Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kısa süren güzel singleplayer oyunlar

Bone

Öne çıkan mesajlar

deadwoll said:

Onu bunu boşverin de macbook'ta yalnızca klavye kullanarak oynayabileceğim bir oyun tavsiye edin bana. Yeni başlık açmıyım.

Hotline Miami diye gaza geldim, ona da lazımmış mouse :(

Gelirken PC'yi getirmedim oyun oynamam nasıl olsa diye, nasıl geçecek bayram bilmiyorum.

supermeatboy
one finger deathpunch
binding of isaac

gg bütün tatil geçer. dönünce bile oynarsın
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

Sam said:

5-10 saatte bitmeyen oyun bulmak daha zor esas, ben de 5 saatlik olmayan büyük prodüksiyon bütçeli oyun zor buluyorum. :P

eee, son 1-2 senede çıkan doom, division, farcry primal, xcom 2, rise of the tomb raider, just cause 3, ac: syndicate, fallout 4, mad max, metal gear solid 5, batman arkham knight, witcher 3, gta 5, dragon age inquisition, farcry 4 felan var. sen de onları oyna :D

cidden open world'leri dizmişsin ama şurada, haklılar yani. (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

cidden open world'leri dizmişsin ama şurada, haklılar yani. (:P)

neyde haklılar anlamadım?

http://www.notebookcheck.net/Computer-Games-on-Laptop-Graphics-Cards.13849.0.html

şurda listelenen, 2016-2015 yılında çıkan oyunları sıraladım işte. XCom 2 felan gibi oyunlar Open World oyunlar çıktıysa, benim yapabileceğim bişi mi var?
Sosyal ağlarda paylaş

anlamıcak bişi yok.

- 100 saat süremeyen oyun istiyorum diyorsun
+ piyasadaki openworld oyunlar hariç çoğu zaten 10 saat civarı deniyor
- cevap olarak tonlarca openworld oyunu sayıyorsun, ki main storyline'ları da ortalama 14 saat falan, öle aşşırı uzun değil.
+ karşılığında deniyor ki bunlar openworld, onun haricinde oyunlara bakacaksın
- sen de diyorsun ki ben napiim son 2 senede open world oyunlar çıktıysa???????

şuradaki yanlışlığı görmüyorsan pek yapacak bişe yok ya ahah. son 2 senede openworld olmayan yüzlerce oyun çıkmadı sanki..
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

anlamıcak bişi yok.

- 100 saat süremeyen oyun istiyorum diyorsun
+ piyasadaki openworld oyunlar hariç çoğu zaten 10 saat civarı deniyor
- cevap olarak tonlarca openworld oyunu sayıyorsun, ki main storyline'ları da ortalama 14 saat falan, öle aşşırı uzun değil.
+ karşılığında deniyor ki bunlar openworld, onun haricinde oyunlara bakacaksın
- sen de diyorsun ki ben napiim son 2 senede open world oyunlar çıktıysa???????

şuradaki yanlışlığı görmüyorsan pek yapacak bişe yok ya ahah. son 2 senede openworld olmayan yüzlerce oyun çıkmadı sanki..

sabonis kusura bakma da o kadar aptalca bi post oldu ki şu...

2 ayrı konuştuğumuz konuyu üstüste koyup birleştirip saldırmışsın.

"HAHAHAH BONE 100 SAATLİK OYUNLARDAN SIKILDIM DİYORSUN ZATEN OYUNLAR 15 SAAT SÜRÜYOR SONRA KIVIRIYORSUN DANSÖZ GİBİ BENCE HESABINI KAPA HAHAHA"

ne diyon kardeş sen?
Sosyal ağlarda paylaş

anlamayacağını ve klasik pati trollü gibi davranacağını bilsem de izah edeyim.

KONU 1: Ben diyorum ki 150-200 saat süren oyunlardan çok sıkıldım, en fazla 5-10 saat süren oyun istiyorum, hikayesi doygun süresi kısa olsun.

Boneslark çok güzel bir site vermiş ve elimdeki oyunlardan kıyaslayıp süresi az olanlardan oynayacağım.

uzun süren oyunlara örnek:
http://howlongtobeat.com/game.php?id=26729 Fallout 4 200 saate kadar sürebiliyor, http://howlongtobeat.com/game.php?id=10270 Witcher 3 300 saate kadar sürebiliyor, http://howlongtobeat.com/game.php?id=11627 Dragon Age 3 150 saate kadar sürebiliyor (oyunları sadece ana görevlerine odaklanarak hızlı hızlı oynamadığım için main+extra Leisure kısmına bakacaksın)

KONU 2: Sam diyor, "ya ben 5-10 saat aralığından uzun süren AAA oyun bulamıyorum ki" ben de karşılığında "ana görevleri 10 saatten uzun süren" oyunları sunuyorum.

bunu söylediğimde fizban ve sen bana karşı çıktınız "hayır hepsi 10 saatten kısalar" diye. e gittim aynı siteden avg süreleri koydum. AC, FC, TR gibi popüler büyük çaplı oyunların 10 saatten fazla zaman tükettiğine dair.

ama bunu söyleyince de kabul etmemek için gelip saçma sapan bi saldırı moduna geçtin. anlamsız işler yapıyorsun.

yok halen Konu 1 ile 2'yi birleştirip kişisel çatışmaya çevirmeye niyetliysen, takıl kardeş sen kenarda, uğraşamayacam valla...
Sosyal ağlarda paylaş

benim mesajımda gayet "openworld harici oyun" yazıyor hala gelip nelerden bahsediyorsun?

ayrıca fizban'ın orada 10 saat diye öylesine bir rakam salladığını, kısa zamanda main story'lerin rahat bittiğini söylemeye çalıştığını anlamıyorsan zaten geçmişler olsun.

ha 10 saat ha 14 saat. Senin ilk mesajındaki gibi 150 saate yakın olmadığını anlatmaya çalışmış fizban sadece.

Hadi her şeyi geçtim, 31 yıllık gamer olarak kısa süreli oyun tecrübesi için openworld harici oyunlara yönelmen gerektiğini bilmiyorsan da biraz senin ayıbın.
Sosyal ağlarda paylaş

- Limbo
- Papers Please (Tam story i 5 yada 6 saat suruyor, birazda alisma suresi 8 saat eder)
- Mark of the Ninja (Ben 24 saat oynamissim, gerci bazi bolumleri perfect gecebilirmiyim, achievementlari bitirirmiyim diye kasmistim, herhalde ondan. 20 saatten az diyelim)
- One Finger Death Punch (Hocam bayagi addictive bu:))

Denk geldikce yazarim daha. Esasinda guzel bir liste cikarabiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Ya bone, yazılmış zatem uzunca ama open world oyunlar zaten uzunluk, tonla side quest, keşif, collection üzerine kurulu. Onun haricinde evet kısa oyunlar çoğu.

Ya Sam, uzunca bişi yazıldığı yok. senin yazdığın sorunun üstüne yazdım işte onu. sabonis ve fizban'ı diyorsan, trollüyor onlar boşver...

AAA oyunların 10 saatten fazla olmamasını eleştirmişsin, ben de piyasadaki AAA oyunların çoğunlukla 10 saatten fazla uzun sürdüğünü örnekledim. battlefield veya call of duty gibi "multiplayer yancısı" singleplayera sahip oyunların dışında hep open world olması (xcom 2 vs dahil) tesadüf müdür bilmem.

problem var mı?
yok.

ee? "uzunca yazılmış"mış.

said:
Kısa arıyorsan open world olmayanlara bakacaksın doğal larak.

"doğal olarak"?

hacı ben 5 saatte bitirilecek ama hikayesi zevkli oyunlar arıyorum işte. anlaması bu denli komplike bir şey sormadım.
"git herhangi bir oyun oyna" denecek kadar da saçma bir cevap beklemiyorum haliyle...

şöyle bir baktığında child of light oyna 10-20 saat sürüyor, dishonored oyna 20-40 saat sürüyor, xcom 2 oyna 40-60 saat sürüyor... bunlar "open world" oyun değildi herhalde? ama buna rağmen uzun oyunlar ve bunlara kıyasla daha kısa bir şeyler arıyordum.

aradığım tarz oyunları tavsiyelere göre buldum, kurdum, oynuyorum. bu konu da kapandı yani. ee?

hakikaten neyin kavgası veriliyor ki bana karşı, çözemedim dert nedir...
Sosyal ağlarda paylaş

ya bone, nesini anlamazlıktan geldiğini anlamıyorum çünkü uzun oyun diye bahsettiklerinin hepsi belli bir çizgide oyunlar. open world, onun da doğasını anlattım ama sen zaten biliyor olman lazım. xcom serisi dediğin de zaten srpg'lerin doğasının içindedir uzunluk çünkü tekrar tekrar yapılır görevler grind vs için, srpg türü de open world oyunlar kadar uzundur herşeyini yapayım sonuna kadar dersen. kısacası o da uzunluk üzerine kurulu bir türde. o oyunlar zaten stratejinin open world'ü gibidir, bir o göreve bir bu göreve gidersin sağa sola devamlı skill vs unlock etmek için.

bu kadar niye dert edindin şu konuyu onu da anlamadım, iki satıra karşılık wot dizmişsin. bu kadar büyütülecek bir konu da değil hani. ben sana karşı bir kavga vermiyorum, sen üstüne alındın biraz sanırım.

ayrıca 10 saatin nesi uzun o da ayrı bir konu ama hiç girmeyeyim gene gelmesin wot'lar. (:P) uzun srpg oynuyorum zaten, şarj olurken 3ds yazıyorum ancak buraya.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...