Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yurtdışında balayı tavsiyesi.

kayserili

Öne çıkan mesajlar

Dubai gerçekten güzel bir tercih değil ya balayı için. denizi de çok güzel değil. Şehir de çok ilginç değil. Ayrıca ucuz filan da değil.

Gidip sharm el sheik'te takılın mısırda, kızıl denzide yüzün. Otelden çıkmanıza da gerek yok. Gidip kalın ultra lüks otellerden birinde. Dubai'den çok daha ucuza gelir. Yakınlık da aynı sayılır.
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

yurtdisinda yemenin neresi pahali olabilir ki..hani cok ole takim elbise lokantasi aramiyorsan ..alkol desen zaten kulliyen ucuz..artisi gezip gormek de istiyorsan lokal bir suru farkli sey olmasi..

euro 3.4 kadar daha pahalı işte

bence türkiye deniz tatili için gayet güzel
avrupaya da yurtdışı yaptık diye gidersin işte
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

yukarda önerilerim olmuş ama şimdi de bana fikir lazım.

cuba veya lapland(finlandiya) var kafada. (aralıkta)

ikisi arasında kaldık. sıcakta deniz kenarı da bir yerler olabilir, önerilere açığız. ama biraz değişik şeyler göreceğimiz, akşamları eğlenebileceğimiz falan yerler olursa tercih sebebi.

üstteki ikisi için ne dersiniz? başka nereyi değerlendirelim?

balayı yapacaz diye zatürre olursunuz olm, ki küba gibi bi alternatif varken yani.
Maddi olarak bir farkı yoksa zaman yeterliyse direk küba abi, her akşam yeni bi şey görürsünüz, farklı yemekler farklı kültürler, farklı heroi... ups.
Sosyal ağlarda paylaş

tunch said:

sabonis said:

aynı paraya yurtdışında değişik yerler görüp, farklı bir tecrübe edinmek varken, gidip antalya, alanya vs gibi yerlerde otel odası ve havuzda balayı yapanları anlamıyorum ben ya. yurtdışına gidenlere saygım büyük.

Şöyle bi sıkıntı var, aynı para dediğimiz mebla ile alanyada full+full herşey dahil giderken, yurtdışında sadece otele veriliyor o paralar. Sonrasında orda yapılan harcamalar baya bel bükebiliyor.

Balayı indirimlerinden falan yararlanarak yurt içinde yapılan balayı daha mantıklı bence. Dinlence oluyor hem de.

Yurtdışına balayı sonrasında rahat kafa , yorgun olmayan bünyelerle gitmek çok daha keyifli bi tecrübe

yaw. antalyaya istediğin zaman, cuma akşamından git pazar akşamı dön şeklinde 3 günlük tatil bile ayarlarsın.
madem balayına gidiyorsun 1 hafta 10 gün, değsin yani. ne biliim hiç anlamıyorum.
he zaten deniz-havuz da sevmem belki onun da etkisi var türkiye güney tatiline burun kıvırmamın. olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Holy said:

Aralık finlandiye iddialı olur.

Küba çok daha iyi fikir. Ya da Zanzibar falan olabilir.

zanzibar da kafamda vardı ama en önce onu eledim, daha sonra gideriz diye ileri attım onu. niye bilmiyorum, hala bi seçenek tabi

ulaşım konusu nasıl oranın şu an? var mı yakın zamanda giden, tavsiye alabilirim
Sosyal ağlarda paylaş

Küba ile kutup çok zıt yerler gibi geliyor kulağa ilk başta ama ikisi de ulaşımı direk olmayan yerler, ikisinin de maliyeti yakın birbirine, ikisinde de kendine özel başka yerde görünmeyecek bazı şeyler var, küba'da denize girerken diğer tarafta kayak yapabiliriz falan. teraziye koyunca ağır basamadı ikisi de. üşenmeyip ikisine de bi itinerary çıkarmak gerekcek galiba.
bu arada tabi ki beraber yapıyoruz planları, tek taraflı olsa ikimiz için de sıkıntılı olur. kendi de görüyordur zaten burda yazılanları
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Balayı'nda ülke görmek vs. iyi hoş ama ileri dönemde tatillerde zaten bol bol gezmeye gidersiniz, zaten yurtdışına gitmek demek özellikle Şehir odaklı bir bölge ise it gibi yorgunluk demek yürümekten. Balayı'nda konsept biraz taşakları yaymak üzerine. O yüzden Antalya'da sadece yetişkinlerin alındığı lux bir otel çok da saçma değil. Aynısını Güneydoğu Asya veya Karayipler'de de yapabilirsin tabii ki ama bütçe meselesi.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...