Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

IP6 vs Note5

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

Kalemi kullanmayacaksin ilk bir kac haftadan sonra. Bir kac ay sonra da guncellemeler aksamaya baslayacak, bir sey olacak telefon yavaslayacak. Abin hala canavar gibi kullanirken telefonu sen batarya degistirmek zorunda kalacaksin, rom kuracaksin vs. Bence akil kari degil.

Ha ama iphonedan sikildim macera ariyorum falan diyorsan Samsung'un en duzgun telefonlari note serisi altinda uretiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Kalemi kullanmayacaksin ilk bir kac haftadan sonra. Bir kac ay sonra da guncellemeler aksamaya baslayacak, bir sey olacak telefon yavaslayacak. Abin hala canavar gibi kullanirken telefonu sen batarya degistirmek zorunda kalacaksin, rom kuracaksin vs. Bence akil kari degil.

Ha ama iphonedan sikildim macera ariyorum falan diyorsan Samsung'un en duzgun telefonlari note serisi altinda uretiliyor.

şurası komple yalan.

update olayı 1.5 seneden sonra biraz aksamaya başlıyor. o da samsung türkiye'nin mallığı. yine de kendin yükleyebilirsin manuel olarak, ayrı konu.

note5 her şekilde 6s'ten bile iyi yani. o yüzden direk takasa gir abinle. ha note'ların en büyük artısı ve eksisi aynı nokta: büyüklüğü. eğer alışabilirsen büyüklüğe, muhteşem bişi. ben bir türlü alışamadım mesela, minnacık ellerim var, çok büyük geldi.

ama sadece kalem cezbettiyse ve yolculuklar sırasında muhteşem notlar alan inanılmaz bir iş adamı falan değilsen geçecen o işi. 1.5 senedir note4 kullanıyorum, kalemi herhalde sadece draw something'de kullandım :D :D
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Samsung super diyenler Apple'a ve Sony'ye ne diyorlar?

apple için. hipster olmaya gerek yok, zaten hipsterlığı kalmadı insanların %40'ı falan iphone kullanıyor, bırakın bu işleri diyoruz.

ayrıca customize edilemeyen sözde smartphone'a kafamız girsin diyoruz. kimse apple'ın build quality'si kötü, sesi kötü, kamerası kötü demiyor.

üstüne de elitistliği bırakın diyoruz. şunu kabul edin ki, her 6 ay sonra çıkan telefon, bir öncekinden biraz daha iyi. bu kadar basit yani. samsung veya apple farketmez. hangisinin yeni telefonu en son çıktıysa, o piyasadaki bütün diğer telefonlardan daha iyi. bu kadar..

sony'e girmiyorum, fazla detaylı bilgim yok ama meh işte sony. note4 alacağım sıradaki araştırmalarımda öyleydi yani. hala da öyledir, bişi değişmez.

happy?
Sosyal ağlarda paylaş

kalemle işin olmayacaksa kaleme göre önceliklerini belirleme

bu arada note4 kullanıyorum canavar gibi telefon, kalemi de aktif kullanıyorum ve gayet memnunum ama note serisi telefon alıp kalemi kullanmayan çok insan var onlardan biri olma ihtimalin yüksek eheh

ama bir kere kaleme alışınca toplantılarda vs iyi oluyor
Sosyal ağlarda paylaş

SPen muadili bir gelişme sony de olsaydı büyük ihtimal sony alır devam ederdim eheh, sony nin bir avantajı da kullanıcı arayüzünün saf androide yakın olması ve eski cihazlarına bile güncel destek veriyor olması

ha şimdi samsungun hakkını yemeyelim son touchwiz eskisine göre daha hafif ve dayanılaiblir, ben note4 de nova launcher kullanıyorum o ayrı eheh
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Icinde Samsung gibi ozel 128 cekirdek islemci olmayabilir ama malzeme ve yazilim kalitesi olarak en begendigim Android Sony benim.

Samsung'da var mi bilmiyorum ama eldiven modu filan yapmislar ekranda, eldiven varken de calisiyordu kisin. Su da gecirmiyor, iyi alet.
Sosyal ağlarda paylaş

eldiven modu note4 de var :) iyi de algılıyor otobüs beklerken iyi geliyor valla eheh

samsung belirli bir segment üstünde malzeme kalitesini yukarı çekti sanki hani kendi 2014 telefonuma bakıyorum çerçevesi metal, note 5 de komple cam (ki benim note 5 seçmeme nedenim bu oldu) şık duruyor

yazılımsal olarak note4 serisine bile 6.0 güncellemesi elmeye başladı ki ben gelmez yeaa diyordum

ama öte yandan note pro 12.2 tabletime daha 6.0 gelmedi >:( VERSENİZE LAN 6.0 O KADAR PARA VERDİM BEN O ALETE
Sosyal ağlarda paylaş

samsung malzeme kalietsi oalrak da son iki yıl içinde sıçrama gerçekleştirdi yeni A serisinde fark ediliyor direk

sony seviyesine gelmesi için daha yolu var elbette özellikle yazılım alanında, daha sade bir arayüze geçmesi gerek bir de milyon tane gereksiz uygulama koymasın telefona amk hepsini etkisiz hale getirdim.. silemiyorsun da.. bak samsunga o konuda da kırgınım
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...