Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Meal Box

eregorn

Öne çıkan mesajlar

Asteroth said:

Killer said:

Lyv said:

1.5 sene kadar once ilk siparisimi vermistim eksik gelmisti. Sonra bir ton ozur dilendi ben ok ok dedim gecistirdim. Bir sure sonra baska bir numaradan aranip Sinem hanim lutfen hatamizi telafi edelim size tatli yollayalim dendi. Bende gerek yok kk thx bye diyecekken, is yeriniz nerde orasi da olur oraya yollayalim diye israr edilince korkup bi daha da siparis vermedim.
seqil kutularda ev yemegi servisi yapan degisik insanlarin calistigi yer olarak kaldi aklimda.

affetseymişin sende. bikere eksik geldi diye.

Sipariş getiren kuryenin, siparişi bıraktıktan sonra kadın müşteriye whatsapp'tan "nbr cnm ;)" yazdığı memleketteyiz değişik, sen ne anlatıyorsun?

Bone said:

Asteroth said:
Sipariş getiren kuryenin, siparişi bıraktıktan sonra kadın müşteriye whatsapp'tan "nbr cnm ;)" yazdığı memleketteyiz değişik, sen ne anlatıyorsun?

"işyerinize yollayalım" diye müşteri memnuniyeti peşinde koşan bir firmayı evine girip tecavüz eden kuryeyle bir tutmamak lazım.

30 dk'dan geç pizza gelince bir sonraki pizzayı ücretsiz veren pizzacıları o kadar özledim ki...
ankara'da olsa sipariş verip denerdim.

vay arkadaş Kumköy'de bile var İstanbul dışında başka bir yerde yok.

@Asteroth dönerci ali ustanın kuryesiyle kurumsal yemek zinciri firmanın kuryesini aynı tutan değişik sensin. adamlar bin kere özür dilemiş arkadaş meh bikere hata yaptılar tribine girmiş. yani ülkede hata ypaılas bi dert, hatayı düzeltmeye çalışsalar bi dert.
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

eregorn said:

Bu arada kutular geri dönüşümlü imiş... Bir sonraki siparişiniz de kuryeye kutuyu verirseniz, geri dönüşümünü sağlarız yazıyor.

eheh şöyle bir hikayesi var onun,

mealbox işe başladığında güzel kutularda servis yapması beğenildiği gibi ambalaj için bu kadar kağıt kullanımının çevre ve geri dönüşümü açısından eleştirisi de olmuş ve çözüm olarak da "siz bize teslim edin biz de geri dönüşüme gönderelim" kampanyası başlıyor. geçen sene mart veya nisanda kurucusuyla yaptığım sohbette konu şöyle bitti;

- Sence müşterilerden ne kadarı bize kutuları iletmiştir?
- Herhalde %10 civarı.
- Sıfır, yüzde sıfır...

hoş o günden bugüne ne değişti bilmiyorum ama bu işin esas başındaki adam çok düzgün biri ve yaptığı bu işe titizlikle yaklaşıyor özellikle franchise konusunda

bizim millet o kutular için bi işlev buluyodur evde hertürlü.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

Asteroth said:

"işyerinize yollayalım" diye müşteri memnuniyeti peşinde koşan bir firmayı evine girip tecavüz eden kuryeyle bir tutmamak lazım.

30 dk'dan geç pizza gelince bir sonraki pizzayı ücretsiz veren pizzacıları o kadar özledim ki...

30 dakikada pizza getirilecek diye kac pizzaci oldu, sakat kaldi. Pizza 30 da gelmehince parasini isletme sahibi odemiyor kurye oduyor. O kadar kampanya yapildi su uygulama kaldirilsin diye adam ozledim diyod ya tey allam.
Sosyal ağlarda paylaş

Kithnos said:

Sadece kutusu güzel. Levent'te sanayi sitesinde bir catering firmasına yaptırıyorlar. Zaten menü hiç değişmiyor. Dağıtıyorlar, lokal şubelerine, oradan ısıtıp - mikrodalga - size yolluyorlar.

aynen ya anlamıyorum mikrodalga yemeğe siparişmiş gibi para verenleri. abi kaliteli de değil ki? bildiğin mikrodalga ürün. yağı, eti falan kalitesiz, kaliteli alacam dersen de it gibi para veriyorsun aracıya.
Sosyal ağlarda paylaş

Asteroth said:

Sensin kurumsal.

https://eksisozluk.com/entry/48718035

Hayır onu da geçtim, nezakette bulunuyor olsan dahi, müşteri reddettikten sonra üstelemenin karşılığı kurumsallık falan değil. Denemiş, beğenmemiş, kararını vermiş, neyi üsteliyorsun daha işyerini falan karıştırıp.

son derece haklısın, iticiliği kurumsallık sanmışlar. takım tutar gibi restoran tutan admalar var bir de laf kondurmuyor.

entry de kanımı dondurdu beş aylıkmış ama yeni gördüm.
Sosyal ağlarda paylaş

Lyv said:

1.5 sene kadar once ilk siparisimi vermistim eksik gelmisti. Sonra bir ton ozur dilendi ben ok ok dedim gecistirdim. Bir sure sonra baska bir numaradan aranip Sinem hanim lutfen hatamizi telafi edelim size tatli yollayalim dendi. Bende gerek yok kk thx bye diyecekken, is yeriniz nerde orasi da olur oraya yollayalim diye israr edilince korkup bi daha da siparis vermedim.
seqil kutularda ev yemegi servisi yapan degisik insanlarin calistigi yer olarak kaldi aklimda.

tamam yollayın diyip temiz bi dayak attırcan böyle itlere ya okurken sinirlendim,
Sosyal ağlarda paylaş

Jeeztro said:
30 dakikada pizza getirilecek diye kac pizzaci oldu, sakat kaldi. Pizza 30 da gelmehince parasini isletme sahibi odemiyor kurye oduyor. O kadar kampanya yapildi su uygulama kaldirilsin diye adam ozledim diyod ya tey allam.

bize soğuk pizza layık görüyorsun yani?
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

Lyv said:

tamam yollayın diyip temiz bi dayak attırcan böyle itlere ya okurken sinirlendim,

beni bi sen anladin Arda (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

Jeeztro said:

Bone said:

Asteroth said:

şunun yalan olduğu milyonlarca kez söylendi diye biliyorum. muhtemelen motorcuları azarlıyorlardır ayrı konu ama ceplerinden ödetmek falan gibi bişi mümkün değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Jeeztro said:

Bone said:

Asteroth said:

Kuryenin cebinden ödemesi gibi bir durum yok, sanırım kuryeler sana bu şekilde duygu sömürüsü yapıp motora binerken 'ohhh 2 paket sigara parasını da çıkarttık kek' diyordur.
Bir de çok bilmiş gibi 'işletme ödemiyor' demiyor mu, baya TOPKEK yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Killer said:

Asteroth said:

Killer said:

Lyv said:

affetseymişin sende. bikere eksik geldi diye.

Bone said:

Asteroth said:

@Asteroth dönerci ali ustanın kuryesiyle kurumsal yemek zinciri firmanın kuryesini aynı tutan değişik sensin. adamlar bin kere özür dilemiş arkadaş meh bikere hata yaptılar tribine girmiş. yani ülkede hata ypaılas bi dert, hatayı düzeltmeye çalışsalar bi dert.

Kurumsal firma mı? AHHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAH
Sosyal ağlarda paylaş

pizza 50 dk sonra felan gelirse kurye'den ziyade şubenin sıkıntısı oluyor. haliyle bi de üstüne soğuk gönderiyorlar. bu tip durumlarda para ödemeden almak iyi oluyordu. onun parası da kurye'den değil şubeden çıkıyor.
"kurye dramı"na gerek yok, şubeler trafik sıkışıklığı ve mesafeyi gözönüne alıp kapsam alanını belirliyorlar zaten. pizzayı 15 dk'da yapıyorlarsa, maximum 10 dk'da gidebileceği yerlere paket servis gönderiyorlar. ucu ucuna yetecek yerlere kadar hizmet vermiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

sabonis said:

mealbox kaliteli ya gayet. 16-22 lira aralığında tavuk-et menü yiyorsunuz işte.

mikrodalga ne alaka onu çözemedim. her türlü ev yemekçisi o günkü yemeklerini yapar ve sıcak şekilde saatlerce tutar. (galiba yemek bölümlerinin altında sıcak su falan oluyor). bunlar niye farklı olsun ki?

abi yok, bildiğin mikro dalgada ısıtılıyor. ürünleri büyük bir catering firması yapıp paketliyor sonra istanbulda şubelere dağıtılıyor

bu kötüymüş ya. ama yediğimde hiç microlanmış hissi almamıştım :(
Sosyal ağlarda paylaş

Lyv said:

Sparkcaster said:

Lyv said:

beni bi sen anladin Arda (tu)

cok anlayislidir kuzum benim
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

Kithnos said:

Sadece kutusu güzel. Levent'te sanayi sitesinde bir catering firmasına yaptırıyorlar. Zaten menü hiç değişmiyor. Dağıtıyorlar, lokal şubelerine, oradan ısıtıp - mikrodalga - size yolluyorlar.

aynen ya anlamıyorum mikrodalga yemeğe siparişmiş gibi para verenleri. abi kaliteli de değil ki? bildiğin mikrodalga ürün. yağı, eti falan kalitesiz, kaliteli alacam dersen de it gibi para veriyorsun aracıya.

Pazarlaması iyi. Yemekler kalitesiz diyemem ama, vasatı da aşamaz. Standard.
Kutusunun maliyeti, komple yemekten fazla olabilir.
Servis yapılan yemekler içinde masum olan ya da en azından masum görünen yemek türü ve restorantı çok az. Onlar da bu boşluğu dolduruyor şimdilik.
Ben ilk başta, en azından kendi mutfakları vardır falan diyordum ama, tamamen o işi de taşere ettiklerini görünce soğudum. Her gün 1000 lerce kişiye yemek çıkaran, hatta her gün farklı farklı çıkaran, bir sürü catering firması var. Onlardan biri benzer girişim yapsa bari :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ben çok memnunum. Güven tabldot
kullandıkları yağlar mide yakmıyor. Lezzetleri de cok güzel. Etleri Gayet güzel. daha once 2 kişilik alıyorduk. Simdi 1 kişiye indirdik haftanın 4 günü saaat 11:15 de ılık olarak sorunsuz geliyor. Herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ederim. Günde 8 tl MENUSU
ucreti haftalık olarak elden alıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

haci saglikli yemek yemek icin hizli cok fazla tercihiniz yok. kucuk ev bilmem ne var iste.

yemekhanelere "ahmm selam, levent'e/kadikoy'e 40dk icinde servis yapabilir misiniz?" derseniz dev kazan kepcesini poponuza monte eder. orada birakir. geri de almaz.

surekli abonelik neyse de. burger king gibi ac neti ver siparisi zor hacit.

goldbaren siskosunu dinlemeyin siz.
3 ay sonra komple damarlarini acmak icin sunun ile ise baslayacagiz.

uretimin bitmesine az kaldi

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...