Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kalitelisinden hava temizleyici

di

Öne çıkan mesajlar

Ahali selam,

Iyisinden guzelinden bir hava temizleyicisine ihtiyacimiz var.

Fiyat cok onemli degil fakat istiyoruz ki zirt pirt filtre degistirmek gerekmesin, kaliteli ve sessiz bir cihaz olsun, havadaki poleni tozu falan toplasin, HEPA filtresi ile birlikte karbon filtresi de olsun.

Dyson'in cihazlara baktik ama filtre omru, fiyati ve yorumlari pek hosumuza gitmesi. Philips'in bi aletine baktim ama filtre bulamiyoruz edemiyoruz diye aglamis millet, o yuzden cok guvenemedik. Haliyle dedim pati'lere bir sorayim, su en iyisidir derler belki.

TL; DR; Ne alalim?

Sagolun varolun simdiden.
Sosyal ağlarda paylaş

Oreck AP-C120A

buna çok iyi yorumlar var, diğerlerine göre daha teknolojik bir şeye benziyor. denizaltılarda falan kullanıyormuş. 0,1 mikrona kadar etkili diyor falan falan. http://www.hepsiburada.com/oreck-ap-c120a-profesyonel-hava-temizleme-cihazi-p-EVORECKPROXL burada baya kullanıcı yorumu var.
Sosyal ağlarda paylaş

daikin kullanıyoruz, memnunuz,

https://www.daikin.com.tr/Urunler/Hava-Temizleyiciler/Pure-Air-Hava-Temizleyiciler

filtreyi ortama göre 2-3 ay gibi değiştirmek lazım

filtre dediğim ise görselde, üste sıralı dizilenler, alete takılı olarak ise kesitte sondan ikinci, mavi-beyaz akordiyon formunda olan, onun dışındaki diğer parçalar yıkanarak temizlenebiliyor... o maviler temizlenmiyor, atıp yenisini takıyorsun

https://www.daikin.com.tr/Kategoriler/Klima-Pure-Air-Hava-Temizleyiciler-Pure-Air-Hava-Temizleyiciler-4-41N-.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Philips'in bi modelini aldik, deniyoruz bakalim. Iyi gibi simdilik.

Neden ihtiyac var sorusuna da, bulundugumuz bolgenin havasi guzel ama cok tozlu, uyurken agzimiz burnumuz doluyo, nefes alamaz oluyoruz. Haliyle temizlik sonrasi camlari kapali tutalim diye hava temizleyici aldik.
Sosyal ağlarda paylaş

@bingildak (tu)

Esh said:

olm londrada tozu nerden buldunuz ya

orada araba bile yıkanmıyo, tertemiz kalıyo 1 yıl.

yılın 300 günü yağış var zaten.

Olm etraftaki en yuksek binadayiz, yine de doluyo toz valla. Cevrede baya bi insaat falan var, bi de ana yol geciyo apartmanin onunden. Sikinti o sanirim. Malum ruzgarli memleket, araclarin kaldirdigi toz direkt tasiniyo evlere diye tahmin ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

O değidle motosiklet sürücüleri nasıl motor kullanıyor oralarda onu anlayamıyorum ben. Sürekli yağmur, yerler çamur. Hani boş gezen adam içni sorun değil yağmurluk falan takım taklavat giy çık da. İşi gücü olan adam içini epey dert olur anasını satayım. Hele benim gibi yağmur yağarken terleyen bir insan için tam bir çile hayal bile edemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Jeeztro said:

O değidle motosiklet sürücüleri nasıl motor kullanıyor oralarda onu anlayamıyorum ben. Sürekli yağmur, yerler çamur. Hani boş gezen adam içni sorun değil yağmurluk falan takım taklavat giy çık da. İşi gücü olan adam içini epey dert olur anasını satayım. Hele benim gibi yağmur yağarken terleyen bir insan için tam bir çile hayal bile edemiyorum.

En son ne zaman gelmistin abi? 1800'lerde? :)

Ingiltere'nin en cok yagmur alan yerlerinden biri Leeds, onda bile gunun 178 gunu yagmurlu. Londra'da senede bir iki kere cok deli yagiyor, boyle 30-36 saat araliksiz ama dedigim gibi bir bilemedin iki kere oluyor.

Ilk gelince bi cok usuyosun ama alisinca guzel yer Londra. Ben terlemiyosan sen hic terlemezsin. :)

Bu arada trafik yoksunlugu ve Istanbul soforu azligi sebebiyle yollar cok cok daha guvenli. Motorla cikinca kaza yapma riskin cok daha dusuk Turkiye'ye gore.
Sosyal ağlarda paylaş

said:

Coventry: Annual Weather Averages
July is the hottest month in Coventry with an average temperature of 17°C (63°F) and the coldest is January at 4°C (39°F) with the most daily sunshine hours at 6 in July. The wettest month is December with an average of 70mm of rain.

said:

July is the hottest month in London with an average temperature of 19°C (66°F) and the coldest is January at 7°C (45°F) with the most daily sunshine hours at 8 in July. The wettest month is October with an average of 71mm of rain.

Hava olarak Turkiye ile karsilastirilmaz pek tabi ama abartiyosunuz sanki :)

Yine de averajin altinda kalmis olabilirsiniz, dogrudur ama Agustos ve Eylul'de baya baya "of bu nasi sicak" diye gezdigim oldu Londra'da, bildigin sortla gittim ofise cunku 29-32 derece arasinda gitti bi ara hava sicakligi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ha yok gitmedim abi de, duyduğum yorumlar öyle. Londra ofisine gidip gelen tipler var, Cardiff miydi lan yoksa aynı yer mi bilmiyorum gerçi. Sürekli yağmur, taitle gidip gelenler falan. Dediğin gibiyse ayrı. Güvenli olmasından bahsetmiyorum, sadece sürekli yerler ıslak ve yağmurluysa hava sıkıntılı yani. Aniden geliyormuş bir de sanırım, hazırlıksız yakalanmak falan normal dediydiler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...