Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Süper Kupa | Beşiktaş - Galatasaray | 13 Ağustos Cumartesi - 20:45

Llama

Öne çıkan mesajlar

Zaten takımın skora etki edecek ofansif yükü sırtlanacak 4-5 oyuncusu olur elinde çok ekstra beklerin veya Melo Appiah falan kıvamında bölgesi için fazla yetenekli bir ön liberon falan olmadıkça.

İleride bakıyorsun, santrafor yok ama arkasından gelen Bruma - Sneijder - Podolski üçlüsü taş gibi üçlü. Onların ardında da güzel pas dağıtan Salçuk var. Gayet yeterli ofansta. Santrafor ideal değil, ama top tutup indirmesi şimdilik bu kurguda yeterli gibi.

Kaleci iyi, bekler de "idare eder" kıvamda.

Sıkıntı defans ve ortasaha yükü. Ön libero yok, stoperlerden biri güven vermiyor. Öyle pek çöplük durum yok ortada. Her halukarda iyi bir ön libero şart, stoper idare eder bu sene zaten.

Takımın geçen seneki genel performans düşüklüğü ve teknik direktör kifayetsizliği çok yanlış algı yaratmış genellemede.
Sosyal ağlarda paylaş

Sol bek olcan. Sag bek sabriydi. Ortada hamit/melo - selcuk. Forvette burak vardı. Geri kalanlar bire bir aynıydı.

Begenmedigimiz olcan, begenmedigimiz sabri, begenmedigimiz hamit, begenmedigimiz burak. Tam bir denge abidesi. Ama cıkıp son 10 mac neredeyse gol yemedik ve sampiyon olduk. O sırada da besiktasın orta sahası atiba oguzhan sosaydı. Simdide oyle. O yuzden ligi kaldırmaz soyle olmaz boyle olmaz demenin alemi yok. O isler belli olmaz.

Gun gelir begenmedigin yasin sezonun tamamını tasıyan adam olur. Oguzhanda oldugu gibi. 2014-15 sezonunda 'oguzhan olmuycak galiba' diyip ilk 11den kesildigini hatırlıyorum ama bir sene sonra 'oguzhan dunya tarihinin gelmis gecmis en iyi orta saha oyuncusu' da oldu.

[Simdi son sezon dısındaki herseyi sildiginiz icin size veri vermek lazım yoksa oguzhanı kotuledigimi sanan falan cıkıcak]
Ligde
-2014/15 25 mac 1179 dakika sahada kalmıs.
-2015/16 31 mac 2554 dakika sahada kalmıs.
Sosyal ağlarda paylaş

Selçuk'un eski performansı hayal kurduruyo da Selçuk artık sadece stoperlere pas dağıtan adam.
Podolski karşısında ağır adam olan maçlarda taş gibi hakikaten, şutları zehir gibi, ama karşısında fiziği iyi süratli falan bek olunca eziliyo, yoksa ismailin karşısındaki performansı başka türlü açıklayamayız.

Geriye snayder kalıyo işte 10 numara, asist yapıcak, uzaktan vurucak, numara yapıp rakipten adam attırıcak. Ne kadar snayder o kadar puan. GS takım değil oyuncu topluluğu derken bunu kastediyodum.

Burda bi Brumayı bilmiyorum, yorum yapmadım ona.
Sosyal ağlarda paylaş

Selçuk'un performans düşüklüğünde iki etken var, bi liderlik konusunun Sneijder'e geçmesi, bir de yanında tuttuğunu koparan bir ön libero olmaması. Adam fiziksel olarak çok zayıf, yanına güçlü dişli adam olması lazım.

Podolski'de yoruma katılıyorum. Ama bir yandan eski Podolski'yi de hatırlıyorum, o eski performansının yarısını gösterirse toparlar o da.

Şu takıma bi tane Appiah koysan 2 seviye yükselir takım kalitesi. Ortada kara delik gibi diğer tüm oyuncuların performansını da düşürüyor oradaki eksiklik.
Sosyal ağlarda paylaş

madcow said:
2014-15 sezonunda 'oguzhan olmuycak galiba' diyip ilk 11den kesildigini hatırlıyorum ama bir sene sonra 'oguzhan dunya tarihinin gelmis gecmis en iyi orta saha oyuncusu' da oldu.

[Simdi son sezon dısındaki herseyi sildiginiz icin size veri vermek lazım yoksa oguzhanı kotuledigimi sanan falan cıkıcak]
Ligde
-2014/15 25 mac 1179 dakika sahada kalmıs.
-2015/16 31 mac 2554 dakika sahada kalmıs.

ŞGden önce neredeyse hiç ilk 11 olmadı. Fernandes'in gidip de Sosa'nın gelmesi arasında ne kadar süre var bilmiyorum o dönem oynamıştır belki ilk 11. Ama ŞGden önce çift ön libero necip veli atiba vs oynuyordu, Oğuzhan anca hamle oyuncusu oluyordu, denenip de "olmayacak galiba" denmedi, "fizik olarak güçlende olur aslında" deniyordu daha çok.

Ha Tolgay olsa yine Oğuzhan ilk 11 olamayabilirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Eren'i Kasımpaşa'da çok izlemedim ama Bundesliga'da hava hakimiyeti konusunda ligin en iyilerindendi bir dönem. Zaten bunu başardığı takdirde hiç kadro savaşlarına girmeden Bruma-Sneijder-Podolksi (Bench : Sinan-Yasin) forvet arkası 3'lüsüne kendi takımından argüman sunacak bir BJK veya FB'li olacağını sanmıyorum.

Bizim kronik sorunumuz BJK'nin en güçlü olduğu nokta olan orta saha fizik+pas kapasitesi. Bunu Leiva gelip çözer mi, Selçuk'u da boostlar mı bilmiyorum fakat şu an Riekerink ve hazırlık dönemi ile gelen ivme BJK'ye karşı ters tepebilir, Sosa ve Gomez olmamasına rağmen
Sosyal ağlarda paylaş

Sezon başlarında ŞG'nin takımları genelde pek dirençli olmuyor. GS'nin hazırlığı eğer oturaklıysa kupayı rahat rahat alabilir. Oly maçında BJK gerçi bayağı sağlam oynadı ama özellikle kanatlarda bizi zorlayacak ekstra oyuncuları yoktu. Göbekten iyi geldiler ama engelledik.

Hazırlık kampındaki oyununu Süper Kupa'ya taşıyabilirse mesela Bruma sıkıntı yaratabilir. Adriano olacak mı maçta bilmiyorum ama Tosic olursa solda da sıkıntı yaşarız.

BJK'nin beklerinin hazırlılık durumu vs. maçın kaderini belirler. Bir de tabii kanatların form durumu ki Olcay - Aras olacak gibi duruyor. Geri kalan mevkiilerde pek konuşmaya gerek yok. Oyun hakimiyeti orta saha sayesinde BJK olur da işte ben hazırlık döneminde hücum hattını da çok beğenmedim.

Olcay yine hazır değil. Genel kanının aksine Olcay normal haliyle oynasa hücumlara inanılmaz katkı veriyor sadece durduğu yer ve aktardığı paslar ile ama hazır olmayanı, formsuz olanı da where is my razor direkt.

Olcay olmadı mı da bizim hücumlar otomatik olarak zeka kaybediyor. 2 senedir aklı olan her Beşiktaşlı diyor Olcay'ın yeteneklisi, iyisi lazım takıma diye de halen alınmayan tek adam türü takıma ak... Bu takımın hücum kaderinin Olcay'a bağlı olması direkt rezalet her şeye rağmen.

Ben tahminen GS maçı alır diye düşünüyorum hazırlık maçlarından sonra ama işte kupa maçı reaksiyonunu da hesap edemiyorum. GS'nin oyununu da hazırlık maçlarından sonra az çok tahmin ediyorum işte geçen sezonun son kısmında benzer bir oyunla zorlanarak yine yenmiştik ama işte geçen seneki takım yok. Halen hazır değiliz.

Edit: Bir de ben hazırlık maçlarından sonra forvette Cenk yerine Ömer ile başlamaktan yanayım niyeyse. Sanki bir tık daha etkili olur gibime geliyor. Gomez'lik görevini Cenk'e göre biraz daha iyi yapıyordu hazırlık maçlarında.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...