Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Train to Busan (2016)

NoTwisT

Öne çıkan mesajlar

murray'inkini indirin gayet iyi olmuş.
Murray said:

Oturdum çevirdim iki dakikada (saatte tabi):
http://www.turkcealtyazi.org/sub/647609/train-to-busan.html

ellerine sağlık, makbule geçti cidden.

film gayet iyiydi, helal olsun korelilere. zombileri çok başarılı yapmışlar özellikle. ameriga, holivod filan otursun izlesin.

tam walking dead oyunu sezon 1 sonu gibi oldu.
http://koobazaur.com/blog/wp-content/uploads/2014/02/clementine-always-remembers.jpg
mikrop herif herkesi öldürdü ya, bizimkiler kurtulsunu bıraktım o ölsüne geçtim sona doğru artık.

o arada kim young 'un ne yaptı acaba onu merak ettim lol. onun da filmini çeksinler.
Sosyal ağlarda paylaş

@sam ne demek.

Düşündüm de hani eleştiri okları dönmesin diye söylüyorum; kült eski zombi filmlerini bir kenara bırakırsak romero falan, son zamanlarda çekilmiş en iyi zombili film olabilir bu bence. Yani düşünüyorum RE filmlerini oldum olası sevemedim şahsi olarak, 28 serisini severim ama sadece severim. Dizilerden TWD'i izlemeyi çekik gözlünün 100 zombi arasından kurtulduğu kısımda bıraktım, dead set'i falan bir beğenmiştim, World War Z'yi sadece görsel olarak ilgi çekici buluyorum yoksa meh. Ama bu film bende "TWD the game" etkisi bıraktı, sonunda da duygulandırdı. Gerçekten benzerlikleri yok değil.

Bana göre zombi teması dediğin zaman çaresizlik olacak, insanlar arasındaki muhabbetler pek olmayacak ve film vahşi olacak yani işin sonu tatlıya bağlanmayacak world war z gibi. Mesela bu filmde ana kahraman

çok da iyi bir karakter değil. İşkolik, kızıyla ilgilenemeyen, eşiyle ayrılmış dahası hamile kadının üstüne kapıyı kapatıp zombilerle baş başa bırakmış, bencil ve hatta kızına bencil olmasını tembihleyen

bir karakter. Bu bile başlı başına güzel bir durum.

Bu arada credits kısmında çalan müzik beni esir etti, baya güzel.
https://www.youtube.com/watch?v=O1Sg215VkIE
Sosyal ağlarda paylaş

ağır kore sineması fanıydım zamanında, hani 2006'dan 2012ye kadar filan ne varsa izlemişimdir(tabi o süreçte geçmiş filmlerine de baktım) ondan sonrasında çıkan çok iyi filmler varsa anca onları izledim.

abi kusura bakmayın da bok gibi film bu. kore sinemasına yakıştıranlar da plebdir kusura bakmasın. film zaten kore değil japon filmi kafasını WWZ ile harmanlamış...
zombie apo hayranı filan olmalısınız şunu övebilmek için başka hiçbir kayda değer tarafı yok.

ne üdüğü belli olmayan bi zombie salgını koyalım, insanları bir yerde sıkıştıralım ki fobik gerilim yaşatalım, aile draması olsun, ana karakterlerden biriyle duygusal bağ kurup öldürelim, sonra hepsini öldürelim. ama durun çocuk ölmesin çünkü o çocuk. kadın da hamile zaten etik diye bişey var.
hayır bi de filmin sonunda bi gözyaşı sahnesi koymak şarttır zaten kore filmlerinin yüzde 90'ında, sırf ona bağlayıp tamam ya olmuş bu demenin bi anlamı yok, adamların matematiği öyle. koreliler severler dramı.

Snowpiercer vardı o da trende geçiyodu filan. treni seven koreliler...
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

ağır kore sineması fanıydım zamanında, hani 2006'dan 2012ye kadar filan ne varsa izlemişimdir(tabi o süreçte geçmiş filmlerine de baktım) ondan sonrasında çıkan çok iyi filmler varsa anca onları izledim.

abi kusura bakmayın da bok gibi film bu. kore sinemasına yakıştıranlar da plebdir kusura bakmasın. film zaten kore değil japon filmi kafasını WWZ ile harmanlamış...
zombie apo hayranı filan olmalısınız şunu övebilmek için başka hiçbir kayda değer tarafı yok.

ne üdüğü belli olmayan bi zombie salgını koyalım, insanları bir yerde sıkıştıralım ki fobik gerilim yaşatalım, aile draması olsun, ana karakterlerden biriyle duygusal bağ kurup öldürelim, sonra hepsini öldürelim. ama durun çocuk ölmesin çünkü o çocuk. kadın da hamile zaten etik diye bişey var.
hayır bi de filmin sonunda bi gözyaşı sahnesi koymak şarttır zaten kore filmlerinin yüzde 90'ında, sırf ona bağlayıp tamam ya olmuş bu demenin bi anlamı yok, adamların matematiği öyle. koreliler severler dramı.

Snowpiercer vardı o da trende geçiyodu filan. treni seven koreliler...

Ben sevmediysem kimse sevmesin, sevende zaten sinemadan anlamiyordur diyorsun yani. Hayatta basarilar tatlim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...