Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Satılık Sıfır INTEL CORE i7 6700k

Sorieno

Öne çıkan mesajlar

Yok ben fikrimi değiştirdim.... bi sn biyeri kaçırmışım!!!!

Sorieno said:

Bozulmuş olan CPU'mu Intel yenisiyle değiştirdi (Intel övgüleri gelebilir buraya, iki günde sorgusuz sualsiz ürün RMA'sız için).

Böylece elimde fazladan, sıfır, jelatini dahi açılmamış bir 6700K mevcut.
1.100,00 TL karşılığında sizin olabilir.

HADİ, NE DURUYORSUNUZ?

Şu yazdığını kimse merak etmedimi ?

adam üçkaat yaparak yenisini alıyor intelden geliyor buraya ikincisini satıyor...

böylece sizin hakkınızıda yemiş oluyor... belki siz o üçkaadı yapıp 2 cpu sahibi olacaktınız....

yani yarı fiyatına vermeli 600 TL
Sosyal ağlarda paylaş

cpu'nun tamiri mi olur abi refurbished değil sıfırdır. tabi fiyat konusuna gelince o kadar düşük fark için kimse gereksiz riske girmez bence. her ikinci el işlem bi risk barındırıyor sonuçta. 15 gün içinde koşulsuz iade alıyor musun mesela =) o büyük bi hak bence ticarette.

bence 950-1000 bandına çekilmeli en azından.
Sosyal ağlarda paylaş

ürüne sıfır ürün nasıl diyebiliyorsunuz ya ben onu anlamıyorum.
jelatini açılmamış ürün sıfır mıdır?
değişim ürünüymüş. garantisi 24 ay değilmiş. demekki dışarıdan aldığın sıfır üründen farklı.

ikinci el de diyemezsin, sıfır da...
editorun dediği gibi fatura veriyorsan ben onu firma üstünden aldığımda kdv'sini düşebilmeliyim ki faturalı ürün aldım diyeyim.

yoksa ürün faturasız sayılır.
Sosyal ağlarda paylaş

Kullanılmamış ürün sıfırdır.

Fatura, garanti gibi konular ekonomik risktir, Risk sebebiyle de fiyatı bir mağazanın vereceği fiyatın altında tutarsın elbette.

Bu arada ürünü 1k'ya sattım zaten.
Ama beşinci dakika itibariyle bu topic benim için bir ürün satma topic'i olmamıştı.
Sosyal ağlarda paylaş

Balta balta diye baya komik duruma düşüyorsunuz ya liseli gibi.

Taksit veya yeni fatura istiyorsanız, fatura kesen yerden alırsınız. Kurumsal satış yaptığını iddia etmiyor adam.

Garantisinin %15'inin geçmiş olması sizin için piyasa fiyatının %10'undan (pazarlıkla %15-20) daha önemliyse, gider sıpsıfırını alırsınız.

Dediği duruma (jelatin, fatura ve seal'a rağmen) inanmadıysanız, gider XYZ Bilgisayar'dan alırsınız, hepsi çok namuslu çünkü. Kaç defa denk geldim bozuk ürünü aynen rafa koyup yeterince enayisini bulana kadar tekrar tekrar sattıklarına.

Üstüne bir de tüketici haklarından zerre haberi olmayan adam ahkam kesmeye kalkmış "bir kere değiştiyse bir daha değişmez" diye, kuyruklu yalan. Garantisi tazelenmez sadece, 20 defa değişir gerekirse, zaten CPU'da tamir ihtimali %20 falan. X defa değişirse yenisi yerine full refund isteme hakkı doğar bir de, X=4 idi sanırım. Bilgi kirliliği yapmayalım hukuki konularda.

Adam durumu anlatıp, sırf mağaza olmadığı için piyasa fiyatının altında ve muhtemelen pazarlık (ve biraz da ya tutarsa) payı da olan bir fiyat veriyor. Yeterince de makul. Fayda/maliyet anlayışı ve risk tradeoff'ları herkes için aynı değil, gayet göreceli.

Sırf kültürlü gibi görünmek için kıç yırtmaya gerek yok. Basit bir Google araması ve yüzeysel kıyaslamalar yapmak için alim olmanız gerekmiyor nitekim, işgüzar ve balta-orgyci olmak kafi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...