Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

miras kavgasına şahit oldunuz mu?

roket adam

Öne çıkan mesajlar

Abi bizim Ortaköy de bölgeye hakim emlakçılarda gavat, onlarda ayrı dolandırmaya çalışıyor sdfsdafsda

Remax'tan bi tanıdığa gittik o da komisyonu bi orta-lüks seviye araba fiyatı olacak olmasına rağmen çok iplemiyor.

Bir de ailenin istediği fiyatı veren çıkmıyor esasen. Ben kaç kere konuştum hepsiyle onu kimse vermez bu dönemde diye de işte kendi aralarında da kavgalılar diye kimse geri adım atmıyor.

Bizim iş felaket yaş, benim hayatımın içine ettiler resmen o kötü oldu dükkan satılacak diye bekliyordum kurs kaydına falan adfafadsf
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Remax'tan bi tanıdığa gittik o da komisyonu bi orta-lüks seviye araba fiyatı olacak olmasına rağmen çok iplemiyor.

Babayı alır orta-lüks arabayı (tapuda abeeeeey valla % den aşşa olmaz)..İstediği kadar remax..Burası Türkiye adsfsfaddaa. Ama özünde potföyü sağlam olan adam bile şahin fiyatı görmüş tünelin ucunda..Ümidinizi kaybetmeyin cumbaba son tarot kartını emlaktan yana açtı..afsfsfs
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

yo..sadece bazi seyler icin neden gerekmez demek istiyorum..hani aman birsey olur da yardimima kosarlar gibi degil olay..ben ailemi dusundugum zaman mutlu oluyorum onlarin varligini bilmek bana sarildiklarini hissetmek beni mutlu ediyor..belli yasin uzerinde ailemin buyuk ferdlerinin bana ihtiyaci olabilecegi fikri bende bir sorumluluk duygusu uyandiriyor bir aidiyet hissediyorum..ne bileyim topragi bol olsun 94 yasindaki anneannem gectigimiz sene ameliat oldugu zaman 15 gun kadar isimden izin alip gece onun basinda bekledim mesela yine buna benzer birsey lazim olabilir diye yillik izinlerim full duruyor ...onlarla gecmisteki sevgi ve sefkat dolu anilarimi hatirliyorum huzunleniyorum..cocuklarimla aksam birlikte odev yapiyoruz onlarla oyunlar oynuyoruz zaman geciriyoruz..aile var buyuk yada kucuk onlari seviyorum..mutluyum huzurluyum..hayatima anlam katiyorlar..

O aile ile bu aile bir değil işte, kavram karmaşasından anlaşamadınız Holy'le.

Küçükken elinde büyüdüğün, sana bakan besleyen aileyle ananeyle dedeyle görüş zaten, onlara sorumluluk da hisset. Ama sırf kan bağın var diye (hatta bazen o da yok, kan bağın olan birinin kocası/karısı diye) doğru düzgün iletişimin olmayan, hatta pek tanımadığın insanlarla bir bağ hissetmek konusu burada tartışılan. Bayramdan bayrama zorunluluktan görüşülen büyük teyzeler bişeyler.

Miras konusu değil buraya örnek olmuyor ama "akrabayla işe girilmez" işini çok net şekilde öğrendim ben babamın başına gelenler yüzünden. Öyle sadece maddi kayıp veya parasal konuda kazık atma falan değil, bir adet ölümden dönme, ve üzerine sayısız yüzsüzlük ve şuursuzluk içeriyor hikaye.

Yanında tutmak ve beraber vakit geçirmek istemediğin, bayramdan bayrama dışında iletişimin olmayan (ki onları da attım ben çoğu için, bi kısmıylaysa da görüşmek istediğim halde görüşemiyorum mesafe falan yüzünden o ayrı) birine aile diye koşulsuz bağlanmak saçma olmanın yanısıra tehlikeli de. Çünkü o kişiye karşı gardını indirip sebepsiz yere güveniyorsun, ondan sonra da beklemediğin yerden yiyorsun kazığı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...