Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Amazon.de Ücretsiz Kargo

Masticore

Öne çıkan mesajlar

Sorieno said:

Strawberry.net olayı ya da Aral olayı ile dışarıya "yollamayın/yollatmayın bunları" baskısı gelirse ya da "Türkiye'ye elektronik itemi sadece yetkili distribütör sokabilir" denirse o zaman tutarız.

Desin de şu an bizim gümrüğümüzle uygulanabilir birşey değil bu. Çinli site gene gönderir ürününü, gümrükten gene geçer, geçmezse geri giden ürünün para iadesini alırsın vs.
Sosyal ağlarda paylaş

Sorieno said:

Önemli olan gönderilen item spektrumunun artması.
Strawberry.net olayı ya da Aral olayı ile dışarıya "yollamayın/yollatmayın bunları" baskısı gelirse ya da "Türkiye'ye elektronik itemi sadece yetkili distribütör sokabilir" denirse o zaman tutarız.

bilemedim ki..malum yilbasi parfum zamani vs..ustunuze afiyet 4 5 gun once de yurtdisindaydik dutyfree lere baktik hem tr hem o ulkenin filan sonra da donuste su bizim meshur parfum firmalarinin kampanyalarina baktik..duty freelerdeki urunlerin aynisi gibi fiyat olarak da..x urun ayni boyu yurtdisi duty free si 20 euro burada mizu da atiyorum 90 tl ..ha cok gecirilen kalemler de var ama esas kampanyali urunler ayni gibi..
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

Sorieno said:

Önemli olan gönderilen item spektrumunun artması.

bilemedim ki..malum yilbasi parfum zamani vs..ustunuze afiyet 4 5 gun once de yurtdisindaydik dutyfree lere baktik hem tr hem o ulkenin filan sonra da donuste su bizim meshur parfum firmalarinin kampanyalarina baktik..duty freelerdeki urunlerin aynisi gibi fiyat olarak da..x urun ayni boyu yurtdisi duty free si 20 euro burada mizu da atiyorum 90 tl ..ha cok gecirilen kalemler de var ama esas kampanyali urunler ayni gibi..

Vape alsaydın. Pahalı mahalı da gümrük derdi olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

e abi muafiyet limitini düşüren devlet, tamam gümrük vergisi de %40 oldu size diyemez mi? onun da eli kulağındadır.

gumruk vergisi % 40 oldu demek tr yi kapat git demek ..hani olay senin ufurukten likitin oyunun degil ki..gordugun hersey ithal..lastikler giyim hammadde tibbi cihazlar ilaclar ..zaten ilaccilar malzemecilere cok eziyet ediyorlar..atiyorum adam ihaleyi kazanmis 5 trilyonluk birim basi maliyet 1000 tl dolar o zaman 2.50 den hesaplanmis vs. vs. adamin daha odemesi yapilmamis ..mal alinmis kullanilmis vs vs..ustune devlet bunu 2 sene takiyor odemesini ustune avanta aliyor ustune indirim aliyor daha daha ustune kardes biz bunu odeyemeyecegiz 5 yerine sana 2 verelim anlasalim ayagi cekiyor..
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:

12 aralıktan beri sadece bu kayıt varsa bir sorun olabilir. zira buradaki kargocular mallık yapsa bile orada "Received at i-Parcel" tarzı bir uyarı ile oradan yola çıkmaya başladığını gösteren bir kayıt olması lazım. muhtemelen henüz ürün yurtdışında, yani buradaki kargocular şu an masum.
müşteri hizmetlerini arayıp sormak en temizi.

abi i-parcel no'su vermişler zaten amazon'da. i-parcel'e teslim edilmiş yani. ama amazon'da 13.'ünde update var. i-parcel'de böyle bir update yok "Package details received electronically from Seller" diyor sadece. anlamadım gitti.

birde almanya'yı mı arayacağım yani? email attım şimdi. tel çaldı açtım da otomatik aramaydı herhalde. birde türkçemi yapıyoruz yazışmaları emin olamadığımdan altta ingilizce de yazdım asdfgh
Sosyal ağlarda paylaş

eyvah ya. databaselerde sorun varmış. başka bi eleman benimle aynı durumda.

https://eksisozluk.com/entry/64934157

kargo tr'e girip, leş kargocuların eline geçmiş olabilir yani. en yakın yurtiçi, ups şubelerini falan telefon ile arıyorum. ama onlar zaten telefona bile bakmıyor. kapı kapı kargocuları mı dolaşıcaz şimdi. kaç gündür sinir bir hal aldı şu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Olalala...

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, 'Yurtdışından e-ticaret yoluyla ithal edilen ürünlere ve siparişlere gümrük muafiyet oranları çok yüksek.75 euroya kadar yapılan siparişleri 30 euroya düşürdük' dedi

http://finans.mynet.com/haber/detay/ekonomi/yurtdisindan-vergisiz-siparislere-30-euro-siniri/126067/
Sosyal ağlarda paylaş

Xaero said:

Lopeth said:

örnek olarak her ay 100 euro harcayan birine aylık fazladan ne kadar yük binecek

hesaplar mısınız?

Standart bi tarife yokki canı ne isterse onu yazıyor adamlar...

yahu belli işte. eskiden 75'ti şimdi 30. yani her siparişte 45 euro'nun %18'ini alacak yani her siparişte 8 euro fazladan vereceksin. budur olay
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...