'na gitmesi 1 saat sürse de en azından güzel bir tünelmiş. çekemeyen almanlar anten taksın. güçlü bir türkiye için evet.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...