Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

londra'ya taşınma fırsatı

Quel-Thul

Öne çıkan mesajlar

selamlar

şimdi bi tanıdıgın kocası aracılıgı ile londra hilton'dan bir kanal açıldı ve görüşme için beni cep telefonumdan aradılar, görüşme olumlu geçti ve 1 gün sonra firmadan mail aldım gel başla başlayabildigin zaman diye.

7.5 pound / saat gibi bir rate veriyorlar yeni başlayana, fakat otelin müdüründen gelen intel'e göre görüşme çok olumlu geçmiş, tam aradıkları adammışım ve 6 ay içinde managerial bir pozisyona geçmem sözkonusu olabilirmiş.

beni şu an türkiyede tutan çok birşey yok aile ve arkadaşlar dışında, şu an ki iş fena kazandırmıyor fakat uzun vadede pek biyere gitmiyor/gitmeyecek gibi gözüküyor. dolayısı ile gitmem anlamlı geliyor bana uzun vade baktıgımda

sorular sorular:

1- UK migration expert'e baktım 100$ ve 1500$ lık başvuru opsiyonları var çalışma vizesi için bunların farkı nedir bilen var mı? otelden davet mektubu aldıgımı varsayarsak 100$lık ile kendim halletmem ne kadar zor olur vize işini? yoksa hiç ugraşma çalışan adamsın 1500$lıgı ver otomatik vize kapına gelsin seçenegi daha mı uygun?

2- ilk 6 ay hatta belki 1 sene 7.5 pound/h kazanacagımı varsayarsak hadi overtime ile falan üstüne biraz daha koy.. cebimde de bi miktar mesela 5bin pound para ile gittim varsay ne kadar sefalet çekerim ne gibi şartlarda yaşarım? master için daha once 3 sene norvecte yaşamışlıgım var az çok biliyorum beni ne bekledigini, o yüzden soruyu daha cok finansal açıdan degerlendirmeye calısın pls

tavsiyeler, yaşanmışlıklar git kurtulcular, gitme buranın adamısıncılar, git beni de yanına aldırcılar, didnt readciler herkeş welkam
Sosyal ağlarda paylaş

2- londrada merkezden 30-40 dk uzaklıktaki bölgelerde stüdyolar aylık 1000-1200 pound odalar 400-700 pound civarı. daha uzağa gidersen ucuzluyor ama bi 1 saat falan uzağa gitmen lazım. maaşının %50sini falan kiraya harcamaya hazırlıklı ol.

1- ben bir senelik tier 2 genel vizesine başvurduğumda 500-700 dolar gibi bişeyler ödemiştim. 1 senelik vize alıyorsan 150 dolar olması mümkün değil keza bi 300 dolarlık sağlık sigortası gibi bişey yapman lazım zaten. tier 2 genel vizesine maksimum 3 senelk başvurabilirsun. sene sayısı muhtemelen başvuru ücretini değiştirmiyor ama 3 senelik sağlık sigortası parası ödemen gerekebilir bilmiyorum. şirketin senle kaç senelik anlaşma yapacağına bakar.
Sosyal ağlarda paylaş

yani bir evde odada kalması gerekir daha ziyade. o parayla yaşayan doktora öğrencisi çok. biraz öğrenci hayatı yaşamış olacaksın tabi. günde 8 saat çalışırsan burdaki doktora öğrencisine verilen burslara denk bir para almış oluyorun. çok sıkışmadan ve kendi evinde bir hayat yaşamak için ayda en az 2000-2500 pound kazanman lazım. ama londrada zaten pek çok insan odada kalıyor özel sektöre çalışanlar bile. o yüzden oldukça normal burda odada kalmak.
Sosyal ağlarda paylaş

Quel-Thul said:

selamlar

şimdi bi tanıdıgın kocası aracılıgı ile londra hilton'dan bir kanal açıldı ve görüşme için beni cep telefonumdan aradılar, görüşme olumlu geçti ve 1 gün sonra firmadan mail aldım gel başla başlayabildigin zaman diye.

7.5 pound / saat gibi bir rate veriyorlar yeni başlayana, fakat otelin müdüründen gelen intel'e göre görüşme çok olumlu geçmiş, tam aradıkları adammışım ve 6 ay içinde managerial bir pozisyona geçmem sözkonusu olabilirmiş.

beni şu an türkiyede tutan çok birşey yok aile ve arkadaşlar dışında, şu an ki iş fena kazandırmıyor fakat uzun vadede pek biyere gitmiyor/gitmeyecek gibi gözüküyor. dolayısı ile gitmem anlamlı geliyor bana uzun vade baktıgımda

sorular sorular:

1- UK migration expert'e baktım 100$ ve 1500$ lık başvuru opsiyonları var çalışma vizesi için bunların farkı nedir bilen var mı? otelden davet mektubu aldıgımı varsayarsak 100$lık ile kendim halletmem ne kadar zor olur vize işini? yoksa hiç ugraşma çalışan adamsın 1500$lıgı ver otomatik vize kapına gelsin seçenegi daha mı uygun?

2- ilk 6 ay hatta belki 1 sene 7.5 pound/h kazanacagımı varsayarsak hadi overtime ile falan üstüne biraz daha koy.. cebimde de bi miktar mesela 5bin pound para ile gittim varsay ne kadar sefalet çekerim ne gibi şartlarda yaşarım? master için daha once 3 sene norvecte yaşamışlıgım var az çok biliyorum beni ne bekledigini, o yüzden soruyu daha cok finansal açıdan degerlendirmeye calısın pls

tavsiyeler, yaşanmışlıklar git kurtulcular, gitme buranın adamısıncılar, git beni de yanına aldırcılar, didnt readciler herkeş welkam

Valla Londra'da Hilton Trafalgar'da 2 seneden biraz fazla calistim. Sen hangi Hilton'a gideceksin bilmiyorum, daha once otel tecruben var mi, gidecegin pozisyon nedir bilmedigim icin seni nasil bir tecrubenin bekledigi hakkinda bisey soylemem cok zor. Ama oyle otelde kal, kalacak yere para verme gibi seyler yok. Ben 2009'un sonunda ilk gittigimde Old Street'te (zone 1) oda kiralamistim, haftalik £180-£200 gibi bisey oduyodum. Gecenlerde bir arkadasimla konustum, Tufnell Park yakinlarinda (zone 2), 1+1 eve aylik £1200 veriyorlarmis. Daha merkezdeki kiralar hakkinda bi fikrim yok su an ama arkadaslara sorabilirim istersen. Sorularina gelince, ilk sorunu pek anlamadim. Ben ogrenci vizesi ile gitmistim, o zamanlar haftalik 20 saat calisma izni veriyorlardi fakat senin durum biraz farkli sanirim.
Sosyal ağlarda paylaş

yok otelde yatma diye bir seçenek olacağını sanmıyorum.

dediğim gibi 1 sene gibi bir süre sefalet çekmeye hazırlıklı gideceğim zaten gidersem, tek amaç 5 sene 10 sene sonraki quel-thul'a hizmet. Vizyonlu bakmaya çalışıyorum mevzuya ama değer mi şuanki rahatımı bozmaya onu tam kestiremiyorum

terfi ile ilgili bir garanti tabii ki yok fakat en kötü ihtimal orda 1 sene çalışıp geri dönerim gene şimdiki pozisyonumdan daha iyi biyere girerim 1 sene londra deneyimi ile diye düşünüyorum

şuan turizm berbat zaten tr'de gelirler düştü, upsell yok, kalın kuveytli abiler hiç gelmiyor, kariyer de fazla biyere gitmiyor yani dolayısı ile bu dogru seçenek gibi duruyor şimdilik

diger taraftan da 2017 yaz 3 ortak pilates dükkanı açmayı planlıyorduk onlar gitme diyor :D

tercihen benzer durumlar yaşamış patiler yazarsa cok sevinirim ama hertürlü akıl&tavsiye cok degerli benim için şu noktada
Sosyal ağlarda paylaş

Glatheros said:

asgari ucret veriyorlar iste. minimum wage 7.20 GBP.

aylik 1200 gbp gibi bir paraya geliyor, londrada kit kanaat gecinirsin. Onu acik bir pozisyonsa denemekte fayda var tabii. Londra olmasa east midlands filan olsa rahat gecinirdin. Ihtimal varsa oralarda is bak derim.

Su anda o parayla pek gecinilebilir degil abi Londra. Keyfim yeterse yazcam ayrica.
Sosyal ağlarda paylaş

Olum adamı buradan tanıdığımda pansiyonda çalışıyordu , bende geliim sizin otele adam arıyolarsa dedi , insan kaynakları falan derken geldi şimdi haline bak.

Herif pansiyon --> intercontinental santral --> cvk resepsiyon --> londra

Gelişimini silkeyim senin.

Durursan dayak yersin bence , git hemde sevdir git.

Quel-Thul ile ilgili bir detay veriyorum arkadaşlar , NORVEÇTE SIKILMIŞ. Adam norveçte çalışırken ülkeden sıkılmış lan , çok sıkıcı dedi , herif türkiyenin çomar aksiyonlarını özledi heralde emenike.

Git kurtar lan kendini burda turizm mi kaldı , orda biraz sıkıntı yaşarsın sonra yırtarsın 6 ay olmadı 1 sene , hiç olmadı 2 sene , zaten turizmde 2.5 sene terfi almayan istifa edip yazılımcı oluyormuş diye duydum.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi şimdi çağırıyorlar ama çalışma vizesine falan yardımcı olmuyorlar mı? Migration için yardım yok mu? Adamlar senin Türkiye'den değil de herhangi bir AB ülkesinden geleceğini varsayıyormuş gibi geldi bana senin anlattığın kadarıyla.

Eğer migration assist vs. vereceklerse git direk. En kötü ihtimalle geri dönersin. Türkiye'de turizm sektörü şu an kötü ve daha da kötüye gidecek gibi görünüyor. Suriye bataklığının içine çekilirken bir yandan da AB'den uzaklaşıyoruz.

Verdikleri para bayağı az en hesaplı Avrupa ülkesi için bile ama orada edineceğin deneyime değer.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...